[Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: Tooru »

Nie nie, kupiłem tą drugą. Ona jest ogromna, z pewnością wystarczy. Więcej miejsca nie mam. Szczurki mam póki co małe mam, więc jak urosną to się coś wymyśli. Możliwe, że wymiary mam inne. Takie podał koleś od klatki.

Teraz szukam szczurki fuzz, lub agputi, któregoś z tych innych odmian: http://www.afrma.org/micevar.htm#satin, http://www.afrma.org/miceself.htm, http://www.afrma.org/micetnfx.htm, http://www.afrma.org/micemkd.htm i inne. Ogólnie to te laboratoryjne, rasowe, rzadkie. Piękne są na prawdę :) W razie czego to proszę o jakiś znak! Tylko samiczki :)
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: klimejszyn »

Tooru, przystopuj troszkę :) napisałam Ci kiedyś na pw dlaczego lepiej się kontrolować, a nie zgarniać do siebie szczury co chwilę.
klatkę masz za małą na 5 szczurów, więc nie rozglądaj się za kolejnymi..
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: klauduska »

człowieku przecież to myszy są ::)

najpierw klatkę większą kup, a potem się kolejnymi adopcjami zajmij.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: smeg »

Haha ;D I angielskiego trzeba się poduczyć - mice to myszy, jak Klaudia mówi :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: Newbie »

zdaje się że masz już pięć , które z resztą będą się cisnąć w za małej klatce, i ty szukasz więcej? weź się opanuj, bo w ten sposób wcale im nie pomagasz
Obrazek
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: atomówka »

I tak nikt z forum widząc, że masz za małą klatkę nie da Ci kolejnego szczurka (przynajmniej nie powinni). I tak się zastanawiam jak to się stało, że ktoś Ci wyadoptował szczurki, skoro klatka jest za mała. Bez urazy, ale po co chcesz ściskać szczury w zbyt małej klatce?
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: alken »

Tooru pisze: Ja mam klatke 78 dlug., 69 wys., 48 szer. i mam w niej 5 szczurków :)
to jest klatka na 3 szczury, maksymalnie 4. więc może przyhamuj z kolejnymi adopcjami bo już masz za dużo.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: KITEgirl »

tam mi się zdawało że mała skoro moja 100/80/55 jest na 7
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: alken »

nooo. pół biedy że ta klatka Tooru jest przy takich proporcjach ustawna i można ją urządzić "na bogato" (sama mam takie wymiary, tylko 10 cm nizsza)
ale i tak 5 dorosłych samic sobie tam nie wyobrażam :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
atomówka
Posty: 383
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 1:38 am
Lokalizacja: Kielce

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: atomówka »

No właśnie, poza tym zastanawia mnie podejście "jak urosną to pomyślę".. Szczury rosną dość szybko, będziesz musiała kupić nową klatkę za jakiś miesiąc.
Manila & Filomena & Tula & Tasmania
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: KITEgirl »

coraz częściej spotykam się z braniem do siebie ogonów 'bo kcem' ::)
najpierw spraw im warunki a potem adoptuj. i to taka ilość! bo mu się marzy mieć wszelkie możliwe umaszczenia chyba
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: alken »

poza tym pomyśl tez o tym, ze masz 5 szczurów w prawie tym samym wieku. jak się zestarzeją to bedą chorować jedna po drugiej albo wszystkie na raz. i pójdą na to masakryczne ilości pieniędzy. lepiej jest nie zapełniać całej klatki na raz i adoptować ogony tak, zeby były między nimi kilkumiesięczne różnice wieku. to tak na przyszłość.

jak umeblujesz klatke to pokaż, ewentualnie doradzimy jak zagospodarować w pełni miejsce żeby ogonom było wygodnie
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: klauduska »

od kogo ty adoptowałeś te 3 szczurzyce, które do ciebie doszły tak btw?
Awatar użytkownika
Tooru
Posty: 115
Rejestracja: sob maja 21, 2011 11:29 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: Tooru »

klimejszyn Wiem, pamiętam. Nie zgarniam do siebie szczurów co chwilę, spokojnie. A w kalkulatorze wyszło mi, że mogą być 4 szczury, ktoś mi podrzucił dane, iż 4,3 szczurów, a 0,3 szczura, zajmuje najmniejsza, która mam nadzieję, że wyrośnie :D

smeg Ok, sorry, ja tak po zdjęciach patrzę, nawet nie czytałem
.
Newbie Mam już pięć, a klatka nie jest za mała. Nie szukam więcej, tylko rozglądam się. Każdy pomaga szczurom na swój sposób, czyż nie?

atomówka Nie mam za małej klatki, ona jest w sam raz. Możliwe, że wymiary są błędne, a ja sam pomierzę ją później i wymiary wrzucę na stronę. Nie powinni. Normalnie wyadoptowali mi je, ponieważ inni chętni mnie uprzedzili.
Rosną szybko i tym lepiej. Myślę, że nie będę musiał kupować nowej klatki, ta jest wystarczająca. Poza tym mają dużo miejsca na wybieg. Póki co nie korzystają, bo wolą w klatce siedzieć, więc nic na siłę.

alken Na kalkulatorze mi wyszło, że pomieści 4 szczury. Urządziłem ją na bogato, hehe, zdjęcie w linku poniżej, dla Ciebie.
http://www.picshot.pl/pfiles/33042/DSC00096.JPG
http://www.picshot.pl/pfiles/33046/P6065497.JPG
Nie są w tym samym wieku. Są młodsze i są starsze. Specjalnie o to zadbałem. A co do chorób, to czas pokaże, ale jestem gotów ponieść wydatki.

KITEgirl Ja nie biorę ogonów "bo kcem", tylko chcę im zapewnić dobry dom. Mam klatkę. Marzy mi się. Myślę tu o przyszłości, co zapomniałem dodać w poście. Hodowlę mam zamiar założyć i to z wszelakimi umaszczeniami, rasami etc.

klauduska Jedną (Basię) wziąłem od pewnej Pani ze zgłoszenia, albinosa (Lolę) zaadoptowałem z zoologi w ZOO Natura, a czarną (Jolę) wziąłem z Tesco z opłakanych warunków.
( F i o n a , B a s i a , L o l a , C h r u p e k , Z o s i a , F r a n k a , H a n k a , R e i l a )Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kraków] Zaadoptuję dwa lub jednego szczura!

Post autor: alken »

zanim założysz hodowlę to się naucz odróżniać szczury od myszy ::)
no i chyba zaprzeczasz sam sobie mówiąc że klatka jest na 4 szczury a masz w niej 5 i jeszcze chcesz brać?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”