Robienie zdjęć szczurom

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Cyklotymia »

Może ma ktoś sposoby na zrobienie dobrych zdjęć szczurom?
Dobry aparat jest, dobre oświetlenie też (2000 watowa lampa, parasolki i inne duperelki fotograficzne), tylko... panowie modelowie nie chcą współpracować. Próbowałam nakłonić ich masełkiem do współpracy (żeby wzięły coś w łapki i oblizywały, to się ten moment uchwyci), ale nie, nie mają ochoty... No i jak tu zwabić szczura żeby stanął akurat na tym tle co chcę i trzymał w łapkach akurat to co chcę? :P
Każda rada się przyda, kolega zostawił u mnie cały sprzęt i w najbliższym czasie będzie powtórka i przydałoby się jakoś sprawniej sesję zrobić... :P
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: lovekrove »

U mnie było tak, że brałam najspokojniejszego szczura i dawałam mu w łapki smakołyki, którymi się zajmował, np. cini minis, albo brokuła. Skuś czymś dobrym ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Cyklotymia »

Skusiłam, ale porywały dobre rzeczy i zabierały w oddalone miejsce... :P Bez sensu :D Link do nieudanej sesji mam w podpisie jakby ktoś chciał zobaczyć jak się szczury buntują...
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: greenfreak »

A może spróbuj, jak są po wybiegu, zabawie, zmęczone i najedzone? U moich by prędzej to poskutkowało, bo póki mają siłę, to też uciekają z frykasami ;)
Albo podstawić coś dużego, czego nie mogą tak po prostu zabrać, a się tym zainteresują.
Pająk
Posty: 407
Rejestracja: wt lis 02, 2010 7:07 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Pająk »

Cyklotymia pisze:Skusiłam, ale porywały dobre rzeczy i zabierały w oddalone miejsce... :P Bez sensu :D Link do nieudanej sesji mam w podpisie jakby ktoś chciał zobaczyć jak się szczury buntują...
Ja mam to samo. Dam smakołyk, to z nim ganiają, albo się zaszyją w jakimś malo-fotogenicznym miejscu. Paskudy!
Obrazek
Horda: Pestek [*], Eshin, Skyre, Szary prorok, Avalon, Merkury [*], Parszywek, Ćwirki dwa (Dunder i Piorun), Malygos HF
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Ogoniasta »

A próbowałaś ustawiać scenografie w miejscu gdzie szczury zazwyczaj nie biegają?? :)
U mnie to skutkuje... :) Onieśmielone i niepewne nieznanego miejsca poruszają się znacznie wolniej niż zazwyczaj :P
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: klauduska »

ja wczoraj walentynkową próbowałam zrobić, jak postawiłam je tam, gdzie zwykle nie biegają, to takiego stracha miały, że zwiewały ciągle tylko i sesji wyszło zero czyli nic :(
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Cyklotymia »

Ogoniasta pisze:A próbowałaś ustawiać scenografie w miejscu gdzie szczury zazwyczaj nie biegają?? :)
U mnie to skutkuje... :) Onieśmielone i niepewne nieznanego miejsca poruszają się znacznie wolniej niż zazwyczaj :P
Tak, to uciekają do mnie i pchają się pod koszulkę... Wrrr, mam podrapanego lewego cyca przez któregoś z nich xD

http://dianephotos.deviantart.com/gallery/5471594

Napisałam do tej pani PMkę, może odpisze, chociaż wątpię, bo to popularna osoba, co takim szaraczkom deviantartowym odpisywać będzie... A jeśli odpisze to będę pozytywnie zaskoczona przynajmniej :)
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Jessica »

u mnie niektórzy dają sobie bez problemu zrobić zdjęcie za to Eden??? Baloo zapomnij :D muszę stosować "szybką rękę" tj np położony na poduszke- ręka trzyma- druga nastawia aparat.... aparat jest- ręka znika i szybko pstryk O0
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: Paul_Julian »

Cyklotymia pisze: http://dianephotos.deviantart.com/gallery/5471594

Napisałam do tej pani PMkę, może odpisze, chociaż wątpię, bo to popularna osoba, co takim szaraczkom deviantartowym odpisywać będzie... A jeśli odpisze to będę pozytywnie zaskoczona przynajmniej :)
Cyklo, jeszcze możesz się pozytywnie zdziwic! Ja już pisałem do slawnych osób w wąskim światowym gronie ( nt., szycia i sekretów cosplayowych), korespondowałem z Karen z ratguide, i zawsze sobie mysle " a, nie odpiszę przeciez takiemu żuczkowi jak ja" . Ale nie tracę nadziei.
Sporo osób bardzo lubi dzielić się wiedzą i pomagać, bo to dla nich tez prestiż. Co to za radośc z robienia czegoś fajnego, jesli nie mozna sie tym podzielić z innymi :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: klauduska »

to jak ci cyklo, ona odp, to podziel się proszę z nami tajemnicami, bo moi panowie jak nie współpracowali, tak nie współpracują dalej :(
Awatar użytkownika
trutlen
Posty: 23
Rejestracja: pt lis 19, 2010 4:26 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: trutlen »

Wydaje mi się, że sposobem mogłoby być robienie zdjęć seryjnych przy dobrym świetle ciągłym. Przy serii kilku(nastu) zdjęć jest szansa, że jedno będzie w miarę ciekawe i ostre ;D
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: klauduska »

245 zrobionych. udanych 1..
w bitwie klaudia+aparat vs. szczury
2:0 dla nich..
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Robienie zdjęć szczurom

Post autor: gosja1 »

Ja obiecałam, że jak dostanę szczury, to od razu tutaj się nimi pochwalę, ale nie ma szans. Weszłam w ten temat z nadzieją, że może czegoś się dowiem, ale widzę, że każdy ma ten sam problem :P Sterczę przy klatce jak głupia. A jak jeden spał na najwyższej półce w klatce, w cudownym miejscu, i już byłam tuż, tuż z aparatem, obudził się, odwrócił tyłkiem, schował głowę i po zdjęciu... :P Próbowałam nakręcić filmik, ale puszczanie tych diabłów na dywan (gdzie jeszcze nigdy nie były, bo są u mnie od dwóch dni!), skutkuje tym, że w tempie błyskawicy znikają (i wcale nie są speszone czy przestraszone), a ja nie nadążam nawet tego nieszczęsnego filmiku nakręcić.. Ręce opadają.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”