Co zrobic?

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

Teraz również nie mamy na to wpływu. Chyba z 50 osób mu tłumaczyło, że nie kupuje się w zoologach itp. itd.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zrobic?

Post autor: greenfreak »

Kilka lat na tym świecie jeszcze pożyjesz, to może zrozumiesz, że do ludzi trzeba mówić jak do równych sobie i spokojnie, wtedy szansa, że posłuchają, mocno się zwiększa.
Mam nadzieję, że gość nie uciekł jeszcze z forum i chociaż kluski znajdą dobry domek.

A po prawdzie, najlepiej oddać wszystkie - wyłącznie dla ich dobra, zasługują na dom z lepszymi warunkami, a na poprawę własnych czasem trzeba czekać parę lat ;)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Co zrobic?

Post autor: Flaumel »

Zuuuz, nie denerwuj się, jeśli jesteś wściekła - poczekaj pół godziny, godzinę i dopiero wtedy na spokojnie pisz konstruktywne posty :)

Cytując Zalbi z innego tematu :)
najlepiej, zamiast siana - dac skrawki polarków. siano szybko gnije, będą tam bakterie. to samo ma się trocin.
potem najlepiej przerzucic się na granulat lub np chipsi mais.


teraz trzeba myslec o młodej mamie: kaszki dla dzieci, gerberki, gotowany kurczak, może beta glukan czy scanomune, może byc mleko (ale tylko sojowe), oczywiście sucha karma (ale dobra, temat o "polecanych karmach" znajdziesz na forum), owoce, warzywa.
Więcej nie mam czasu szukać, ale na forum jest pełno instrukcji co do opieki nad samicą z młodymi - więc czytaj, pytaj jeśli czegoś nie rozumiesz i... dbaj o nie jak najlepiej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zrobic?

Post autor: Kameliowa »

greenfreak pisze:Kilka lat na tym świecie jeszcze pożyjesz, to może zrozumiesz, że do ludzi trzeba mówić jak do równych sobie i spokojnie, wtedy szansa, że posłuchają, mocno się zwiększa.
Mam nadzieję, że gość nie uciekł jeszcze z forum i chociaż kluski znajdą dobry domek.

A po prawdzie, najlepiej oddać wszystkie - wyłącznie dla ich dobra, zasługują na dom z lepszymi warunkami, a na poprawę własnych czasem trzeba czekać parę lat ;)
Jakbys sam/sama miała powtarzac sie milion razy dziennie i to dokładnie to samo, a potem oczywiście jakis 13latek sie z Tobą kłóci, bo wie lepiej, bo mu kolega powiedział to tez by ci sie znudzilo bycie miłym jak nie dociera.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

Dziękuję, Kameliowa. ;)

Ja po prostu nie wiem jak trzeba mówić.
Nie będę głaskać po główce i mówić "nic się nie stało, rozmnażaj". Wszyscy starali się być mili i spokoni, ale no ileż można... ::) Każdej nowej osobie, nic nie wiedzącej o szczurach, wszyscy z osobna słodziutko tłumaczymy. Ale czasem to już przesada. Najchętniej wzięłabym na kolano i zdrowo przetrzepała. Może wtedy by dotarło. ???
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Magduś
Posty: 59
Rejestracja: wt paź 12, 2010 5:52 pm

Re: Co zrobic?

Post autor: Magduś »

zuzka-buzka pisze:Jej, nienawidzę takich ludzi. Adam , jakbym Cię znała, to bym Ci nogi z du*y powyrywała. A to, że masz 11 lat nie upoważnia Cię do takich rzeczy. Ja mam niecałe 13, a rozumiem jak się do mnie po ludzku pisze/mówi. Jesteś na forum 5 miesięcy, nie dotarło ? NIE KUPUJEMY W ZOOLOGACH. Jeżeli nadal nie rozumiesz, to zalecam wariatkowo.
Wiesz co zuzka, jesteś bardzo zepsutym dzieckiem. Jak można takie rzeczy wypisywać, nie jest Ci zle z tym? Nawet jeśli wcześniej Ten chlopak wiedział, że kupowanie szczurów w sklepie jest złe i mimo tego zrobił to, to i tak nie powinnaś pisać takich okropnych rzeczy po jego adresem. Zachowujesz się tak i dajesz innym do zrozumienia, że wszystkie rozumy pozjadałaś. To skoro jesteś taka inteligentna to pewnie szybko pojmiesz, że pewnych rzeczy nie wypada pisać a już na pewno 13- letniej dziewczynce. Być morze to kwestia wieku, ale powinnaś przestać w ten sposób postępować. Mam nadzieję, że dotrze to do Ciebie tak szybko jak szybko dotarło to, że nie mozna kupować szczurasków w zoologicznych sklepach jak i od pseudohodowców. Tego życze Ci z całego serca.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

Tak. Tylko, że to nie ty wypisywałaś dziennie po kilka pw do niego, nie ty się mordowałaś, dbałaś o dobro szczurów. Tylko ja. I kiedyś za przeproszeniem każedgo kur****ca chyci. Tyle mam do powiedzenia. Dziękuję za rozmowę. ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Adamozo
Posty: 30
Rejestracja: sob maja 01, 2010 2:07 pm

Re: Co zrobic?

Post autor: Adamozo »

Zuzka nie zycze sobie zebys tak po mnie jezdzila...
Do normalnych uzytkownikow:
oseski mialem tylko 3 dni ;) 3 dnia oddalem je ! ;) mam nadzieje ze sa szczesliwe ;]
a kupilem dlatego, bo chcialem sprawdzic reakcje starszego szczura - samca. Teraz juz rozumiem zeby nie kupowac zwierzat od zoologa (rybek nie uwazam za zwierzeta)
aha jeszcze jedno zuzka masz tylko 13 lat a zachowujesz sie jak bys miala 20... jezdzisz po mnie jak bo stopnialym masle...
Jeffrey słoneczko moje kochane ;)
Obrazek

"Życie będzie takie, jakie sobie tylko wymarzysz... Tylko uwierz w siebie"
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobic?

Post autor: Paul_Julian »

A gdzie teraz są oseski ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zrobic?

Post autor: Cyklotymia »

Oddałeś je razem z mamą?
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zrobic?

Post autor: zuzka-buzka »

jeju... nie gadajcie, że one je do sklepu oddał?!
3-dniowe?!
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co zrobic?

Post autor: Paul_Julian »

Zuzka, bez paniki.

W innym topiku napisał, ze oddał do kumpla (razem z mamą ) . Kumpel ma doświadczenie, miał już 9 szczurów. Miejmy nadzieje, ze ogony mają dobre warunki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zrobic?

Post autor: alken »

jak jest w tym samym wieku, to znaczy ze albo miał po kilka szczurów na raz i to się złożyło na 9 w ciągu kilku lat albo wyjątkowo szybko je wykańczal ;P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Co zrobic?

Post autor: merch »

alken zachowaj powage, bo sprawa jest powazna. A tak ogolnie to i smieszno i straszno, nie wiadomo co bardziej..
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zrobic?

Post autor: alken »

z takimi typasami to się nie da nic zrobić, można poironizować albo wściekać z bezsilności.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”