Agresja

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Agresja

Post autor: Paul_Julian »

Szczerze mówiąć, nie wiem co poradzić , bo Ty masz jajecznych chłopców. A ja sie na jajecznych nie znam :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Agresja

Post autor: sr-ola »

Blanny, przejdź się do weta, wykluczcie problemy medyczne. Wtedy będziesz się zastanawiać co dalej.
Akurat o kastrowaniu 1,5 rocznych też słyszałam, kwestia dobrego stanu zdrowia i doświadczonego weta.

A schudł ostatnio? Jak złapiesz go za skórę i spróbujesz naciągnąć to widzisz, że nie wraca na swoje miejsce i jest luźna?
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Agresja

Post autor: Blanny »

Ja bym powiedziała, że on przytył raczej, a nie schudł. :-\
Niestety do weta najwcześniej pójdę w poniedziałek. :-\ Miałam iść dziś, ale w tej chwili mam 38,7 stopni i sama nie bardzo się czuję. Jutro nie przyjmuje, w piątek nie będzie mnie w domu w czasie, w którym przyjmuje, a w weekend w ogóle nie przyjmuje. :-\
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Agresja

Post autor: sr-ola »

Spokojnie, w końcu nie widać, aby mały agresor potrzebował pomocy medycznej na JUŻ. Osobiście jednak, jak już będzie możliwość, radziłabym iść.. chyba że przez weekend coś się zmieni. Oby na lepsze :)
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Agresja

Post autor: Blanny »

Na razie wrzuciłam go do klatki dużej (póki nie śpię, mogę go mieć na oku). Najpierw ich męczył, wszystkich.. Poprzewracał małego, ciągle go wąchając, potem znęcał się znowu nad Nero.. Ale moje 'psz' go odstraszało i przestawał. Teraz siedzi sam smętnie w koszyczku, inne szczury w drugim kącie klatki. :-\ Jak wstaje i idzie w ich stronę, to albo przestraszone posłusznie czekają albo uciekają. :-\
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Olcia5550
Posty: 127
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agresja

Post autor: Olcia5550 »

Umówiłam się z weterynarzem na kastracje w piątek, będzie mnie to kosztować 55zł. Mam nadzieje że jego zachowanie się zmieni na lepsze bo jak na razie jest coraz gorzej wczoraj prawie mnie ugryzł co u niego jest bardzo dziwne :-\
2 myszory pysia i Misia oraz Fender
Frezer
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Post autor: Frezer »

Mam mały problem z agresją jednego szczura a mianowicie Seta. Set od jakiegoś czasu bije się z bratem[Arezem] i ostatnio dziwnie na mnie reaguje tzn. daje się wyciągnąć z klatki, sypać jedzenie albo go głaskać ale na wybiegu podchodzi do mojej ręki i zaczyna się stroszyć po czym albo drapie albo gryzie [2 razy do krwi] I nie wiem o co chodzi, martwię się, że coś mu dolega.
Maleństwa które odeszły:Arez
Frezer
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Post autor: Frezer »

Na wybiegu nie toleruje również dotyku i kradnie bratu np chleb mimo iż swojej części nie zjadł
Maleństwa które odeszły:Arez
Frezer
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Post autor: Frezer »

teraz zaczął jeszcze tak jakby "kopulować" z ręką [nie dłonią] i posapywać [przy czym jego brat reaguje strachem.
Nie wiem w jakim są wieku mam je od Babli.
Maleństwa które odeszły:Arez
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Agresja

Post autor: Blanny »

Nie sądzę, by coś mu dolegało, skoro w klatce pozwala się bezproblemowo głaskać, etc. To raczej tam by Cię atakował, gdyby Cię nie lubił, bo wkraczasz na jego teren i jesteś zagrożeniem. Dziwne, że w klatce nie atakuje, a poza nią tak. Skoro zaczął 'kopulować' na niby, to stawiam na hormony. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Frezer
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Post autor: Frezer »

właściwie to nawet nie kopuluje tylko włazi na rękę i wbija wszystkie pazury potem rusza się tak jakby chciał mnie drapać i po 2-3 takich ruchach całym ciałem złazi.Cały czas przy tym będąc nastroszonym i posapuje jakby się denerwował.
Maleństwa które odeszły:Arez
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Agresja

Post autor: S. »

Według mnie próbuje przejąć władzę.
Jak tak robi, połóż go delikatnie na pleckach i przytrzymaj chwilę. Pogłaszcz brzuszek. Niech chłopak wie, że to Ty jesteś alfa stada.
Frezer
Posty: 22
Rejestracja: pt cze 18, 2010 12:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Agresja

Post autor: Frezer »

Będę próbował najwyżej mnie pogryzie [przyzwyczaiłem się]. Nawet by to pasowało bo reaguje tak tylko na mnie.
Maleństwa które odeszły:Arez
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”