Moje Szczury :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Moje Szczury :)

Post autor: altaj89 »

Witam!
Od jakiegos czasu korzystam z forum więc postanowiłam zaprezentować również swoje szczury i przybliżyć Wam po krótce moją historię :) Mam również sporo ładnych zdjęć swoich szczurasów więc zamieszczę kilka - może Wam sie spodobają :)

Posiadaczem szczurów stałam się stosunkowo niedawno - w październiku zeszłego roku. Zawsze uwielbiałam zwierzęta i w rodzinnych domu miałam/mam ich dużo (chomiki, myszoskoczki, rybki, kot,psy). 3 lata temu opuściłam rodzinny dom i wyjechałam na studia. Na 3 roku wyprowadziłam się z akademika, zamiszkalam w samodzielnym pokoju i zapragnełam przygarnac jakiegos zwierzecega przyjaciela. Zdecydowałam się na szczura ponieważ wydawał mi sie mało kłopotliwy i ogólnie mały. Pierwszego szczura zakupiłam w sklepie zoologicznym (wtedy jeszcze nie wiedzialam, że nie wolno). Pragnełam mieć czarnego - jednak nie było, dlatego wybrałam najciemniejszego jaki był, przez sklepowych "fachowców" zostałam poinformowana, że wybrany przeze mnie egzemplarz to samiec. Maluch zamieszkał w niewielkiej klatce i dostał na imie Cyryl. Mijały kolejne dni a Cyryl nie wychodził z domku, byl przestraszony i smutny. Martwił mnie tez fakt że pomimo pokaźnych rozmiarów Cyryl wciąż nie ma jąder, martwiłam się ze jest obojniakiem (czytalam o takich przypadkach). Te własnie obawy skloniły mnie do szukania pomocy na forum. Kiedy opisalam swoją sytuacje, szanowni użytkownicy forum gruntownie mnie zbesztali. W ten wlasnie sposob zostalam uswiadomiona o koniecznosci nabycia drugiego szczura i reszty zmian które niedlugo pozniej nastąpiły ;) Zaczełam wnikliwie studiować forum i poszerzyłam swoją wiedzę o szczurach. Dowiedziałam się też, że moje obawy co do obojniactwa Cyryla są niesłuszne, ponieważ jest on po prostu kobietą - i tak oto Cyryl stał się Cyrylką.

Obrazek to jedno z pierwszych zdjęć małej i jesczze szarej Cyrylki - szczurk pozniej zjasniała i teraz jest prawie biała :D

Obrazek Tu jescze fotka z młodosći i z ciemnym futerkiem :)

Obrazek Tu już dorosła, piękna Cyrylka :) Jest bardzo szczupła i drobna, o wiele mniejsza od Fifki, ale za to bardzo ładna :)

Obrazek


W okresie świątecznym zakupiłam nową, dużą klatke w której zamieszkała Cyrylka i jej nowa towarzyszka - Fifka :) Fifka została adoptowana poprzez to własnie forum od Ilony z Bychawy pod Lubliniem. Wiem, że kilkoro z Was ma braci i siostry mojej Fifki ;) Towarzystko Fifki bardzo pozytywnie wpłyneło na Cyrylkę - zaczeła być wreszcie wesoła, stała się bardziej odważna i chętna do zabaw :) Oba szczurki szybko się polubiły i stały się nierozłączne :) Fifka od początku dała poznać swój niepokorny charakterek - już od 1 dnia u mnie wychodziła samodzielnie z klatki i spacerowała po pokoju, zaczepiała domowników, niszczyła co tylko mogła - ogólnie łobuzowała. W przeciwieństwie do Cyrylki która jest spokojna i grzeczna, Fifka jest niegrzecznym łapserdakiem :) Bardzo lubi towarzystwo ludzi, jest bardzo kontaktowa, czasem wręcz namolna- uwielbia dokuczać, włazić na głowe, wchodzić do talerza gdy sie coś je itp. Wniosła do mojego życia wiele humoru i radości a mój pokój dziękki niej ożył :)
Fifusia lubi sie też objdać i podkradać smakołyki :) Robi dużo śmiesznych rzeczy i mimo szkód i spustoszenia jakie zrobiła w pokoju, ciężko się na nią o cokolwiek gniewać, jest po prostu urocza :) Niestety ma jedną powazna wage - w nocy piłuje pręty :-\ Probowalam roznych sposobów by ją tego oduczyć, ale nic nie przeszlo, chodz ostanio piłuje mniej :-\ Robi to dlatego, że uwielbia wybiegi, nienawidzi wrecz siedzenia w klatce. Moje szczurasy są na wybiegu przez cały dzien, zamykam je w klatce jedynie na noc i Fifka wyraznie nie moze sie z tym pogodzić. Cyrylka znosi to normalnie, lubi klatke i hamak, czesto sama do niej wchodzi żeby sie przespać, zaś Fifka stara się unikać klatki jak ognia. Nie wiem czemu.

Obrazek Fifka w trawie :)

Obrazek] Tu zwiedza skalniak :)

Obrazek A tu ze mną :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek Tu Fifka samodzielnie się pożywia. Zjadła kasze i popiła herbatą ;D

Obrazek A tu dziura w łóżku którą szczury wygryzły, teraz włażą do środka wersalki i mają tam urządzone gniazdo do ktorego znoszą śmieci i jedzenie :)

Ostatnia z moich szczurzyc to Dżuma :) Nie planowałam mieć 3go szczurka, wydawało mi sie że przy moim trybie zycia (czeste wyjazdy i przeprowadzki) bedzie to duzy kłopot. Wciąż jednak bardzo pragnełam adoptować jeszcze jednego malucha i czesto o tym wspominałam i chyba dlatego dostalam Dzume w prezencie :) przyjmując Dżume byłam pełna obaw, a rownoczesnie niezwykle szczesliwa. Był to bardzo piękny dzień. Troche sie obawialam o roznice wieku jaka jest miedzy szczurami, jak to bedzie z łaczeniem, ale naszcescie obyło sie bez wiekszych problemów. Na początku oczywiście szczury troche sie biły, nie od razu zaakceptowaly małą, ale po 2 dniach wszytskie spały już razem przytulone :)

Fotki malutkiej Dżumy ( prześliczna jest ) ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wielka chwila: pierwsze wspólne leżenie starszych szczurów z małą Dżumą :D
Obrazek


A tu jeszcze kilka wspólnych fotek szczurów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


To tyle narazie, mam nadzieje że zdjęcia sie Wam podobają i może ktoś zechce skomentować ;D
Pozdrawiam serdecznie :)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Szczury :)

Post autor: altaj89 »

Kurde, coś złego sie stało ze zdjęciami.
Zmiejszłam je a wyszły jakieś ggantyczne i ucięte.
Głupio to wygląda i jest strasznie duże, nie umiem tego naprawić.
Jak ktoś umie to prosze o porade
Bardzo za to przepraszam, nie wiedziałam ze tak to wyjdzie.
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Moje Szczury :)

Post autor: aneczkaa »

Nieźle, chciałaś jak najciemniejszego, dostałaś husky :D W sklepach jak to w sklepach, wiedza sprzedawców znikoma ::)

Szczurki piękne, uwielbiam umaszczenie husky ;D Maluszek również prześliczny ;D
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Szczury :)

Post autor: whisky »

Tak czy inaczej szczurzaste sa piękne. Takie duże w ogóle robią wrażenie :P
A niektóre zdjecia to w ogole. Artystyczna dusza?
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Moje Szczury :)

Post autor: Magamaga »

Zamiast zdjęć full size powinnaś wkleić miniaturki.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Moje Szczury :)

Post autor: Libellee »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=26&t=28539 Tu masz poradnik, jak wrzucać zdjęcia na forum.

Szczurzyska piękne (no i te zdjęcia)! Jedna z haszczaków identyczna jak moja Bianka! :D
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Szczury :)

Post autor: altaj89 »

To jescze raz - dzięki za pochlebne opinie :) Udało się zrobić porzadek ze zdjeciami i z wątkiem - dzięki uprzejmości moderatora Pawła :) Whiskey - tak, jestem plastykiem, a jak z bożą pomocą uzbieram na dobry aparat to może i fotografem bede ;D
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje Szczury :)

Post autor: dolby_surround »

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f25 ... 7177a.html ---> aż mnie szczypie cały kark jak patrzę na to zdjęcie ;)
Wszystkie trzy mają śliczne pysie ^^
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moje Szczury :)

Post autor: smeg »

Haszczanki są dla mnie prawie identyczne, ale pewnie dobra pani właścicielka potrafi je odróżnić ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje Szczury :)

Post autor: mini »

smeg, dokładnie to samo sobie pomyślałam :D Śliczne są obie :) Wymiziać od mojej Mizi! :D
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Szczury :)

Post autor: altaj89 »

dziewczyny dziekuja za mizianko ;D
rzeczywiscie na zdjeciach wyszły bardzo do siebie podobnie ale w rzeczywistości są inne :)
Fifka jest większa i grubcza :D i ona ma ciemą szarą pręge na pleckach a Cyrylka ma jednolity kolor taki biały przechodzacy w popielaty :)
Obrazek
tu troche to widać :)

Obrazek
a tu jeszcze jedna fotka cudnej małej Dżumy:)
Maleństo ma ok 8 tygodni ale już daje popalić :) Mimo że jest taka malutka, już wczoraj samodzielnie zwiedziła cały pokój i spędziła noc w szczurzym gniezdzie w srodku materaca, nie boi sie niczego :D Starsze szczury w klatce rozstawiła po kątach :) Ciągle i gania i zaczepia. Pozatym przemieszcza sie tak szybko że nigdy jescze nie widzialam tak szybkiego szczura. porfafi w ulamek sekundy w dwóch sysach wskoczyc na najwyzsze pietro metrowej klatki z podllogi. Niestety nie lubi miziania i brania na ręce ;) tzn nie boi się rąk, ale potrafi wytrzymać na nich najdłuzej 3 sekundy ;)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
Libellee
Posty: 212
Rejestracja: sob mar 12, 2011 2:44 pm
Lokalizacja: Gdańsk-Wrzeszcz

Re: Moje Szczury :)

Post autor: Libellee »

Dżuma-aleee słodkości :D Jest w 'wieku' mojej Maszki ;) Maszka też jest jak na takiego malucha odważna, śmiało zwiedza pokój i nie robi sobie nic z tego, że starsze rozstawiają ją po kątach :D Tylko, że z Maszki akurat jest miziak i buziak ;D

Zdjęcia na trawie są robione na jakimś zamkniętym terenie (typu działka) czy może w jakimś parku?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Szczury :)

Post autor: unipaks »

Śliczne dziewczyneczki; maleńka Dżuma niczym mysia z uroczymi uszkami :)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d0 ... 94cd2.html jak psiaki na spacerze! :D
Wygłaszcz dziewczynki ode mnie! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje Szczury :)

Post autor: altaj89 »

Zgadzam sie - Dżuma troche wygląda jak mysza, albo jak krecik, jest taka dziwnie "spłaszczona" w porownaniu do innych szczuró ;D i te różowe łapki przy ciemnym futeru wyglądają przesłodko ;D
Zazdroszcze Wam, ze macie takie miziaki, mi sie niestety zaden nie trafił - może najbardziej ze wszytskich trzech panien Cyrylke sie do piescic :) Cyrylka to ogolnie mała dzikuska, troche strachajło z niej, bawić się nie lubi, ale zdarza się że jak ma ochote to wejdzie na kolana i "prosi" zeby ją smerac pod szyją :)
A co do spaceru po trawie to miało to miejsce u mnie na podwórku w rodzinnym domu, podworko ogrodzone płotem, ale gdzie by to nie było to szczury i tak by nie uciekły :D jak je stawiałam na trawie i odchodziłam kawałem to od razu w te pędy przybiegały do mnie i desperacko wsipały sie po nogawkach :D dlatego ciężko im było zrobic zdjecia ;) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9d0 ... 94cd2.html a na tej fotce widać jak obie w podskokach mnie gonią :D
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Moje Szczury :)

Post autor: KITEgirl »

ahhhh.. żeby tak moje na spacerki chodziły..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”