Szczury a nowy pies .

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Szczury a nowy pies .

Post autor: Lumi »

Mam zamiar za tydzień kupić nowego psa . Będzie to szczeniaczek i teraz pojawia się problem . A więc :
W poprzednim temacie pisałam że moi chłopcy są trochę "nerwowi" więc boję się jak mogą zachować się w stosunku do szczeniaka . Nie chcę im ograniczać wybiegów bo i tak biegają tylko wieczorem po 1 - 1,5 godzinki ( może mało może dużo ::) ) . Kiedy przywiozę suczkę do domu to co mam robić ? Przecież nie będę jej puszczać razem z nimi ( rozmawiałam z wetem , powiedział że nawet jeżeli szczur jest zdrowy to dla innych zwierząt może się coś udzielić po zadraśnięciu ) . Chcę ich do siebie przyzwyczaić kiedy sunia trochę podrośnie a przecież do tego czasu muszę szczurasy wypuszczać ale pieska samego zostawić nie mogę bo zaraz napsoci albo coś . Z drugiej strony to samo jest ze szczurami ( wyszłam niedawno na 5 minut z pokoju to wystarczyło im czasu żeby zwalić kwiat z półki ) . Jakieś propozycje ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Szczury a nowy pies .

Post autor: Wilczocha »

A nie masz własnego pokoju gdzie by pies po prostu nie wchodził ?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szczury a nowy pies .

Post autor: smeg »

Jeśli pies będzie od małego uczony, że "nie wolno" i trzymany w miarę krótko, a nie rozpieszczany, to raczej nie powinno być problemu. Można nauczyć go, żeby nie wykazywał zainteresowania szczurami.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Szczury a nowy pies .

Post autor: Wilczocha »

Ale ze szczeniakami to jest rożnie. Ja mam spokojnego psa który wie, że nie wolno, ale szczeniak może ci się od razu rzucić, nie dla tego by zabić, ale dla tego, żeby się pobawić i w tym samym zrobić krzywdę szczurkowi.
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szczury a nowy pies .

Post autor: Kluska123 »

Psa powinnas uczyc od samego poczatku, ze szczury to jego przyjaciele ;)
Wiadomo, musisz byc ostrozna, ale zawsze warto sprobowac. Nasz pies nie zwracal uwagi na ciury, mial je po prostu w nosie. Jednak ja nie jestem zwolenniczka puszczania szczurow przy psie, tak naprawde nigdy nie przewidzimy co sie stanie, dobrego lub niestety zlego.
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Lumi
Posty: 74
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 5:08 pm

Re: Szczury a nowy pies .

Post autor: Lumi »

Od początku :
2.mam własny pokój ale nawet jeżeli nie wpuszczę do niego szczeniaka to przecież nie może przebywać sam w mieszkaniu a z drugiej strony szczury to samo : nabroją .
1.chodzi raczej o to że moje szczury bywają ostatnio nerwowe i boję się tego że mogą sunię podrapać albo pogryźć . one ostatnio naprawdę zrobiły się nieprzewidywalne bo może niektórzy widzieli poprzedni wątek : potrafią się nieźle pogryźć i podrapać . nadal nie rozwiązałam tego problemu chociaż parę osób polecało kastrację .
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”