Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: przypadek »

no słyszałem o tej sytuacji z adopcją, oraz co więcej została ona w większości potepiona
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sssouzie »

myślę, że dla niektórych niemożliwością jest podział gryzoni :na te, które kocham i w życiu nie dałbym ich na karmówkę i na te, które karmię i o nie dbam (jeśli dbasz o nie, jak opowiadasz) i później co jakiś czas wyciągam, żeby "zadbać" o węża.)naprawdę potrafisz dbać o zwierzęta i nie przywiązać się do nich? jak to rozdzielasz :do tych się przywiążę a do tych nie? przywiążesz się do Fuzza, a do zwykłego kapturka nie?
o to w tym wszystkim chodzi.

a jeśli zwierzak, do którego się "przywiązałeś" będzie miał nagle guzy- będziesz go leczył, czy jako nieuleczalnie chorego podasz na talerzu dla węża?

i jeszcze się podpisuję pod postem DK.
...czyż nie dobija się koni...?
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sssouzie »

przypadek pisze:No niestety tok rozumowania dzieci które poza swoim gryzoniem nie widzą innych zwierzat , ale niestety inne zwierzę też musi jeść , a argumenty które nie raz słyszałem od mysich fanatyczek że dzikie zwierzęta( gady) powinny być na wolność. Ale jak by tak dalej poszły z swoim tokiem rozumowania to doszły by to tego żę w końcu myszy to też dzikie zwierzetą, ale to dla nich ( poza kilkoma wyjątkami) za trudne.
mysz i szczury, które hodujemy w domach(poza nielicznymi wyjątkami) to myszy laboratoryjne. są nieprzystosowane do warunków na wolności i różnią się od tych dzikich nie tylko budową ciała i ubarwieniem.
...czyż nie dobija się koni...?
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: przypadek »

Z moimi 2 myszami które trzymam dla przyjemności mam codzienny kontakt, a z myszami z hodowli karmowej mam kontakt 1-2 razy w tygodniu ze względu na rozród.Zapewniam że myszy na karmę mają bardzo dobre życie. A co do guzów to w większości są to nowotwory i jeszcze nie spotkałem się z wyleczeniem takiej myszy, więc jeśli bym widział że mysz cierpi to pewnie skrócił humanitarnie jej cierpienia
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: przypadek »

sssouzie pisze:mysz i szczury, które hodujemy w domach(poza nielicznymi wyjątkami) to myszy laboratoryjne. są nieprzystosowane do warunków na wolności i różnią się od tych dzikich nie tylko budową ciała i ubarwieniem.
No masz rację , ale patrząc z tej strony bardzo wiele odmian barwnych węży powstały w hodowlach więć też nie przetrwały by na wolnośći
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: kulek »

przypadek pisze:No masz rację , ale patrząc z tej strony bardzo wiele odmian barwnych węży powstały w hodowlach więć też nie przetrwały by na wolnośći
Ah tak, odmian barwnych ^^ Ale czy taki wąż zachowaniem różni się w jakiś sposób od dzikiego? Powiedz, jestem zwyczajnie ciekawa.
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: przypadek »

Jak wiesz ubarwienie u węża jest przystosowane do środowiska w jakim żyje i dzięki niemu łatwo się mu maskować a co za tym idzie też polować.
A poza tym węże hodowlane są o wiele bardziej wrazliwe na choroby , pasożyty
Rhenata
Posty: 1495
Rejestracja: sob sty 10, 2009 4:33 pm
Lokalizacja: Naas

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Rhenata »

mam pytanie do przypadka, po ci fuzz? mniej sierści lepsza karma dla węża?
przepraszam za off topa ale nie rozumiem jego zainteresowania fuzzem i zachowania
My little girls I don't belive since I reached the age of reason why I don't belive
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: klimejszyn »

Rhenata pisze:mam pytanie do przypadka, po ci fuzz? mniej sierści lepsza karma dla węża?
przepraszam za off topa ale nie rozumiem jego zainteresowania fuzzem i zachowania
ale mi to samo na myśl przyszło. bez sierści łatwiej przechodzi przez gardło ?
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

Koszt fuzza z hodowli jest za wysoki żeby go dawać na karmę... nie ekonomicznie. Lepiej adoptować, to taniej wychodzi...
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: sssouzie »

yyh..nie chyba już wiem, skąd takie legendy o nas krążą..czy nie uważacie, że tyle złośliwości na raz to przesada?
ewentualnie widzę fuzza na rozmnożenie, ale myślę, że ta rozmowa z Przypadkiem nabierała logiki, kulturalności i nawet sensowne wypowiedzi były..czemu nie prowadzić dalej tak dyskusji, a nuż ktoś by tu dobrą naukę wyniósł?(dobrą dla szczurków)
...czyż nie dobija się koni...?
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Izold »

Po co o tym dyskutować? przecież to logiczne- przypadek nie wzbudzi zaufania nikogo z tego forum.
Kiedy tylko zobaczyłam zainteresowanie Przypadka fuzzem, to było to pierwsze co pomyślałam - "Karmóweczka, i to bez sierści" :-\
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Kameliowa »

Nie wydaje mi się, żeby miał iść na karmówkę.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: unipaks »

przypadek,
skoro już będziesz mieć te 20 myszy na które czekasz i z których wybierzesz „mały haremik” , by się „bardzo dobrze mnożyły” na psiej karmie z Biedronki , to po co ci fuzz – na rozpłodowca? Na wypadek gdyby myszki dalej tak ci „namiętnie” zdychały jak poprzednie? ::)
Btw, twój wąż chiński podrósł już całkiem nieźle i zapewne myszki niedługo przestaną mu już wystarczać , będą za małe…
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Jagoda97
Posty: 22
Rejestracja: sob lut 13, 2010 12:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jagoda97 »

zgdzam się z tym że szczury powinny być trzymane razem, ale nie każdy może mieć 2 ogonki,może się z nim bawić, spędzc jak njwięcej czasu ale to i tak nie zastąpi mu drugiego ogonka
Szczuur!
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”