Sfora z Pokątnej

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

Dzisiaj Jim pierwszy raz od dawna zjadł coś twardego - jednego orzeszka ziemnego. :) Sam rozgryzł skorupkę i wyjadł dwa orzeszki ze środka. Nic więcej nie ruszył, ale dobre i to. :) Dodatkowo - napił się wody! A już dawno nie pił, więc to też poprawa. :)
Teraz wcina na kolacyjkę serek Danio waniliowy. :)

Co do reszty gromady..
Mały Dante nie chce, by łączyła go z Nero jedynie platoniczna miłość.. I mimo, że Nero próbuje mu się wymykać, kiedy małemu zbiera się na zaloty, to Dante i tak uparcie go ujeżdża. :P A jak zaczną się bawić i ganiać po klatce.. Lepsze niż telewizja. :D
Paul dalej je i śpi na przemian, choć zauważyłam, że ostatnio trochę integruje się z chłopakami i śpi w wyższych partiach klatki. ;)
Co do Fabio, to widzę jasno różnice między jego zachowaniami, a zachowaniami reszty szczurów. Fabio jest bardzo nieufny i strachliwy. Przebywa jedynie w ciemnych miejscach, nie lubi pozostawać na otwartej przestrzeni. Poza tym, nigdy nie wychodzi w klatce z ukrycia, póki jestem w mieszkaniu i/lub nie śpię. Czasem wychodzi, jak nie patrzę, ale jak tylko odkręcę głowę na jego klatkę - od razu ucieka do kryjówki. Ale mimo wszystko, jak już go wyciągnę z klatki, to z ochotą wchodzi mi do rękawa i idzie spać pod bluzą/swetrem. Mam nadzieję, że z czasem się przekona do mnie i przestanie być taki lękliwy. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: triplefive »

dalej nie jestem przekonana do tego dzikusa, ale zycze powodzenia:)
kizianko dla dzimiego ;)
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

Sporo osób ma dzikusy, więc to się udaje wbrew pozorom. ;)
Jimiego wytarmoszę przed snem. Na pewno będzie wdzięczny. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: triplefive »

hmm w takim razie licze na relacje i kto wie moze sama takiego dzikuska przygarne
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: zocha »

Gratuluję nowego lokatora :)

Biedny Jimi, trzymam kciuki aby było coraz lepiej i aby jak najmniej go bolało, a najlepiej w ogóle. Dużo zdrówka mu życzę :-*

Buziaki dla całej gromadki :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Sysa »

Ale szczurów przeróżnych tutaj! :D
Trzymam mocno kciuki, zeby się chłopaki oswajały!
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

One oswojone już wszystkie poza Fabiem, który właśnie gdzieś uciekł i nie mogę go znaleźć.. :-\ Kciuki za oswojenie go się bardzo przydadzą!
Dzięki, zocha. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
triplefive
Posty: 159
Rejestracja: śr lip 01, 2009 4:09 am

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: triplefive »

znalazł sie fabianek?
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

Tak. Po trzech godzinach wymyśliłam, gdzie może siedzieć. Jak go znalazłam, to podstawiłam rękaw i wskoczył z wdzięcznością do środka. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Licho »

Blanny, gratuluję dzikuska :D
Podpowiem Ci, ze świetnie się bawią jak takiego włożć pod kołdrę (ciemno, ciepło, ale zapach znajomy), ubaw po pachy, bo zaczyna skakać i podgryzać rękę. Przyspieszenie ma nieziemskie.

Zwrócę Ci również uwagę na uzębienie. Mój malec miał mocno przekrzywione ząbki i wet zalecił ich usunięcie. Zupełnie z nich nie korzystał, więc mocno sie rozrosły. Do tego stopnia, ze dolne siekacze zaczęły robić dziurę w podniebieniu, a górne w policzku. Zerknij na malca, czy wszystko z jego ząbkami w porządku, bo ponoć wszystkie lekko krzywe ząbki miały.
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

O, dobrze, że mi o tym napisałaś. Dziś idę do weta z Jimem, to zabiorę Fabio. Niech mu obejrzy zęby i sam oceni. :D
Co do wkładania pod kołdrę - już próbowałam. W ciągu 1/3 sekundy jest już na ziemi, w ciągu następnej 1/5 sekundy za łóżkiem. Trzy godziny go łapałam. :D Ale lubi mi siedzieć pod bluzą i podgryzać. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

Mamy MAŁY problem. Nie mogę dostać się do weta. Dziś skończył nam się antybiotyk, a ja nie mogłam jechać po kolejną dawkę. Dlaczego? Nic nie jeździ do naszego weta ani z Centrum ani z Placu Wilsona. Na torach śnieg do kolana, autobus nie wiem czemu nie przyjechał (właściwie to 3 nie przyjechały, czekałam 40 minut).
Z dobrych nowin powiem tyle, że Jim ma się duuuuuużo lepiej! Ciągle jest trochę osowiały i przyklapnięty, ale zaczął normalnie jeść i pić, odnosi się do mnie przyjaźnie (bez strachu i bez agresji). Niestety na chłopaków się rzuca nadal (może ich zapomniał albo ma na starość swoje widzi-mi-się).
Fabio za to ładnie się oswaja, podstawia się do głaskania, bawi się ze mną, je mi serek z ręki, z własnej inicjatywy wchodzi na mnie i śpi na mnie lub się myje. :)
Dante urósł za to niesamowicie.. Muszę go chyba jutro zważyć. Niedługo Nero dogoni! Ale wyrósł z niego panikarz i strachul. :D Do tego straszny urwis. Najpierw zaczepia Paul, a jak go Paul pogoni, to piszczy wniebogłosy! Wystarczy, że Paul podejdzie, jeszcze go nie tknie, a ten już piszczy! Paul odejdzie, a ten dalej przez najbliższe 5 minut.. ::) A potem znowu idzie go zaczepiać. :D
Nero totalnie zakochał się w Dante, daje sobą dosłownie pomiatać. :P Dante śpi na nim, zabiera mu żarcie, gryzie go, a ten nic. Z miłością go iska. :P
A Paul dalej śpi i je i ewentualnie wkurza się na Dante, jeśli mały go zaczepia. :P
A, i przyszła nam wreszcie nowa klatka. :) Właśnie kończę szyć hamaki. Może jutro wstawię jakąś fotę. :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: zocha »

Cieszę się, że Jim czuje się lepiej. Oby było coraz lepiej :)

Może jakieś zdjęcia chłopaków by się znalazły ::) Uwielbiam oglądać tych Twoich przystojniaków :)
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

Hm, postaram się może coś niedługo zrobić. :) tylko musi być jasno, bo inaczej nie da rady. :(
Na razie znalazłam na komórce jedno nowe Jima (w tym wielkim domku wygląda na takiego maluszka) i dwa stare Dantego (jeszcze w starej klatce).
Obrazek
Obrazek Obrazek
Dziękujemy za miłe słowa. :) :)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Moja mała muzyczna gromadka. :)

Post autor: Blanny »

A tu Dante i Nero w hamaczku. Obudziłam ich. :D
http://www.youtube.com/watch?v=jSpzuSSdTYY
Paul i Jim spali w domkach, jak zwykle. :(
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”