Maleństwo z guzami?!

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: unipaks »

Jeśli wet uzna , że nie jest tragicznie i można leczyć stosując kropelki ivermektyny na kark , proponowałabym na kark - trwa może ciut dłużej ( choć niekoniecznie ) , ale jest łagodniejsze i przez to bezpieczniejsze. Czasem się zdarza (na szczęście niezbyt często) , że niektóre ogonki potrafią źle zareagować na zastrzyk z ivermektyny - nasza Dżuma po iniekcji padła na bok i przez dłuższą chwilę nie reagowała na nic , sama lekarka była już zaniepokojona. Mam o tym incydencie pamiętać i zgłaszać przy potencjalnie podobnych sytuacjach :-\
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Koralyn »

Dziękuję bardzo za rady. Mam zamiar jutro wybrać się do weta. Ale tak się właśnie zastanawiam, czy może pójść po prostu do apteki i kupic którąś z tych masci: Cetriscabin, Crotamiton, Novoscabin. Wyczytalam na innym szczurzym forum, ze bardzo pomogly szczurkom na świerzb bez chodzenia do weta. Pytam, gdyz mieszkam za granicą i ceny tez są tu dużo wyzsze niz w Polsce wiec oczywiscie byloby prosciej kupic po prostu masc w aptece pod domem, o ile to jest dobry pomysl??? Czy lepiej pojechac do jakiegos weta? (starsznie sie boje ze trafie na jakiegos nieobeznanego i cos zaaplikuje zlego - mialam tak raz z moim psem). ???
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Koralyn »

P.s a co chodzi z tym uzywaniem siana? Ja na poczatku mialam siano - jak kupilam pierwszego szczurka i nic mu nie bylo przez miesiac. Ostatnio kupilam tego drugiego wiec i ten pierwszy sie zarazil. Czy rzeczywiscie musze zmieniac to sianko jesli nie widze jego zlego wplywu? Tak fajnie w nim nurkuja i robia sobie "domki" ::)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Paul_Julian »

Moje na świerzb dostały 2 psikniecia ivermektyny ( co tydzień ) i byl spokój :) Kazdy , nawet osiedlowy wet powinien miec Ivermektynę .
Wpisałem te nazwy leków do naszej szukajki :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... in#p205813
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... on#p338432
http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... in#p234436


Chyba ten Cetriscabin http://szczury.org/viewtopic.php?t=13774 bedzie najlepszy :) Spróbuj z tym lekiem, poczytaj jeszcze na forum (bo przyznaję , nie czytałem) , jeśli by sie nie poprawiło, to wtedy idź do weta.
Tylko pamietaj o wyszorowaniu klatki i odpowiedniej sciółce , bo to inaczej bedzie wracac. W sianie w trocinach sa bardzo często pasozyty. W zoologach najczesciej uzywają trocin , a potem jeden kajtek zarazi sie od drugiego :( Mozna uzywac trocin wyprazonych w piekarniku. trociny i siano sa też silnie pylące i przez to łatwo o chorobę płucek.
Więcej poczytasz w temacie o żwirkach i ściółkach :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Nakasha »

Ivermektyna (Ivomek) generalnie jest tanim lekiem, ja za dawkę dla 20 szczurów zapłaciłam 5 zł. ;) Sądzę, że również za granicą cena nie powinna być kosmiczna. A świerzb uszny mimo wszystko najlepiej leczyć pod kontrolą lekarza.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Koralyn »

Dziękuję za rady. Wybrałam się do apteki po któryś z tych leków ale niestety ich nie było, tylko jeden z nich ale na receptę. No więc postanowiłam pójść do weta mimo zamiast kupic INV. Okazało się jednak, ze u dwóch osiedlowych wetów (w tym jedna klinika weterynaryjna) nie przyjmują szczurów: tylko koty i psy i podano mi adres do cliniki dla zwierząt egzotycznych. Tam wstrzyknieto moim szczurkom INV. Zapłaciłam dokładnie 52 euro czyli 210 zł :'( :'( :'( :'(

No ale po kilku dniach świeżb praktycznie zszedł. Aż się boję tej następnej wizyty (druga aplikacja). Pewnie znowu będzie 52 euro.
No ale nic to, wazne ze choróbsko przechodzi i szczurki wygladaja lepiej.

::)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Nakasha »

O_o ocho, to sobie pojechali za wizytę i za leki.... Ale najważniejsze, że pasożyty znikają.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: alken »

w Polsce pierwsza wizyta jest z reguly drozsza a nastepne w zaleznosci od choroby tansze- placi sie symbolicznie, albo za same leki...nie wiem jak bedzie u Ciebie ale ta druga dawka jest potrzebna zeby wybic ewentualne pozostalosci...mam nadzieje ze nie zedra znow tyle kasy choc powinni po prostu dac Ci lek do domu zebys mogla powtorzyc sama dawke :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Koralyn »

No niestety:( No i wyobrazcie sobie, ze mam sie wybrac na druga wizyte na powtorzenie (wczesniej dostaly zastrzyg z tej invermektyny) i zapisalam sie na wizyty, ale gdy zapytalam o cene i powiedzieli znowu 52 euro powiedzialam, ze jednak podziekuje. Sorrki ale ponad 100 euro (400 zl) to jednak zbyt wiele jak na moja kieszen:( No i coz zrobic teraz aby zaaplikowac im ta invermektyne drugi raz? Poradzcie prosze, tak sie sklada ze przylatuje do mnie znjaoma z Polski i moze mi kupic co trzeba w aptece w Polscxe, tylko nie wiem wlasnie co?? i w jakiej postaci? I ile im zaaplikowac?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Paul_Julian »

Moze spróbuj z tym Cetriscabin, co też pisałas (u góry) , to chyba bez recepty było ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: nausicaa »

to może niech znajoma idzie do weta jakiegoś i kupi u niego ivermektyny, ile potrzeba, a nawet w dużej ilości? sam preparat jest tani. dostałaby wielką strzykawę na dłużej, żeby zakrapiać. któryś wet powienien się zgodzić, tylko żeby pozwolili jej to przewieźć
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: zalbi »

jeżeli leci samolotem to musi miec to w buteleczkach 100 ml. i na lotnisku powiedziec, że to np szampon do włosów.
myslę, że zapas ivermektyny przyda się wam w razie konieczności.

a gdyby nie wypaliło to można spróbowac wysłac to pocztą...
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: unipaks »

Najlepiej jako szampon właśnie lub odżywkę w buteleczce , ale nie bagażu podręcznym tylko w walizce , bo przy odprawie w podręcznym mogą raczej nie przepuścić ; tylko nie w strzykawce.
Ivermektynę dla pozostałych szczurków kupiłam u innego weta blisko domu , bo nie mogłam ponownie jechać do naszej lecznicy ; trzeba tylko przekonać lekarza ( zdarza się , że wskutek silniejszego naciśnięcia tłoka cała zawartość przeznaczona na leczenie wylatuje ze strzykawki naraz :) )
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: Koralyn »

Dziękuję za rady:-) Ze szczurkami już wszystko dobrze, znajoma wybrała sie do weta w Polsce i dostala invermektyne w strzykawce do podania na kark po kropli. Koszt: 20 zł a nie 200 zl!!! Przewiozla w duzej walizce normlanie bez problemów. 8) 8)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Maleństwo z guzami?!

Post autor: nausicaa »

to dobrze, że sie udało:)

a tak btw - jak ostatnio w podręcznym przewiozłam strzykawkę (dużą) i korkociąg z nożem...przypadkiem oczywiście, nikt nie zauważył, a torebka była naprawdę mała:P >:D
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”