whiskasowe szczury

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: whiskasowe szczury

Post autor: mini »

Rano odsypiają nocne buszowanie :D Moje o 7 rano już śpią, a wieczorem punkt 18 czatują przy drzwiach klatki :P Bo to przecież ich godzina ;)
Mi nawet podoba się ich tryb życia, przynajmniej po pracy mogę wszystko spokojnie zrobić w domu. Uważam, że to ma wiele zalet.

Ładne wagi mają. Rozumiem, że jeszcze rosną, więc nie ma się za bardzo czym przejmować, szczególnie, że szaleją na wybiegach i mają sporo ruchu ;)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: whisky »

Oj, szaleją jak dzikie. No, póki nie przekroczą pół kilo nie bedę się martwić ;) Jeszcze dają radę wciągać swoje tyłki na regały i inne wysokości, więc wszytko w normie. Tzn Paragraf, bo Rewers to w ogóle skacze, biega, tu poleci, tam pozwiedza. troche się jeszcze boi, jest u nas dopiero tydzień, ale już widać, ze jest odważniejszy, bardziej ciekawski od Paragrafa. Może dlatego, że ma kolege, ktory mu coś pokaże? ;) Paragraf w tym wieku był sam...
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: whisky »

Maluchy mają się świetnie, Rewers powoli przestaje bac się psa... ;)

Ogólnie są tak strasznie różne z charakteru, że mogłyby być innym gatunkiem i nikt by sie nie zorientował. Weźmy pomidorka...

Zaspany Paragraf na zapach pomidorka koktailowego zamienia się w terminatora i zastanawia się jak zmieścić w pyszczku najlepiej wszystkie cztery kawałki na raz. Chwyta jeden i ucieka z nim w swój ulubiony kącik, że pochłonąć go z lubością. Pewnie dlatego ma taki brzuch...

Rewers jest trochę nieszczęśliwy, ze musi wybrać między bieganiem a jedzeniem. Tupiąc na pięterku domaga się dostarczenia pomidorka, bo przecież zejście na dół do miseczki uwłacza jego czci. Dopada swojego kawałka, nadgryza, rozmazuje go po półeczce i zostawia. W jakiś czas później doje go, oczywiście zostawiając skórkę, taki to z niego arystokrata...
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: whiskasowe szczury

Post autor: mini »

I pomyśleć, że to tylko jeden z wielu przykładów na to jak szczur od szczura różny.. :)
U mnie podobnie jest z jablkiem, wszystkie ulbią ale każda inaczej z nim postępuje.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: whisky »

O tak, ostatnio okazało się, że w komplecie ogorek - suszony banan Paragraf wybiera ogórka a Rewers banana. Tak się podzielili i tyle :)

Z resztą inaczej reagują na wiele rzeczy. Np. na mojego psa. Rewers zamiera w bezruchu a potem szybciutko się gdzieś chowa. Ciągle nie może się do niego przyzwyczaić. Paragraf za to jest już tak zblazowany, że po prostu przechodzi obok, względnie po psie i nie bardzo zwraca uwagę na to, że mu się ziemia pod stópkami rusza :)

Z resztą, Paragraf to siła spokoju... Najwyzej podstawi drugie uszko do głaskania :)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: whiskasowe szczury

Post autor: dolby_surround »

I bardzo dobrze, że mają tak różne charaktery, bo przynajmniej nie jest monotonnie. Poza tym bardzo przyjemnie jest zauważać u swoich ogonów pewne cechy, którymi się wzajemnie uzupełniają i które odróżniają je od reszty stada. Wymiziaj ode mnie panów i psiaka też ;)
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: whisky »

Dzięki, wymiziane. Z reszta i tak sa rozpieszczone aż miło. :)
Teraz wyjechałam i siostra co chwile przysyła mi smsy:
"Słuchaj, szczury były tak niezadowolone, ze nikt im rano nie otworzył, że zrobiły totalną rozpierdziuche - wszystko wszedzie"

Kiedyś w ramach protestu zrzucały takiego miękkiego kapcia. Ale przyszło lato i zabrałam, wiec rozwalają co się da... Małe łobuzy :D
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: Kluska123 »

No to Ci się przytrafiły łobuzy kochane :D
Moje potrafią karmą rzucać przez klatkę, jak im coś nie pasuje ;D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: whisky »

Nawet tak nie mów, bo jeszcze przeczytają i też tak zaczną :D
Są kochane, to bez dwóch zdań. Rozbrajają mnie przepychaniem się, bo oboje akurat chcą usiąść na moim ramieniu. Koniecznie tym samym... A Paragraf to maly kleptoman. Upodobał sobie komórkę mamy która jest ze smyczą. Ciągnie za ten łańcuszek... A potem siedzi zadowolony, że ma telefon :D I wykazuje tajemnicze upodobania...szklaneczka z whisky zawsze jest interesująca. :)

Świetnie się na nie patrzy jak tak szaleją, bawią się, pokazują swoje charakterki. :) Małe kłebki niekończącej się energii.
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: Kluska123 »

Szczury whisky - żartowałam :P

I to jest właśnie najfajniejsze w naszych ogoniastych, ta chęć do życia, zabawy, brykanie i nieustanna energia lub wielogodzinne drzemki :D
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
whisky
Posty: 119
Rejestracja: pt cze 03, 2011 7:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: whiskasowe szczury

Post autor: whisky »

Cześć, to znowu my. Mieliśmy dużo zamieszania, przyjechał do nas mój chrześniak i PATRZYŁ. Szczury były w niebowziete. Reszta rodziny jakoś ich nie interesowała, ale jak mialam na rękach rocznego chłopaczka to od razu sie pchały na ramiona, przeskakiwały z klatki na mnie i koniecznie chciały go powąchać... Moze im się podobał taki maly człowiek :)

Poza tym, życie się jakoś toczy. Tak sobie śpi Rewers, który rośnie jak na drożdżach
Obrazek

A tak sobie śpią przytulone w jednym hamaku. To zaczęło się robić coraz bardziej popularne. Tak jak iskanie, łażenie sobie po głowie, krótkie zapasy i zabieranie sobie jedzenia :D Czyli mogę już powiedzieć - mam połaczone stadko dwóch ogoniastych.
Obrazek

A zeby Rewers mógl dalej rosnąć i w końcu dogonić Paragrafa zabiera swoje pyszności i siedzi na dachu pozerając je z lubością :D
Obrazek

Paragraf wcina w kącie klatki wiec nie bardzo mam to jak uwiecznić... Musicie mi tylko uwierzyć na słowo, że je mnóstwo i dobrze mu tym ;)

Poza tym, z radosnych wieści: dostałam się na weterynarię! :) Jestem przeszczęśliwa no i moje zwierzaki już za jakiś czas bedą miały fachowa opiekę ;)
Co więcej, lecę jutro do Amsterdamu, więc wieści będą ograniczone, a szczury stęsknione. Ale już nie dlugo wróce i dam Wam nową porcję zdjęć i historii. ;)
[*] Paragraf, [*] Marker, [*] Rewers, [*] Radar, [*] Akord, [*] Krawat
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”