Wypuścic na wolność?

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Paul_Julian »

To spokojnie obcinaj pazurki na raty. Dorwij go jak spi, i wtedy jedna lapka, za 3-4 godziny 2ga łapka. Jak sie uda , to spróbuj po pazurka ze 2 razy "przejechać" takim pilnikiem w kostce - naprawdę pomaga.
Agutki i czarne często są jakieś takie bardziej narwane, ale bywają i takie agresywne albinosy. Spróbuj go dominować w rękawicy, może coś bedzie w tematach o agresywnych szczurach (wiem , że takie tematy były, poszukaj pod "agresywny szczur od terrarysty" , lub coś podobnego). Staraj sie nie bać , bo to wyczuje. On sie też może boi Ciebie , lub ma uraz do ludzi, bo z tego co pamietam jest ze sklepu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Niamey »

szczury wyczuwają ludzkie emocje i ten na pewno wie, że myślisz o nim jak o hanibalu lecterze ;) A tak na serio, szczury czują Twój strach, panikę i niechęć i odpowiednio do tego reagują. Poproś kogoś spokojnego i stanowczego o pomoc w przycinaniu pazurków, tylko nie tnij za głęboko, bo będzie się bardzo krew lała i mogą być problemy z zatamowaniem.
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Koralyn »

Wszystko dobrze sie skonczylo. Po kastracji ten czarny praktycznie wcale sie nie zmienil. O tyle, ze przestal atakowac bialego po pierwszej sekundzie jal juz pisalam, oraz przestal potwornie smierdziec :-\ kiladziesiat razy laczylam je na neutralnym gronie i nawet spaly juz w klatce ale i tak po jakiejs godzinie czarny zamienial sie znowu w hanibala i slychac tylko bylo w nocy ciagla bieganine i pisk bialego. Oddalam czarnego do adopcja, panu ktory ma wiecej szcurkow. Powiedzialam, ze jesl ma z nim jakies problemy niech daje mi znac ale miwnelo juz sporo czasu a pisze mi ze jest nim zachwycony, szczegolnie, ze ma same samiczki wiec wszyscy sa chyba szcesliwi przz to jedno rozwiazanie. My mozemy spac w nocy, bialy nie jest gryziony i nie musi spac godzinami, czarny mieka z banda samiczek a nowy wlasciciel cieszy sie ze jego samiczki maja chlopaka w stadzie:)

No i teraz kolejny problem powstal, chcialabym aby mial kolege, nie moze byc sam. Ale boje sie powtorki. Czym powinnam sie kierowac? Wiadomo, ze kazdy sczur jest inny ale jednak mam wrazenie, ze okreslone typy szcurkow wykazuja jednak pewne inne zachowania. Kiedys tez mialam bialego z czerwonymi oczami i byl jak moj teraz, zero gryzienia, moze biegac dzien po domu, potulna i delikatna szcurzynkaa. Wiem ze albiny takie sa. Chociaz na pewno zdarzaja sie wyjatki,wiadomo. Myslalam nad fuzzy sfinxem albo dumbo. Co wy na to..?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: noovaa »

Ooo ... zdziwiłabyś się ..

Szczur to szczur. Niezależnie od maści, budowa mózgu jest ta sama, co oznacza że zachowanie się nie różni ... - To znaczy różni się, ale nie od koloru to zależy, a od charakterku.

Ja mam wredną albinosnę, tchurzliwą hasky, czarnego słodziaka, czarne tornado i teraz przemiłego i przekochanego kapturka :) ... Więc bywa różnie.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Paul_Julian »

Fuzzy czy dumbo wcale nie są potulniejsze. To tylko taki kit sprzedawców z allegro ;)
Jednak większość albinosków faktycznie jest miziasta i przytulasta, chociaż "wyjątek potwierdza regułę", jak to widać u Noovej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: noovaa »

Paul runa ma albinkę, która jest bardzo agresywna ... na SPSie jest 2 chłopaków nie dających się połączyć ... wyjątków jest dużo ....

Jest dużo miziastych szczurów.. Bardzo agresywne, to prędzej wyjątki...
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Paul_Julian »

No patrz, to widocznie trafiam na forum na tematy grzecznych wacików.
Trzeba po prosty chyba zaryzykowac i zrobić wszystko co się da, żeby dobrze polączyć.

A wlaściciela czarnulka zaproś na forum :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Koralyn »

Witam,

W koncu udalo mi sie znalezc dla mojego szczurka kolegow, i to dwoch! Jeden to fuzzy, ma ok 6 tyg. A drugi czarniutki dumbo.

Jestem w szoku, jak spokojny i kochany morze byc szczuras, mowie o tym dumbo. Jest niesamowity! A myslalam, ze moj jest najspokojniejszym szcurem na swiecie, a tu niespodzianka:-) jestem rowniez w szoku, ze szczury moga sie ze soba bawic. Wczesniej majac tego czarnego byl tylko strach i pisk, bo atakowal caly czas.

Mam wiec teraz 3 miziaste szczuraski, fuzzy i dumbo sa z hodowli. O ile co do fuzzy jeszcze nie wiemy, co z niego wyrosnie o tyle czarnego polecila mi dziewczyna z jej hodowli, ktora znala moj problem z tym wczesniejszym czarnym.

Wkrotce dodam zdjecia:-) jestem rowniez w szoku, jak bardzo roznia sie te szczury od tego hanibala, ktorego mialam. Nie ma walk, pisku, gryzienia sie. :o jestem w nich totalnie :-* :-* :-* ;D

Pana od adopcji czarnego nie moge zaprosic tutaj, gdyz jest z hiszpanii, a do tego arabem, i w ogole nie mowie po polsku ;D
Za to wkleja zdjecia swoich dziewczyn, i czarnego, i ponoc jest cudowny. Wszystkie jego dziewczyny to aguti rowniez ;D
Koralyn
Posty: 53
Rejestracja: czw lip 22, 2010 12:51 pm

Re: Wypuścic na wolność?

Post autor: Koralyn »

Koralyn pisze:Witam,

W koncu udalo mi sie znalezc dla mojego szczurka kolegow, i to dwoch! Jeden to fuzzy, ma ok 6 tyg. A drugi czarniutki dumbo.

Jestem w szoku, jak spokojny i kochany moze byc szczuras, mowie o tym dumbo. Jest niesamowity! A myslalam, ze moj jest najspokojniejszym szcurem na swiecie, a tu niespodzianka:-) jestem rowniez w szoku, ze szczury moga sie ze soba bawic. Wczesniej majac tego czarnego byl tylko strach i pisk, bo atakowal caly czas.

Mam wiec teraz 3 miziaste szczuraski, fuzzy i dumbo sa z hodowli. O ile co do fuzzy jeszcze nie wiemy, co z niego wyrosnie o tyle czarnego polecila mi dziewczyna z jej hodowli, ktora znala moj problem z tym wczesniejszym czarnym.

Wkrotce dodam zdjecia:-) jestem rowniez w szoku, jak bardzo roznia sie te szczury od tego hanibala, ktorego mialam. Nie ma walk, pisku, gryzienia sie. :o jestem w nich totalnie :-* :-* :-* ;D

Pana od adopcji czarnego nie moge zaprosic tutaj, gdyz jest z hiszpanii, a do tego arabem, i w ogole nie mowie po polsku ;D
Za to wkleja zdjecia swoich dziewczyn, i czarnego, i ponoc jest cudowny. Wszystkie jego dziewczyny to aguti rowniez ;D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”