Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic czytel

Polecane przez Was książki adresy stron WWW - o szczurzej i nie tylko tematyce.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
CzarrnaWdowa
Posty: 277
Rejestracja: wt paź 27, 2009 5:57 pm
Lokalizacja: Tarnów

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: CzarrnaWdowa »

Barbara Rosiek "Pamiętnik Narkomanki" :)
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: alken »

wróciłam do animal liberation singera i może zdążę pochłonąć zanim zacznie się sesja ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: unipaks »

yss, a nie widział ci się Jonathan jako scenarzysta filmowy ? ( "Durne serce" , Salamandra ). Ja żałowałam , że tak szybko się czyta...
A teraz dostałam thriller prawniczy , debiut W. Lashnera ...500 stron... :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: Kameliowa »

a ja dorwałam się od "fight clubu" chucka palahniuka ciekawa lektura nie powiem. aczkolwiek po tym, ile razy widziałam film, to nie jest dla mnie nic zaskakujące ani nic nie robi na mnie takiego wrażenia skoro nawet cytaty się powtarzają... jak skończę będę próbowała przeczytać Historię Filozofii co sobie obiecałam jakiś czas temu ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: yss »

unipaks, jako scenarzysta może tak, bo pisze takim "stylem" że zęby bolą.
wczoraj przeczytałam "poza ciszą" a teraz czytam "dziecko na niebie" i zaleta jest jedna: nie pamiętam już, co się działo w książkach więc są pewną nowością.

kameliowa: jeśli cytaty te same, to chyba tylko dobrze? nie znoszę jak ktoś zmienia książkę na potrzeby filmu ;)
a rzucisz jeszcze jakieś szczegóły? bo jestem fanką fc w wersji filmowej :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: alken »

yss pisze: wczoraj przeczytałam "poza ciszą" a teraz czytam "dziecko na niebie" i zaleta jest jedna: nie pamiętam już, co się działo w książkach więc są pewną nowością.
;D
a myślałam że to coś ze mną jest nie tak, ja po paru tygodniach już nie miałam pojęcia o czym była książka, a żeby odróżniać jedną od drugiej to już wyższa sztuka. pamiętam tylko zaślubiny patyków.
ale jak byłam nastolatką to był mój ulubiony pisarz. nawet autograf mam :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: Kameliowa »

wiesz co z jednej strony dobrze, ale z drugiej strony chodzi mi o to, że n ten moment ksiązka nie wnosi nic nowego, kropka w kropkę jak film. przewidywalna do bólu. Różnica jest tylko taka w drobiazgach, książka no zaczyna się inaczej i troche to psuje wszystko. nawet bym powiedziałabym na ten moment, że film jest lepszy, ale nie skończyłam jeszcze. strasznie łatwo się czyta, więc szybciutko mi zleci czytanie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: Nue »

'Dziecko na niebie' - miałam kilka podejść, ale jak już zaczęłam czytać na dobre, pochłonęłam w jedno popołudnie i bardzo mi się podobało. Do reszty książek Carolla jakoś nie mogę się przekonać, z wyjątkiem absolutnie wspaniałej 'Krainy Chichów'.

Aktualnie czytam Pilipiuka 'Czarnoksiężnika Iwanowa' i chyba rzucę w kąt. Pomysł fajny, ale dialogi postaci mnie autentycznie drażnią. Stylizacja na ukraiński jest ok, ale całość brzmi mi jakoś sztucznie i nienaturalnie :-\
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Arabela666
Posty: 71
Rejestracja: śr mar 04, 2009 8:56 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: Arabela666 »

Kostova: Historyk. Teraz wszystko o wampirach, ta też ale moim zdaniem najlepsza z współczesnych które wydano ( u mnie w bibliotece się o to biją, bardziej niż o Zmierzch)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: yss »

Cejrowski, "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anakonda"

pisze trochę jak Pratchett o swoich jak najbardziej realnych podróżach do dzikich Indian. robi wrażenie, bo pisze prześmiesznie, a opisuje jak najbardziej poważne scenerie i problemy :)
["aaaaa! boli!" "aaaaaaaaa!" "ciebie też boli?" "ja do towarzystwa. co się stało?" "nie wiem, coś mnie ugryzło, aaaaaaa!" "a, to mrówka, zwana /tu skomplikowana nazwa hiszpańska/, to znaczy dwadzieścia cztery cale" "aha" "albo: dwadzieścia cztery godziny życia" "cooo??!" - mniej więcej tak wyglądają dialogi z podróży przez dżunglę Cejrowskiego i pewnego szamana :) ]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
xyzzy
Posty: 129
Rejestracja: pt lut 12, 2010 6:16 pm

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: xyzzy »

Ostatnio przeczytałam słynny "Kwiat Pustyni" i muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jaką ta kobieta miała w sobie niesamowitą siłę, potrafiła przeciwstawić się rodzinie, obcemu światu a nawet dzikiej naturze, wierząc, że jej będzie kiedyś wyglądać lepiej. Myślę, że to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. :)

A aktualnie poczytuję książki z serii Dragonlance (chyba jedyna seria fantasy, którą toleruję :P ) i podręcznik do nauki jazdy ;D ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: kao »

"Panowie i Damy" obecnie, czyli Pratchetta nigdy dosyć :)
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: kao »

xyzzy pisze:Ostatnio przeczytałam słynny "Kwiat Pustyni" i muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jaką ta kobieta miała w sobie niesamowitą siłę, potrafiła przeciwstawić się rodzinie, obcemu światu a nawet dzikiej naturze, wierząc, że jej będzie kiedyś wyglądać lepiej. Myślę, że to lektura obowiązkowa dla każdej kobiety. :)
No i nie mogę skleić!

Czytałam to długo przed tą wielką popularnością w Polsce, cały czas zbieram się do filmu. Historia jest rzeczywiście niesamowita, tym bardziej, że prawdziwa, i to jedyne zalety tej książki. Stylistycznie, językowo - prosto napisana, ot opowieść na dwa wieczorki.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: noovaa »

Ostatnio już drugi raz czytałam: "Ptasiek" Williama Whartona.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Veerena
Posty: 889
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 1:22 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Właśnie czytam... Właśnie przeczytałem/łam...|| Topic cz

Post autor: Veerena »

Polecam Harlan Coben: Niewinny, Bez pożegnania i obecnie czytam Nie mów nikomu -zawsze zaskakuję mnie zakończenie
Fiona Filipinka -(Myszor) Felicity

[*]Freja [*]Ganja [*]Fifka [*]Frisbi [*]Fobia [*]Kropka [*]Fimi [*]Fiszka [*]Flo [*]Fibi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Książki i Linki”