Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klauduska »

vitapol i megan to są beznadziejne karmy podobno. poczytaj o nich w dziale niepolecane.
większość z nas zamawia przez internet, bo nawet taniej wychodzi :)
junge
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:09 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: junge »

Wiem, że większość ludzi ich nie poleca, ale moje poprzednie szczury były żywione właściwie tylko nimi (nikt mnie wtedy nie uświadomił o opinii tych karm) i jeden z nich co prawda kipnął na... zapalenie płuc bodajże - nie pamiętam, dawno to było, a drugi bez najmniejszych problemów dożył 4 lat. Aktualnym szczurom też zdarzało mi się dawać vitapol i też żadnych niedogodności nie stwierdzam, ale jeśli mam okazję to kupuję karmy o nieco lepszej opinii, dlatego pomyślałam o wymieszaniu lepszej z gorszą, przynajmniej raz na jakiś czas. :)

A z kupowaniem przez internet to jest tak, że lepiej zrobić większe zakupy raz na jakiś czas, a ja niestety z finansami stoję "z dnia na dzień" i łatwiej kupić mi mniejszą paczkę co tydzień, niż kilka dużych na parę miesięcy. Ale cóż, dla zwierzaków trzeba się poświęcić. ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: alken »

kiedyś szczury zyły dłuzej, teraz niestety długość życia zmniejsza się, przynajmniej jeśli chodzi o zwierzaki o niepewnym pochodzeniu.
gorsze/lepsze jedzenie niekoniecznie musi się przyczyniać do długości życia ale dobra karma nie kosztuje dużo (btw tima rattima 5 kg w przeliczeniu na kilogramy jest tańsza niż vitapol i megan w zoologu) więc po co karmić szczury neonowymi chrupkami i innymi śmieciami, jak można im zaserwować coś dobrego i smacznego.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Oleczka »

a ja musze napisac cos o vitapolu i to w polecanych karmach wlasnie :P
bylam w hurtowni i vitapol dodal do oferty suszone banany, suszone owoce, suszona dynie, suszone ziola :) musze powiedziec, ze kupilam po jednej paczce i jak wiadomo w sklepie chce miec produkty godne zaufania i mysle ze te produkty takimi beda :) mam przynajmniej taka nadzieje :) jednak co do karmy to chyba nigdy sie nie przekonam, chociez obserwuje, ze firma sie zmienia i kto wie moze za kilka lat gdy zmieni sie polityka firmy bedziemy mogli pewnie siegac po Polska karme dla naszych ogonkow :) mam nadzieje zekiedys to nastapi :)
junge
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:09 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: junge »

alken: mi nie chodzi o cenę karmy, Versele Laga zresztą do najtańszych nie należy, tylko o hurtowe kupowanie. Zamawianie kilogramowej karmy mija się z celem, a ja jestem przyzwyczajona do częstego odwiedzania zoologa. No nic, jakoś to sobie poukładam, bo ta karma (mimo, że dla szynszyli) spodobała się moim szczurom i mi przy okazji też :D, więc chętnie kupowałabym ją dalej.

Co do vitapolu to ostatnio go nie kupowałam, ale straszycie ludzi niemiłosiernie. Moje szczury (nawet te obecne) jadły go tak samo jak inne karmy, zapach też był zbliżony do tych "lepszych", może tylko mniej intensywny. Przestałam go kupować tylko ze względu na opinie innych posiadaczy, bo wolę dmuchać na zimne, ale jedyną karmą, jakiej naprawdę nie polecam jest Animal(s?) z tego względu, że moje szczury po prostu jej nie jedzą. Od cholery w tym pszenicy i jakichś bliżej niezidentyfikowanych dodatków, za mało tego, co lubią i co jest pewnie bardziej odżywcze. Ale nie zdziwię się, jak ktoś zaraz napisze, że jego zwierzaki nie narzekają - pewnie to zależy od indywidualnego przypadku. :D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

Szczurki jedzą vitapol,bo tam jest mnóstwo "polepszaczy". Być może kiedys ta karma będzie lepsza, ale wtedy pewnie skoczy cena, i nie będa jej ludzie kupować.
W animalsie ta pszenica jest bardzo sucha, i dlatego zwierzaki jej nie jedzą. Jak dasz pszenicę z pola, to zjedzą.

Hurtowe zakupy wychodzą taniej niż kupowanie w detalu.
W zooplusie jest darmowa wysyłka od 99 zł, jak się zbierze kilka osób to wyjdzie taniej. Z dobrych firm to jeszce jest Tima Rattima i Jr farm , no i oczywiscie wspomniana przez Ciebie Versele laga.
Może udalo by Ci sie przez jakiś czas zbierac do skarbonki (kupując karmę w zoologu) , a potem kupić taniej większa ilość ? Wydaje mi się , że ostatecznie to wyjdzie taniej, no i nie musisz się martwić, jak nagle Ci sie karma skonczy, a nie masz pieniedzy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
syntonia
Posty: 451
Rejestracja: pn lis 23, 2009 2:42 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: syntonia »

Ja kupiłam 10kg Timy w zooplusie (żeby mieć darmową wysyłkę) dla 2 szczurów i powiem, że jestem zdziwiona, bo 5 kg starczyło tylko na 4 miesiące, a byłam przekonana, że starczy na dłużej :D No, ale w końcu to dwa dorodne samcole. No i Tima Rattima im smakuje, więc przy okazji potwierdzam, że warto kupić tą karmę nawet w większych ilościach.
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem."
Arthur Schopenhauer

[*] Smrodzio - na zawsze w moim serduchu [*][/b] [/i][/color][/size]
junge
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 21, 2011 7:09 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: junge »

Jeśli chodzi o pszenicę w Animalsie to tak podejrzewałam, bo jak latem zrywałam szczurom kłosy z pola to nie narzekały. :)

I rozumiem, że hurtowo wychodzi taniej, to logiczne przecież. Naprawdę nie trzeba mnie aż tak przekonywać do zakupów przez internet, po prostu jestem przyzwyczajona do innego trybu. Obejdzie się bez odkładania do skarbonki, bez przesady, nie zbankrutuję na tej paczce czy dwóch karmy o większych gabarytach. ;) Jak będzie potrzeba, to się zamówi i już. Swoją drogą pogadam z właścicielem zoologa, skoro sprowadza versele laga dla chomików i świnek morskich, to może nie będzie robiło mu problemu dołożenie partii dla szczurów.

Dzięki za doradzenie, skoro aż tak negatywnie oceniacie Vitapol to zdecyduję się jednak na samo versele laga (czy inną, "lepszą" karmę), po prostu jeśli wyleci mi z głowy zamówienie, to raz kupię tę dla chomika/myszy i też nic się nie stanie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nakasha »

sprowadza versele laga dla chomików i świnek morskich, to może nie będzie robiło mu problemu dołożenie partii dla szczurów
Tak też można, zazwyczaj to żaden problem. :)

Jeśli już, to na serio dla myszy, no ew. chomików, bo koszatniczki, króliki, świnki morskie, szynszyle, itp., mają zbyt różne potrzeby i karma nie będzie pasować. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
`naatka
Posty: 485
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 5:19 pm
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Karmy POLECANE

Post autor: `naatka »

a co sądzicie o Versele Laga na wage:D? w ogóle mój zoologiczny zlikwidował więszkość vitapolów i wprowadził dużo karm z wyższej półki.
Obrazek
Ze mną od końca września'10
szczurzaszczuralubiszczurę.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Oleczka »

versele-laga na wage ma pro i rat complete nie ma rat nature wiec, zebys nie dala sie oszukac, ze ktos sprzedaje ta karme na wage :) najwieksze opakowanie to 2,5 kg :)
piotrd
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 2:34 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: piotrd »

Oxbow Regal Rat - ktoś coś o tym słyszał? Jest to dostępne w Polsce? Czytałem trochę na zagranicznych stronach i z tego co widzę jest to "top notch". A może ktoś zna jakiś możliwy do kupienia w PL odpowiednik? Wyróżniki karmy - nie ma kukurydzy, ziarna nie są nadmiernie tłuste i nie jest przebiałczona.
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

Z tego co wygrzebałam w google można ją dostać u weterynarza.
O karmie: http://www.oxbowanimalhealth.com/produc ... bject=1547
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: lovekrove »

Zagalopowałam się. W Polsce jest raczej niedostępna: http://szczury.org/viewtopic.php?f=30&t=25899&start=15 (wesola - Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Ma min. 15% białka, a większość polecanych w Polsce karm ok. 14%, więc nie wiem, czy to taka duża różnica i zaleta ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”