Mamy szczurka i Kropka:)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

Co do wyściółki to mam taki pomysł - w biurze mojej firmy pracuje kilka niszczarek do papieru i fłównie faktury, więc taki cienki dwuwarstwowy papier samokopiujący pocięty w paseczki. Czy to szczurkowi nie zaszkodzi ? tak samo jak tusz z gazet?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Paul_Julian »

Klaciocha wypasiocha ! Spróbujcie nauczyć ją kupkować do kibelka naroznego, wtedy mniej zwirku idzie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Cyklotymia »

Kropka pisze:Co do wyściółki to mam taki pomysł - w biurze mojej firmy pracuje kilka niszczarek do papieru i fłównie faktury, więc taki cienki dwuwarstwowy papier samokopiujący pocięty w paseczki. Czy to szczurkowi nie zaszkodzi ? tak samo jak tusz z gazet?
Jak czysty papier to możesz im wrzucić, ale jako ściółka to szybko zaśmierdnie, nie nadaje się. Jako zabawa/budulec do gniazda ok, będą mieć radochę :D A jak zadrukowane to odpada, bo szczury to mogą podżerać, a tusze nie są najzdrowszą karmą ;)
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

to pomysł numer dwa " jak coś przychodzi do firmy to jako wypełnienia często używają zwykłego kartonu ale pociętego w specjalnej maszynie na taki... ażurek, czy coś takiego... to by pasowało do zabawy ? Oglądając zdjęcia klatek, napotkałem, że wielu z Was ma takie plastikowe koszyczki pozawieszane... skąd i za ile takie coś można nabyć ?
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Lusia »

jak kupuje takie koszyczki w takich sklepach z duperelami za 2 złote. i sa tez w auchan czy Leroy Merlin
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Paul_Julian »

Koszyczki sa w kazdym supermarkecie za kilka zł. Czasem są też promocje i np. 3 szt kosztują 2 zł. Szukaj tez w koszach z przecenami w marketach- tam gdzie są np. rzeczy z uszkodzonym kartonikiem.

Sam ażurkowy kartonik na pewno sie przyda jako domek czy coś. Ja moim daję zwykłe kartoniki po herbacie (tylko trzeba wydmuchac paproszki) , albo np. karton po lodach ( jak sa lodowe rolady, to mają duzy karton) . Nie musisz w nim nawet robić dziurki - sama zrobi. Tutki po papierze toaletowym też są fajne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

co do rurek to mam takii z grubego kartonu po folii stetch, nawet połączyłem je kolankiem co ze starej klatki zostało, ale rurki są ciasne, choć i tak większe niż te z papieru lub ręczników (5cm wewnętrznej średnicy) ale mała zagląda tam tylko.. boi się wchodzić... coś pokombinuję i wypełnię czymś klateczkę. Czasu mamy sporo bo chciałbym poczekac na współkokatorkę z zasiedlaniem, bo na nowym to tak łatwiej im chyba będzie, a mała i tak w klatce jest tylko jak nas nie ma i nie przeszkadza jej jeszcze jej rozmiar... Zawiedziony jestem, bo boi się po pokoju chodzić... chowa się w koncie, zero polotu do zwiedzania odkrywania czy zabawy... boi się bardzo
Awatar użytkownika
Lusia
Posty: 363
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Lusia »

to moze zacznij narazie ją puszczać po łóżku na jakimś kocu i i usiądź kolo niej niech polata po tobie i po nózku.. niech sie oswoi z tym. a później na głębsza wódę ją wrzucić;p u mnie to pomaga, codziennie jest lepiej;]
Klusek[*][/color][/b] Hasko[*][/color][/b] Lusiek[*][/color][/b] Shogun[*][/color][/b]
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Paul_Julian »

Jescze będziesz narzekac, ze zwiedza cały pokój :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

Łóżko już ma obcykane, tam biegać się nie boi ;) pokój nie jest duży i bałaganu raczej nie dałaby rady w nim narobić, ale ona ewidentnie się boi otwartych przestrzeni.. jak tylko wychodzi z klatki to zmyka pod okno by się schować za firanką... a teraz ma dodatkowa osłonkę, po prostu chowa się za klaciorrę :)
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

Kilka dni nie pisania i sie nazbierało :) Mała zdrowieje. pokichuje już naprawdę rzadko. za to częściej ma fochy w nosie i jest zdeczka aspołeczna :D

Klatka została dziś wzbogacona o rurę kanalizacyjną z milionem otworów wiszącą na łańcuszkach, dwa koszyki oraz wiszącą miseczkę na jedzonko. Założymy odpowiedni temat o klateczce to będziemy wspólnie meblować dalej.
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: unipaks »

małą w zdrowiejący nosek proszę ucałować ! :-* piszcie i zdjęcia wstawiajcie , bo szczurek szybko rośnie. za szybko...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

Kropka zaczyna chyba z bobasa stawać się urwisem bo kłopotów z nią co nie miara. Ja stwierdzi ze chce na łóżko to milion razy nie pomaga zdejmowanie ona czym prędzej leci do miejsca którym umyślała sobie wchodzić. To samo z wszelkimi dziurkami do środka łóżka. Jak zatkaliśmy, to gryzie... jak ją od tego odciągnąć?

Zdrówko dość dobrze. dość bo zdarza jej sie pokichiwać a wieczorem to takie mini ataki miewa... co to zdjęć to kilka oczywiście pokażemy. mała rośnie w takim tempie, że nie widziałem jej 3 dni i widziałem wieeeelgaśną różnicę.

Zmienił się plan co do koleżanki. Będzie to starsza od niej o około 2-3 miesiące szczurcia, natomiast z problemem. mianowicie była wychowywana sama i o ile ludzi kocha i przytulak z niej taki że z ramienia czy ręki nie schodzi, o tyle od szczurków stroni. Na jakiekolwiek zbliżenie włącza jej się pisk i ucieczka. Przynajmniej w konfrontacji z dużym stadem, gdzie teraz ma DT od wczoraj mieszka w klatce z inną szczurcią i o ile są w stanie razem jeść, to siedzą w dwóch kontach klatki. Mam nadzieje, że wszystko się dobrze skończy i z dala od 12 szczurowego stada znajdzie u nas spokój a w Krpeczce bratnią duszę.

kropeczka włazi do łóżka:
Obrazek

Kropeczka walczy o jeszcze troszkę Lakcidu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kropka
Posty: 82
Rejestracja: pn paź 18, 2010 7:12 pm

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: Kropka »

no i jeszcze toaleta :D
Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mamy szczurka i Kropka:)

Post autor: unipaks »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d14 ... f093a.html hehe , u nas niebieściak tak lakcid zjada , z łyżeczką , i prosi o drugą! :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe8 ... 120e2.html śliczna z niej panienka :-*
Nie poradzę Wam co do łóżka; może jak będzie miała koleżankę , przestanie jej tak zależeć na tym, żeby się w tym łóżku schować, bo milej jej będzie zakopać się w norce czy w hamaczku z drugą szczurcią :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”