Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czarna szczura
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:08 am

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: czarna szczura »

słodka fretka... ale nie róbmy już OTa

szczury muszą być trzymane razem, bo to zwierzęta stadne, a na wypadek choroby trzeba mieć odłożoną sumę pienbiędzy. im więcej tym lepiej.
kto wie co to jest "ja"?
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Cześć, jestem nowa na forum :) (przepraszam, że witam się w temacie)
Podobno za 2 dni (czyli w moje urodziny) dostanę szczurka. No i mam pytanie.
Czy w klatce mogą być 2 samce? Nie pogryzą się? Nie zrobią sobie nawzajem krzywdy? Proszę o odpowiedź :)
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: LaCoka »

MichaelJacksonFan<3 pisze:Cześć, jestem nowa na forum :) (przepraszam, że witam się w temacie)
Podobno za 2 dni (czyli w moje urodziny) dostanę szczurka. No i mam pytanie.
Czy w klatce mogą być 2 samce? Nie pogryzą się? Nie zrobią sobie nawzajem krzywdy? Proszę o odpowiedź :)
Witaj :) oczywiście, że dwóch panów nie zrobi sobie krzywdy ;)
Masz jeszcze dwa dni więc przeznacz ten czas na czytanie forum, dowiesz się tu wielu ważnych i ciekawych rzeczy i sprawisz, że Twoim małym przyjaciołom będzie się żyło lepiej z taką wyedukowaną panią ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Dziekuję Ci bardzo :)
Właśnie założyłam zeszyt i spisuję do niego wszystkie informacje o szcvzurkach, także niczego nie zapomnę i bardzo dziękuję za odpowiedź :)
Pozdrawiam :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Blanny »

Ja mam trzech samców w jednej klatce i łączy ich szczera miłość. 8)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Trzymajcie kciuki żebym na 100% dostała te szczurki na urodziny :)
Pozdrawiam Was wszystkich i Wasze szczurki i życzę im duuuuuuuuużo zdrowia :)
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Effie »

Hehehehe, jak nie dostaniesz to daj znać. My Ci je sprezentujemy :P:P:P
Obrazek
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Dzisiaj pomęczę tatę ^^'
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

A tak do tematu...
Mój tato jak był w moim wieku miał już parę szczurków. Dzisiaj z nim rozmawiałam. A on powiedział, że już ma doświadczenie i uważa, że niepotrzebny jest przyjaciel. Że szczury lubią sobie siedzieć też czasem same w klatce, bo mają cały teren swój. Dlatego teraz już masakrycznie i totalnie ogłupiałam i nie wiem czy w końcu kupić te dwa szczurki czy jednego. Ale myślę, że bardziej posłucham się mojego taty. Jeśli może być sam, to będą na dodatek mniejsze wydatki.
Kurczę, jeszcze dwa dni... Dwa dni i może dostanę szczurka. Zresztą, jutro jeszcze pogadam z mamą, a potem z tatą. Bo mamę po prostu brzydzą te ogony! >:( :-\ Tylko do ogonów ma zastrzeżenie :( A na chomika pozwoliła ::)
Ale tato akurat jest za. Tym bardziej mogę wykorzystać w argumentach że moje urodziny niedługo a szczurek to moje największe marzenie.
A tak w ogóle.
Zawsze chciałam psa. Od 9 roku życia i do tej pory rodzice się nie zgodzili. Choć 23 lipca obchodzę 12 urodziny :( Tak więc, odpuściłam. No bo ile można prosić? Zresztą, zastanawiałam się nad tym. Nie dałabym rady z psem. Zbyt duże wydatki. A szczur?? Szczurek mi jak najbardziej pasuje!!No cóż, tylko przekonać tatę i szykują się najlepsze urodziny w całym moim życiu!!:)
Pozdr. :-*
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Astry »

Nie powiedziałabym, że szczur to mniejsze wydatki niż pies. Moje szczury pochłonęły więcej pieniędzy niż pies, o wiele więcej. Niestety muszę Ci powiedzieć, że Twój tata nie ma racji. Szczur potrzebuje szczura, taka jego natura. Wszystkie zwierzęta, które w naturze się iskają itp, czyli wszystkie konie, małpy, szczury, myszoskoczki, ludzie to zwierzęta stadne. A dwa szczury wcale nie oznaczają większych wydatków niż jeden
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: IHime »

MichaelJacksonFan<3 pisze:A tak do tematu...
Mój tato jak był w moim wieku miał już parę szczurków. Dzisiaj z nim rozmawiałam. A on powiedział, że już ma doświadczenie i uważa, że niepotrzebny jest przyjaciel. Że szczury lubią sobie siedzieć też czasem same w klatce, bo mają cały teren swój. Dlatego teraz już masakrycznie i totalnie ogłupiałam i nie wiem czy w końcu kupić te dwa szczurki czy jednego. Ale myślę, że bardziej posłucham się mojego taty. Jeśli może być sam, to będą na dodatek mniejsze wydatki.
Wiesz, kiedyś było inne myślenie o zwierzakach. Szczurki powinny być minimum dwa tej samej płci, dowodzą tego badania naukowe (tak, były takie!) i doświadczenia osób na forum. Szczurki nie lubią sobie posiedzieć w klatce i cieszyć się terytorium, one są osowiałe z samotności.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Jessica »

jeżeli nie możesz mieć dwóch szczurków to lepiej nie miej wcale. szczurki są niezwykle stadnymi zwierzętami. kiedyś w książkach nawet były informacje na temat tego ,że szczurki trzyma się same ale nie były to prawdziwe informacje. zwierzęta te były nazywane "obiektem obserwacji". dla nas to ukochane pupile i chcemy dla nich jak najlepiej. Chomiki sa z natury samotnikami więc może lepiej zdecyduj się na chomiczka. może zachęć tatę by odwiedził forum, pokaż zdjęcia grupowe szczurków itd.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Nakasha »

Szczury muszą być trzymane co najmniej 2 tej samej płci. Koszty nie są duże - klatka ok 200 - 300 zł, podściółka np. Chipsi Mais na 2 ok 30 zł miesięcznie, jedzonko np. granulat Science Selective lub Versele Laga Rat Nature 40 zł, ale jeśli ogony zachorują, to koszty leczenia są ogromne. Na spokojnie można wydać i tysiąc złotych.

Więc jeśli macie problemy z wydawaniem pieniędzy na zwierzęta, może lepiej zdecydować się na chomika syryjskiego. ;) Chomiki wprawdzie również muszą mieć dużą klatkę, ale koszty utrzymania są mniejsze.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
MichaelJacksonFan<3
Posty: 14
Rejestracja: śr lip 21, 2010 2:40 pm

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: MichaelJacksonFan<3 »

Ja już mam chomika... Dżungarskiego... W tym roku kończy 2 latka. Czyli kończy swoje życie. Ale ten mój chomik ma, tak mi się wydaje, że ADHD ::) Bo tak biega bez przerwy, czasem mnie dziabnie, aż prawie do krwi... Dlatego ja już jej nie wyciągam. A szczurka strasznie chcę mieć. I wiecie co? Chyba namówiłam tatę. I może mi kupi na urodziny! :) Oczywiście nic nie jest pewne... Czekam do jutra ;)
Sheeruun
Posty: 1880
Rejestracja: śr paź 01, 2008 8:46 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Dlaczego szczury powinny byc trzymane razem?

Post autor: Sheeruun »

A szczurka strasznie chcę mieć. I wiecie co? Chyba namówiłam tatę. I może mi kupi na urodziny! :)
Jak już w ogóle ogoniaste, to szczurki, nie szczurka. Szczur potrzebuje szczura - taka jest jego natura. I to nie głupi wymysł jakiś nadwrażnliwych miłośników zwierząt, tylko prawda. Są zwierzęta stadne, a są i takie, które lubią samotność. Szczury do tych drugich nie należą. Uwierz mi, miałem samotnego szczura. Pół roku spędził u mnie jako samotnik i żal było patrzeć. Marniał w oczach. Ciągle spał, nie chciał jeść, bawić się, nic. Dopiero jak dostał towarzysza zaczął się zachowywać normalnie - bawić, jeść i nie przesypiać całych dni i nocy. A większe stadko to już w ogóle zabawa! :D Dlatego minimum dwa szczurki musisz mieć.
Stworzenie bezszczurowe.

Byli ze mną: Japek, Siergiej, Matt, Vincent, Ciel, Gacek, Dorian, Hiroki, Kiwi, Kokos
Odeszli za TM: Aki, Aleksander, Sky, Artemis, Szuflad, Pendrive, Hiroki
Diabeł - gdzieś tam..
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”