[Klatka] - Wasze klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: aneczkaa »

Mi się Twoja klatka bardzo podoba, widać, że włożyłaś w nią wiele pracy:) Mogłaby być głębsza, ale przy 2 samiczkach chyba wystarczy tyle ile jest :)
Tylko licz się z tym, że wszystko co podwieszane na sznurkach może szybko zmienić stan z wiszącego na leżący ;) Sama się ostatnio o tym przekonałam na własnej skórze :D
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: jordan »

elementy drewniane napewno nasiakna moczem. mi sie srednio podoba.
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: zuzka-buzka »

Paola, nie podoba mi sie ten wymiar 35 cm... zaden z bokow nie powinien miec mniej niz 40 cm. drewniane elementy to tez nie jest zbyt dobry pomysl. no i drabinka z siatki do kosza, daj materialowa lub plastikowa. ;) reszta jest ok
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: tahtimittari »

Jak nie leją wszędzie, gdzie popadnie to nie nasiąknie moczem. Zawsze można wymienić w razie czego.
A 35cm przy ogólnym wymiarze całej klatki to wcale mało nie jest, nie popadajmy w skrajności!

Jak dla mnie bajer :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Sky »

Klatka jest spora, te 35 cm jest optymalne przy takich wymiarach, szczur nie będzie się na siłę rozciągał w tą głębokość, żeby zrobić na złość ;)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Nietoperrr... »

Dla dwóch samiczek ok ;)
Tylko szybko wymień te...drabinki?? z siatki do obkładania kratek,bo sobie panny krzywdę zrobią schodząc po tym... ::) Za cienkie to i za ostre krawędzie... :-\
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Paola
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 01, 2011 3:47 pm

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Paola »

Bardzo dziękuję za ocenę :)
Tak niefortunnie wyszło z tym wymiarem 35cm :( Kazałam płytę uciąć na 40cm i nie pomyślałam, że ścianki pionowe zabiorą prawie 5cm :-[
Z nietrwałością sznurkowych elementów oczywiście się liczę. Myślę, jak to rozwiązać. Na razie sznurkami się nie interesują.
Całą klatkę dokładnie myję co 3 dni, przecieram codziennie. Fakt, że wszystko się lepi od moczu i wymaga dokładnego mycia, ale póki co nie zauważyłam żeby mocz wsiąkał w płytę, bo to jest ta "łazienkowa", laminowana. Obserwowałam pannice wczoraj pół dnia i zauważyłam, że one załatwaiają swoje potrzeby w kuwecie. Zeszły do niej specjalnie, przykuliły się, a potem żwirek był zbrylony w tym miejscu ;D W reszcie klatki tak po pół kropelki posikują, jakby znaczyły teren. Znalazłam już sposób jeśli sytuacja się zmieni. Obłożę elementy z płyty grubą ceratą.
Dobrze, że zwróciliście uwagę na te drabinki. Już poszły w odstawkę.
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: Maszka »

Paola pisze:Obłożę elementy z płyty grubą ceratą.
Z własnego doświadczenia powiem, ze to kiepski pomysł. U mnie już w pierwszym dniu szczury odnalazły w jej zrywaniu świetną zabawę ::) Potem zerwane materiały zaciągały do domku. Teraz wykorzystałam arkusze kilkumilimetrowego plastkiku. Krawędzie które nie dotykają siatki (boków klatki), oraz otwory do których dochodzą drabinki, zabezpieczyłam przed zębiskami aluminiowymi kątownikami. Ta opcja bdb zdaje egzamin, łatwo się myje, szczury nie dziurawią ;)

A drabinki zrobiłam ze stojaków na płyty CD. Szczur szczura w razie czego nie zepchnie, gdyż mają zaokrąglone boki. Jak to ol. określiła, schodki z poręczą :) Tu widać: http://imageshack.us/photo/my-images/27/img1850pc.jpg/ . Szczury śmigają, aż się kurzy, są b. dla nich wygodne.
dark_mu1
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 13, 2010 1:27 am

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: dark_mu1 »

Zastanawiam się czy klatka o wysokości 75cm będzie odpowiednia dla miesięcznego szczurka? Do ścian są przymocowane koszyki, dorosłe szczury radzą sobie bez problemu z wchodzeniem na nie i schodzeniem na dół ale boję się, że młodszy szczur może spaść i coś sobie zrobić. Pytanie może głupie ale wolałem zapytać niż ryzykować ;)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: smeg »

Młode szczurki też brykają po prętach, nawet lepiej niż starsze :) Nie ma się czego obawiać ;) Spaść zawsze niechcący może, jak każdy szczur, dlatego ja na dole klatki mam zawieszone duże hamaki-łapacze, na których w razie czego szczury mają miękkie lądowanie :)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: mini »

Mam pytanie co do jednego z wymiarów Fureta XL, tej o dł 80cm ;)
Jakie wymiary maja drzwiczki? Jeśli na dole i górze się różnią to poproszę o wymiary oby :)
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
niuniek656
Posty: 41
Rejestracja: sob lip 02, 2011 10:14 am

Hawira Moich Panów

Post autor: niuniek656 »

Tak na dzien dzisiejszy prezentuje sie klatka moich dwoch ogonów. cały czas mysle co by tam jeszcze wsadzic.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/132 ... 60081.html
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: valhalla »

Wreszcie mam klatkę, którą mogę się pochwalić :) Woliera, wymarzona na wymarzoną ilość ogonków - na razie z trzema panami, ale pewnie na nich się nie skończy ;) Celem było zapewnienie szczurom atrakcji i bezpieczeństwa (dlatego staram się, żeby w razie upadku szczur nie spadał na sam dół, a na hamak lub półkę niżej)

W składy wyposażenia wchodzą:
- półeczki (materiał - spienione PCV)
- koszyczek (na razie jeden)
- rura (na razie jedna)
- hamaki
- dwa wiszące domki

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Mocowanie półek jest podwójne - materiał był zbyt giętki i cienki, by utrzymać dorodnego szczura, a co dopiero więcej niż jednego, dlatego do krat półki mocowane są kątownikami, a prócz tego podwieszane na łańcuchu. Testowane i stabilne nawet przy potrójnym obciążeniu ;)

ObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
^Yuuhi^
Posty: 1062
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 4:34 pm
Lokalizacja: Śląskie/Chorzów
Kontakt:

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: ^Yuuhi^ »

Witajcie dlugo mnie nie bylo ale wkoncu zajrzalam i mam dobre wiesci :) kupilam dzisiaj nowa klatke :) fakt ze jest dla papug ale jest duza :) niedlugo jade odebrac moje szczurki i kiedy bedzie klatka urzadzona to wstawie zdjecia :) jest to klatka inter zoo ara p060
Ze mną: Gizmo, Frodo, Gus, Loki oraz pies Brutus i paput Hektor
Za Tęczowym Mostem [*]: Edzio, Fredzio, Tarzan, Hedor, Gex, Radarek, Twix, Leon, Lestat, Kovu, Maniek, Dan, Winnie, Castiel[/color]
Awatar użytkownika
dotsa
Posty: 97
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:02 pm
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: [Klatka] - Wasze klatki

Post autor: dotsa »

19hajer20, moim zdaniem ta klatka niestety nie jest zbyt duża. Żaden z wymiarów klatki nie powinien być mniejszy niż 40 cm, a z tego, co widziałam na necie, ta klatka ma najkrótszy bok 34 cm. Ile szczurków zamierzasz w niej trzymać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”