9 małych świnek :)

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

Czytam swoje posty i nie widzę tonu o którym piszesz ....

Napisałam "proszę przeczytaj" , zadałam pytanie: "A potrafisz zaopiekować się wszystkimi ? Dać im dobry dom i nakarmić ? " z wyjaśnieniem o co mi chodzi i napisałam że wg mnie jest to racjonalne i odpowiedzialne wyjście ;)... Więc nie wiem gdzie ja dokładnie napisałam kategorycznie " uśpij miot! ". Choć zdania nie zmienię, uważam że to najlepsze wyjście.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: alken »

o ten ton chyba chodziło, na dzień dobry
klauduska pisze:jeżeli jesteś z warszawy, to idź do weta i uśpij małe jak najszybciej.
chyba najpierw wypadałoby dokładnie wyjaśnić dlaczego poleca się w obecnych okolicznościach taką opcję. a właścicielka i tak ma prawo zrobić co bedzie uważała za stosowne. tylko musi się liczyć z tym, że bedzie trudno znaleźć domy i maluchy moga zostać u niej już na zawsze. z czym się musi liczyć także każdy dt biorący szczury z poznania, z chodzieży, od terrarystów i tak dalej.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Mal »

nova przepraszam masz rację. i alken ma rację chodziło mi o ten ton na dzień dobry autorstwa Klauduski.

Odchowałam sporo szczurów, sporo było u mnie na dt. Wiem że nie wszystkim uda się znaleźć dom. Wiem że swego czasu miałam pod opieką 18 szczurów z czego tylko dwa były stałą obsadą. Reszta została przygarnieta odchowana i często na nowe domy czekała kilka miesięcy. Sugeruje tylko że jeżeli istnieje szansa że świnki znajdą kiedyś dom a do tego czasu właścicielka jest w stanie je przetrzymać to jest to alternatywa godna rozważenia... Nie mówię nie usypiać. Ale może nie wszystkie, może żadnego. To już pod rozwagę właścicielki poddaję
Awatar użytkownika
Angelkaa
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 3:27 pm

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Angelkaa »

Mialam iść do weta z siostrą i uspić maluchy, ale jak ona je zobaczyła to się na to nie zgodziła..
Mimo waszych zdań zachowam maluchy bo 2 zostaną u mnie 2 weźmie moja siostra, a reszta może jednak znajdzie dom...
Wybaczcie jeśli kogoś tym poruszyłam, ale u mnie nikt nie ma na tyle "odwagi" by iść i po prostu pozbawić życia te małe narodzone zwierzaki...
♥ Tusia ♥ ♥ Strzałka ♥ ♥ Bubka ♥
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: smeg »

Musisz się po prostu liczyć z tym, że być może wszystkie 9 będzie musiało zostać u Ciebie, bo nie uda się znaleźć dla nich domów z powodu zatrzęsienia niechcianych miotów. Jeśli będziesz miała tego świadomość i warunki, aby tyle szczurów utrzymać, możesz rozważyć czy szczurki usypiać, czy nie. Trzymam kciuki za zdrowie maluchów, oby znalazły dobre domki. Nie oddawaj ich nikomu, kto będzie chciał je trzymać pojedynczo ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

W takim razie koniecznie poczytaj o rozpoznawaniu płci, karmieniu mamy karmiącej, wieku kiedy powinno się rozdzielić maluchy i o wszystkim na temat odchowania miotów ... Bo jeśli mają żyć, to muszą być zdrowe .. Ja tego nie popieram .... w głowie mi się kręci jak czytam kolejne tematy o szczurkach do oddania ... Ale wybór jest Twój.

Temat adopcyjny załóż wcześniej, wrzucaj fotki mamy i klusek .. To pomaga. I dobrze przepytaj wszystkie chętne osoby, bo zdarza się, że wpadają tu terraryści próbując wyłudzić darmową karmę, albo że ktoś nic sobie nie robi z warunków w jakim trzyma swoje szczury ... Dlatego warto wypytać.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Angelkaa
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 3:27 pm

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Angelkaa »

to wiem :) jeżeli będzie taka potrzeba to jasne, że je zachowam, bo innego wyjścia nie widzę!
dziękujeeemy ! ;)
♥ Tusia ♥ ♥ Strzałka ♥ ♥ Bubka ♥
Awatar użytkownika
Angelkaa
Posty: 73
Rejestracja: pt kwie 29, 2011 3:27 pm

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Angelkaa »

noovaa pisze:W takim razie koniecznie poczytaj o rozpoznawaniu płci, karmieniu mamy karmiącej, wieku kiedy powinno się rozdzielić maluchy i o wszystkim na temat odchowania miotów ... Bo jeśli mają żyć, to muszą być zdrowe .. Ja tego nie popieram .... w głowie mi się kręci jak czytam kolejne tematy o szczurkach do oddania ... Ale wybór jest Twój.

Temat adopcyjny załóż wcześniej, wrzucaj fotki mamy i klusek .. To pomaga. I dobrze przepytaj wszystkie chętne osoby, bo zdarza się, że wpadają tu terraryści próbując wyłudzić darmową karmę, albo że ktoś nic sobie nie robi z warunków w jakim trzyma swoje szczury ... Dlatego warto wypytać.

dziękuje za informacje, mam dwie duże klatki więc z roździeleniem nie będzie problemu, karmienie już wiem, bo czytałam wszystko, jeżeli chodzi o adopcje to nie oddam żadnego malucha w złe ręce jeśli o to chodzi, tylko pytanie od kiedy zacząć pisać o maluchach?
♥ Tusia ♥ ♥ Strzałka ♥ ♥ Bubka ♥
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: noovaa »

Ja 8 miesięcy temu miałam miot u siebie w domu ... o maluchach pisałam jeszcze zanim się urodziły i jeszcze zanim się urodziły, miałam na nie 2 chętnych .. na szczęście wystarczyło ;) ... ale wtedy nie było tyle młodych i ładnych szczurów co teraz ... teraz jest strasznie :/ codziennie jakieś nowe szczury.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Mucha321 »

Za 2 tygodnie otworzą oczy i wtedy najlepiej założyć temat adopcyjny i zrobić zdjęcia indywidualne. ;)
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: mini »

Od teraz! :) Rób im fotki, opisuj je, spróbuj rozpoznać płeć. Dotykaj, już teraz przyzwyczajaj do człowieka. No i napisz coś o ich matce.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: 9 małych świnek :)

Post autor: Magamaga »

Dobrze jest wrzucać fotki od początku życia dzieciaków oraz umieszczać o nich informacje i przyzwyczajać maluchy do człowieka.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”