[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: syntonia »

Dużo osób ma tą klatkę dla szczurów i sobie ją chwali. Jest trochę niska, ale jak się ją odpowiednio wyposaży powinno być ok ;) Dla dwóch samców na pewno by wystarczyła :) Nawet myślę, że spokojnie by się tam zmieściły ze 3 samce albo 4 samiczki.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Myślę, że jednak 2 szczury jak na początek przygody z tymi zwierzakami wystarczą... :)
A jakoś bardziej zależy mi na samcach niż samiczkach. Sama nie wiem dlaczego, ale po przeczytaniu waszych opinii o obydwu płciach, jestem pewna, że samce są tym, czego potrzebuję. Ale koniec off topic... Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje klatek w tym stylu, to jestem otwarta na wszelakie sugestie. 8)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: syntonia »

Samce są kochane ;D
A co do półeczek to drewniane raczej nie zdadzą egzaminu przy szczurach, bo szybko przesiąkną moczem i i tak będziesz musiała je wyjąć. Jeśli zależy Ci na odstępie między prętami 7mm to lepszej klatki nadającej się dla szczurków niż ta chyba nie znajdziesz, bo ciężko o dużą klatką z takim rozstawem prętów. Chociaż myślę, że przez 1cm dorosłe myszki się nie przecisną, a miałabyś większy wybór klatek ;)
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Oj moje grubasy z pewnością się przecisną... Niby są tłuściutkie, ale lubią wycieczki i przepychanie się... Jedna z moich myszy sama sobie otwierała drzwiczki klatki i spacerowała po pokoju, a nad ranem wracała "na papu i spanko"... A ja niczego się nie domyślałam, póki jej nie przyłapałam. A to spryciula!
Jeju, ze mną jest coś nie tak. Ciągle wyrażam skłonności do Off Topowania. ::)
No, to jeszcze pogrzebię tu i tam... Ale szczerze mówiąc ta klatka mi najbardziej pasuje, ponieważ zbyt wysokiej nie mogę mieć (mam łóżko dwu-piętrowe, tyle, że na dole jest biurko i półka, a ta półka właśnie przeszkadza w umiejscowieniu wysokiej klatki). Niby cena jest OK jak na taką klatkę, ale na razie to zbyt wiele w portfelu nie mam...Zobaczymy, urodziny za pasem, może nabędę jakieś dwie paskudy, w końcu Myszki mają dużą klatkę, w sam raz dla Trio. :) Eh... Muszę skołować tę klatkę i szczury!

P.S. Właśnie wiem, że samce są do przytulania. :) I na tym mi zależy, hehe. :P
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

a pisałam, że mam taką używaną, mogłaś się zgłosić bo tamta rezerwacja faktycznie wygasła ;) [tak a propos portfela]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Kurczę! Wyleciało mi z głowy... Pewnie już sprzedałaś, a niech to! :-\
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
sonica
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 05, 2009 1:45 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sonica »

troche duzo pytam, ale chce żeby moje przyszłe szczury miały najlepiej.
Czy taka klatka będzie odpowiednia też dla 3 szczurów? Samiczek
http://superpreis.pl/product_info.php/c ... cts_id/389
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Ijeee, kocham Cię! :P Przecież to ta sama klatka, którą ja pokazywałam, tyle, że ta "moja" jest droższa. Spokojnie jak dziewczyny wspominały - jak się dobrze urządzi to nawet na 4 szczurasy. :)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
sonica
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 05, 2009 1:45 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sonica »

Dziękuje.
Na allegro jest ta dorsza, tu znalazłam o 20 zł tańszą ;D
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Niby "tylko" 20zł, ale zawsze za to można kupić jakiegoś gerberka, czy zabawkę dla szczurków. :) Jeszcze raz, wielkie dzięki. O0
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Słuchajcie, to znaczy czytajcie, czy ta klatka będzie OK dla dwóch samców: http://allegro.pl/item1062560988_super_ ... 40_cm.html ? Czy już może niezbyt?
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Flaumel »

Wg kalkulatorka - 3 szczury, więc jak najbardziej :) ?
Obrazek
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: syntonia »

zuzka-buzka pisze:Słuchajcie, to znaczy czytajcie, czy ta klatka będzie OK dla dwóch samców: http://allegro.pl/item1062560988_super_ ... 40_cm.html ? Czy już może niezbyt?
Mam taką i dla dwóch samcolów jest w sam raz. Dla 3 samców mogłaby być za mała, ale 3 samiczki by się zmieściły. Więc jak chcesz mieć parkę samców to się nada ;D
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Jeszcze wyszperałam tutaj z forum taką: http://szczury.org/viewtopic.php?f=5&t=26587 . Wstępnie ją już zajęłam, bo co z tego, że używana? Jeżeli sprawna, to OK, a nie dość, że tania, to jeszcze według mnie duża, bo w końcu większa od podanej przeze mnie wcześniej.

Off Topic (dla mnie pomocny): mogłabym prosić z jakiego drewna się robi półeczki do klatki? Proszę o wszelakie tematy z tym związane, bo szperam i coś nie mogę znaleźć... I temperaturę oraz wilgotność, jakie muszą panować w pokoju z Szczurami. A i jeszcze jedno: mogłabym prosić jakąś znającą się osobę o kontakt PM? Mam sporo pytań... a na niektóre z nich ciężko jest znaleźć odpowiedź.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Gawendiusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 10:57 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Gawendiusz »

A co byście powiedzieli na taki myk? Kupić 2 mniejsze klatki, takie dla świnki morskiej, np.:
http://www.allegro.pl/item1053322604_kl ... atis.htmll (tylko trzeba by było znaleźć jakieś z mniejszymi odstępami między prętami)
i kratke z jednej domontować na góre drugie. Przejście będzie, a góra tej dolnej będzie służyć jako pięterko.

Drugi myk to taki żeby kupić klatkę dla ptaków(nie wiem czemu, ale są chyba tańsze tańsze) np.:
http://www.allegro.pl/item1065053703_kl ... n_bcm.html
http://www.allegro.pl/item1064079128_kl ... oclaw.html
http://www.allegro.pl/item1062559716_kl ... x76cm.html
Troszkę zmodyfikować, dorobić pięterka, "zaślepić" otwory na karmniki i proszę. Klatka jak marzenie dla 2 szczurków. Przynajmniej nie jest taka standardowa, ma jakiś inny kształt, a nie tak pospolicie sześcian.

Sam obecnie szukam większej klatki i chce (chyba jak każdy) jak najtaniej nabyć jak największą klatke. Czekam na wsze opinie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”