Zające i robaki :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Zające i robaki :)

Post autor: MarMar »

My przywitaliśmy się już jakiś czas temu ale nasi ulubieńcy jeszcze nie doczekali się swojego wątku - tak więc czas najwyższy...
Chłopaki są dwa, niestety obydwa z zoologa (był to okres kompletnie-bez-internetu więc nie wiedzieliśmy że robimy źle, a ogony są tak fajne, że żałować za ten grzech raczej się nie odważymy). Przedstawiamy:

Maurycy
Obrazek
data inwazji: 15.12.2010, przybliżony wiek w chwili przybycia 2,5 miesiąca
podgatunek: francuski szczur kanapowy/ szczur naleśnikowy
charakterystyka: Już w sklepie wzięty na ręce schował się Markowi pod kurtką i tak przyjechał do domu. Bardzo pro-ludzki, dałby się zagłaskać na śmierć. Inteligenty, kontaktowy, potrafił za rękaw ciągnąć do miejsca, w którym chciał coś pokazać (np. pustą miskę ;) ) Ostatnio pochorował się nam biedaczyna, jeszcze otrzymuje leki. Trochę ucierpiał na urodzie bo od zastrzyku została mu rana, ale wszystko ładnie się goi i mamy nadzieję że będzie OK.
największa słabość: suche kromki - za kromkę da się nawet wykąpać, ogólnie jedzenie to nie tylko hobby; to treść jego życia
Obrazek Obrazek Obrazek

Grand Master Tofu (zwany Tofu)

Obrazek
data inwazji: 30.03.2011, przybliżony wiek w chwili przybycia 6 tygodni
podgatunek: metkopruj ofutrzony
charakterystyka: Gdy do nas przybył był wielkości miseczki, Obrazek Obrazek
ale nie przeszkodziło mu to samemu wybrać właścicieli (a my tylko poszliśmy po karmę..., gdy nas zobaczył podszedł do szyby, oparł się o nią łapką i... pięć dni każde z nas usiłowało się przekonać, że nie kupimy tego szczura... nieskutecznie ;D )
100% ADHD, nie da się mu nawet zrobić zdjęcia - chyba że ogonka/ nosa/ łapki/oka. Nietypowo ubarwiony berkshire (silvered?), który powoli przerasta Maurycego. Obrazek
największa słabość: metki/sznurki/frędzelki itp.

Obrazek <----- chłopcy razem, śpiący na półce

Przedstawiania na razie dosyć ;) uff... to się rozpisałam. ::)

Zapomniałabym wyjaśnić tytuł wątku! Moja babcia miała drobne kłopoty z uszczurowieniem się ;) i chociaż wiem, że bardzo chłopaków lubi słowo "szczur" jakoś nie przechodzi jej przez usta. Gdy rozmawiamy pyta się więc: "Jak tam wasze robaki/ jak tam zające?"
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zające i robaki :)

Post autor: altaj89 »

obaj chłopcy uroczy i słodcy :) Tofu ma piękne umaszczenia, o takim szczurku zawsze marzyłam :) mam nadzieje ze moja Dzumka nie zjasnieje i bedzie podobna:)
Mizianko dla chlopców ;D
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
altaj89
Posty: 296
Rejestracja: ndz gru 05, 2010 1:53 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zające i robaki :)

Post autor: altaj89 »

Aha, i musze Cie chyba zmarwic ale klatka wydaje mi sie za mała. Co prawda kiepsko widac na zdjeciu, ale szczurki maja duze wymagania co do przestrzeni i w za małej beda sie zle rozwijac wiec nei wykluczone ze bedzisz musiala zmienic na wieksza ;)
ze mną: Fifka, Stokrotka, Jagoda, Szarusia
za TM: Dżuma, Trufla, Krówka, Kleo, Cyrylka
Obrazek
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: Zające i robaki :)

Post autor: MarMar »

Jakoś nie specjalnie się zmartwiłam, bo o tym, że ta klatunia jest za mała to wiemy od dawna. Dlatego szczury w niej nie mieszkają... znaczy jak któryś akurat tam chce przebywać to przebywa; ale głównie jest to wieszak na kolbę i poidełka. A chłopaki są wolne szczury chowu bezklatkowego. Czas najczęściej spędzają w swojej hacjendzie:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek (zdjęcia słabe i bałagan, ale cóż...)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zające i robaki :)

Post autor: alken »

a schodzą sami z tego regału czy tylko jak im pozwalasz?
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: Zające i robaki :)

Post autor: MarMar »

Między półkami poruszają się we własnym zakresie, mogliby schodzić z niego sami ale nie mają jakoś szczególnie eksploratorskich zapędów. Na większy wybieg trzeba ich zabierać bo raczej sami nie pójdą...
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zające i robaki :)

Post autor: alken »

hehe, to fajnie masz ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zające i robaki :)

Post autor: unipaks »

Fajne szczuraski :) ; a gdzie lubią spać?
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zające i robaki :)

Post autor: valhalla »

Jeju, jakie śliczne chłopaki :) Czy nazwa "szczur naleśnikowy" pochodzi od tendencji do rozpłaszczania się? :D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Zające i robaki :)

Post autor: ol. »

hallo, jesteście :)

Piękne zdjęcie Maurycego http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 01ata.jpg/, niech się kuruje i do zdrowia dochodzi :)
i proszę - kto by pomyślał, że Tofu taki utytułowany :D ...chociaż, jak by tak pomyśleć, srebro rodzinne jest, to i Grand nie powinien dziwić ;)

Pomysłowe obejście, widać, że chłopaki czują się na biurku jak u siebie i rządzą jak lubią:
http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... e0367.jpg/ O0


http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... 0122a.jpg/ mizanko dla nich

(też mówię na szczury robaki, robaczki właściwie, tak z sympatii :D )
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: Zające i robaki :)

Post autor: MarMar »

Chłopcy dziękują za zachwyty i głaski (jeszcze! jeszcze!)

dla wszystkich fotki śpiąco-głaszczące Obrazek Obrazek Obrazek , które od razu odpowiadają na pytanie, gdzie śpią chłopcy.... na PÓŁCE NA SZCZURY ;D

Czasami (szczególnie w gościach) śpią w domku kartonowym ...
Obrazek Obrazek <--- tu wyraźnie widać, czemu "szczur naleśnikowy"

Czasem pod kocykiem... Obrazek

A Tofu swoje dumne imię zawdzięcza grze "Brunhilda i mroczny kryształ". Tu obrazek oryginalnego Mistrza Tofu: Obrazek Mistrz też jest srebrny ale duuużo jaśniejszy niż nasz Tofciu ;)

I jeszcze kilka słit foci z cyklu jemy jogurt ;D : Obrazek Obrazek Obrazek
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zające i robaki :)

Post autor: valhalla »

Półka na szczury! Genialne :D Ale sobie miejsce wybrały.

Jak widzę takiego kaptura-naleśnika, to jakbym widziała mojego Czmyśka... on też się tak wynaleśnicza ;)

Urocze to pod kocykiem :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Szeliza
Posty: 740
Rejestracja: czw paź 22, 2009 6:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Zające i robaki :)

Post autor: Szeliza »

Wspaniałe szczury :D
Mój Noruś lubi się tak roznaleśnczać ::) ;D
Miziankooo ...!
Awatar użytkownika
MarMar
Posty: 70
Rejestracja: wt kwie 26, 2011 2:21 am

Re: Zające i robaki :)

Post autor: MarMar »

Dzisiaj mniej zdjęć, ale za to konkurs - "znajdź szczura na obrazku" 8)

Obrazek

Za to opiszę historię o KARMIE (raczej jedzeniu niż tej od przeznaczenia ;D ):
Chłopcy od dłuższego czasu żywią się karmą Versele Laga - Rat Nature i czasami Rat Complete (Maurycy nie chciał się do niej przekonać, rzucał karmą we właścicieli i był gotowy na śmierć głodową; zmieniło mu się już jak był z nami Tofu). Kończyła się paczka karmy więc udałam się do sklepu, w którym zawsze kupuję ale okazało się, że "nie ma, nie wiadomo kiedy będzie, nie wiadomo kiedy będzie zamawiane ani nic". Trochę się zdziwiłam że wolą mieć puste półki ale ok. Przejrzałam internet w poszukiwaniu sklepów zoologicznych w okolicy. Gdy można było sprawdzałam ofertę od razu i zaczęło się robić mniej różowo. Następnego dnia udałam się do kilku, w tym najstarszego "zoologa" w mieście. Dialog wszędzie był ten sam:
ja: dzień dobry. szukam karmy dla szczura i chciałabym się dowiedzieć co ma Pani do zaoferowania...
sprzedawca:hmm... dla szczura... to będzie Vitapol i Megan...

Po dwóch dniach szukania kupiłam chłopakom VL Hamster Crispy i Krok Crispy a następnym razem pewnie zamówię z internetu...

Wszystko byłoby zrozumiałe, gdyby nie fakt, że mieszkam w Poznaniu a nie w jakieś małej wiosce ::)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Re: Zające i robaki :)

Post autor: maua_czarna »

Jakie świetne te zające! :D My mamy kołdropruje i odzieżowgryzarki ;)
Co do karmy, my kupujemy VL na wagę, w niespecjalnie dużym mieście, więc dziwią mnie takie problemy w Poznaniu ::)

Wymiziaj koniecznie panów! :)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”