[klatka] wybór klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Blanny »

Klatka byłaby dobra na trzy szczury.. Ale nie na zapasione pączki. :P Ja bym do takiej klatki, w której mieszka dwóch takich grubasów, nie dokładała trzeciego szczura. Będzie im ciasno moim zdaniem..
Ja mam dwa samcole po blisko 800 gram, miały klatkę podobnych rozmiarów i nie było im tam za dobrze. (Dlatego teraz mają lochę. :P )
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sasza&masza »

hmm a nie lepiej kupić tej o to klatki : http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 27045.html ?
Ja ją mam i jestem nią zachwycona, mam dwie dziewczyny i niedlugo będą jeszcze dwie;) w super bedzie!
klatka ogromna! jedynym minusem jest to ze zaczepy od kuwety sobie od tak wiszą, ale w niczym to nie przeszkadza;)
A różnica cen minimalna!
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Sky »

Blanny, właśnie o to chodzi, że one nie są zapasione, tylko jakieś nie wiem... zbite?
Tłuszczyku nigdzie niepotrzebnego nie ma, nie wiem, może to waga mnie oszukuje?
Albo takie umięśnione te moje maluchy :)

Dziękuje za rade, gdy zamówię klatkę i zobaczę, jak im się mieszka, wtedy będę miała pewność co do możliwości adopcji:)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
publikacja
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:14 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: publikacja »

Witam.
Planuję dwóch szczurzych samców, ale szczerze powiem, że problem zaczął się jak zwykle już przy klatce...

Mianowicie zastanawiam się nad kilkoma. Czytałam już o różnych potrzebnych funkcjonalnościach, ale klatki, które są idealne bądź bliskie ideału nie są na moją kieszeń...

Natomiast na allegro kilka niemarkowych wpadło mi w oko.

http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 27045.html

Ta klatka jest naprawdę super, wysoka, składana - co jak mi się wydaję może się przydać. Zastanawiam się tylko nad tym, czy te pręciki nie będą jedną wielką harmonią - są dość wątłe i mogą robić dużo hałasu...? Przyglądam się prawemu górnemu rogowi na zdjęciach i wydaję mi się on wygięty, wklęsły... Dobrze widzę?

I jeszcze pytanie - wiem, że te 10, czy 20 zł więcj to niewiele, wiem, że im większa tym lepsza, ale może lepiej zainwestować te pieniążki w coś innego? Może przedłożyć coś ponad te 15cm? I wybrać tę klatkę:

http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 27045.html

Jest praktycznie taka sama, ale jeśli chodzi o "wątłość" to może te kilka centymetrów sprawi, że będzie "pewniejsza"?
W porównaniu do poprzedniej na plus są jeszcze mniejsze odstępy między prętami, a na minus mniejsze drzwiczki (no, ale ona jest mniejsza)

Ze względu na mój portfel zastanawiałam się jeszcze nad tą klatką:

http://allegro.pl/koszatniczka-szynszyl ... 53215.html

Jest o kolejną dychę tańsza, natomiast ma dość sporo minusów w porównaniu do poprzednich. Może te minusy nie są aż tak znaczące jak mi się wydaje?
(Moim zdaniem ) minusy - klatka nie jest rozkładana, jest sporo mniejsza od poprzednich - 10cm z wysokości i szerokości.
Plusy - pręty wydają się być o wiele solidniejsze.
Dostępna jest również ocynkowana.
Jakie klatki są praktyczniejsze, ocynkowane czy malowane?
Wiem, że właściwie sama wypisałam wszystkie plusy i minusy klatek, ale są to plusy i minusy wypisane według tego co czytałam i co mi się wydaje. Nie wiem natomiast co jest praktyczniejsze nie tylko teoretycznie, co należy przedłożyć ponad co.

Proszę Was zatem kochani użytkownicy o zweryfikowanie mojej wiedzy i uzasadnione doradzenie którejś z powyższych klatek. Może troszkę się powtarzam natomiast proszę Was o personalne rozwiązanie moich wątpliwości.

P.S. Wiem, że kratkowane półki są niebezpieczne, w przypadku trzeciej klatki zamierzam je od razu zamienić na hamaki, plastikowe półki, tunele itp. zresztą tak jak urządzałabym dwie pierwsze klatki. Nie zależy mi też na bonusach typu miska, poidełko itp. w ogóle nie biorę tego pod uwagę rozważając moje zakupy.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za tak długi post ;D Pozdrawiam.
Obrazek
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: WildHeart »

mam w domu dwie duze klatki:

1) 80x40x70 ocynkowana, nie skladana, z inter-zoo o ile sie nie myle (czyli takie jak te pierwsze 2 co pokazales/las) i sprawuje sie bardzo dobrze, jest stabilna, nie brzeczy, nie jest ''wiotka'', jestem z niej bardzo zadowolona, ale: moje panny nie gryza pretow ani kuwety!

2) 80x44x80 nie znanej mi firmy, skladana, grubsze prety i wieksze odleglosci (kolo 2cm), chwiala sie jakby byla z plasteliny, moi panowie jak po niej skakali to brzeczala jak sanki sw mikolaja, dopuki jej nie pozaginalam (teraz juz nie jest skladana)

z mojego dowiadczenia wiec wynika ze nie skladana jest hm cichsza i stabilniejsza, jak chodzi o wielkosc to 70x80x40 dla facetow szczurzych to bedzie dobry rozmiar, klatka teoretycznie na 3 szczury, ale panowie rozna po 500-800 gram, wiec jesli planujesz wiecej niz 2 to bym kupila wieksza :)
publikacja
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:14 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: publikacja »

Sęk w tym, że pierwsze dwie są składane ::)
Obrazek
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: WildHeart »

chodzilo mi o to ze tej firmy nie ten model. podalam Ci wymiary, moja jest 80x40x70 nie skladana
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: sasza&masza »

a ja mam właśnie ta klatke http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 27045.html i powiem szczerze ze te pręty to bez problemu przy mocniejszym scisnięciu zostaną zgniecione. Moja kocica wskoczyla na góre od klatki i już jest powyginana. ale ogolnie to jest swietna bo duza ! bede w niej trzymała 4 samiczki i myślę ze bedzie im dobrze biorąc pod uwage ze 5godzin dziennie będą mogły biegać po pokoju;)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
WildHeart
Posty: 1184
Rejestracja: pt cze 18, 2010 11:59 am
Numer GG: 5104941
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: WildHeart »

ja mojej nie kupowalam u pyko, tylko w kakadu, ale wydaje mi sie ze to ta sama klatka :) mi sie prety nie gna tak latwo :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noovaa »

W mojej klatce (z tej samej aukcji) też żadne pręty się nie powyginały i nie wyglądają na takie, co by się pod kotem ugiąć miały ;|...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: yss »

ej, ale te dwie pierwsze to ta sama klatka...! :)

[dla mnie ona jest ok, bardzo fajna]
ten się nie myli, kto nic nie robi
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Cyklotymia »

Ha, to dobrze wiedzieć - bo ja ją tez biorę, tyle że ze schodkami - http://allegro.pl/klatka-mega-70cm-szyn ... 26921.html zaimpregnuję tymczasowo, no i będą na wzór do tego, co mi luby wytnie z materiału, który nie będzie nasiąkał szczoszkami :D

Jeszcze spytam - jak jest ze składalnością tej klatki? Łatwo ją złożyć/rozłożyć? Bo na wakacje czy na ferie będę wieźć ogoniastych do domu i ta cecha klatki wydaje się być jej dodatkowym plusem, tylko jeszcze jak to się w praktyce sprawdza...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: noovaa »

Łatwo... ;) z tym że jest na tyle duża że mi prawie całe dno bagażnika w kombiaku zajęła ;P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
publikacja
Posty: 355
Rejestracja: pn sie 30, 2010 9:14 pm

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: publikacja »

yss pisze:ej, ale te dwie pierwsze to ta sama klatka...! :)

[dla mnie ona jest ok, bardzo fajna]
eksjuzemła ;] druga miała być 70x40x80. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Obrazek
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: [klatka] wybór klatki

Post autor: Cyklotymia »

noovaa pisze:Łatwo... ;) z tym że jest na tyle duża że mi prawie całe dno bagażnika w kombiaku zajęła ;P
Lepsze dno niż klata 100x60x80 nieskładana, wieziona też kombiakiem... Mało tego - ja taką wiozłam autobusem xD To już lepiej coś nieporęcznego i płaskiego wozić niż nieporęcznego i bardziej trójwymiarowego ;) Dzięki za odp :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”