Pestki wiśni, śliwek, czereśni, brzoskwini, moreli, cytrusów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paula_13
Posty: 378
Rejestracja: śr lis 24, 2004 10:06 pm
Lokalizacja: Świdnica

Pestki wiśni, śliwek, czereśni, brzoskwini, moreli

Post autor: Paula_13 »

nie chodziło mi o pestki truskawek :ops: , żle to ujęłam. przeczytałam w tym temacie, że niektórzy dają pestki wiśni(bo tak fajnie chrupie) więc postanowiłam to wstawić. Jejku, ale my dbamy o te szczurzyska- amu z ekologicznych upraw, gerberki... mmmm.
moja mama stwierdziła(jak był Lazurek), że ja lepiej karmię go od siebie. Dawałam mu truskawki, ale ja nie mogę ich jeść(uczulenie). a można podawć na przykład ze śmietną taki zmiksowany "koktajl"?(oczywiście bez cukru)

[ Komentarz dodany przez: limba81: Wto Cze 13, 2006 9:50 am ]
Aby nie bylo wiecej nieporozumien, temat scalony z istniejacym podobnym.
limba81 mod.
Na zawsze w moim sercu:
Kasia, Wacuś, Crazy, Lazur, Lazur II, Riko, Messi
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Pestki wiśni, śliwek, czereśni, brzoskwini, moreli

Post autor: Angua »

[quote="Paula_13"]a można podawć na przykład ze śmietną taki zmiksowany "koktajl"?(oczywiście bez cukru) [/quote]
lepiej z maślanką zamiast śmietany (mniej tłuszczu)
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Pestki po mandarynce.

Post autor: aneczka1-13 »

Mój szczurek dzisiaj ukradł mi pestkę po mandarynce i ja zjadł. A dokładniej jej wnetrze.Czy nic mu się nie stanie??
szukałam w wyszukiwarce ale nic nie znalazłam.
Obrazek
Klikać
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: Pestki po mandarynce.

Post autor: Tili »

Generalnie szczurki zwlaszcza facaci nie powinni jesc cytrusow, ale moje dziady tez nie raz ukradli mi wlasnie pestki mandarynki i wcinali tak szybko jakby wiedzieli, ze to zakazany owoc :D Mysle, wrecz jestem pewna, ze jesli to pojedynczy przypadek to nic zlego sie im nie stanie :)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Pestki po mandarynce.

Post autor: aneczka1-13 »

Acha dzięki bo się wystraszyłam. Bo właściwie to była jedne pestka.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Pestki wiśni, śliwek, czereśni, brzoskwini, moreli, cytr

Post autor: tinanka »

Nie zgodzilabym sié co do trujácych wlasciwosci pestek, z tego co kiedys wyczytalam zaweraja wiatmine B17, ktora jest dobrym 'learstwem' (nie wiem jak to nazwac) na raka, a cyjanwodor zawarty w pestkach uwalnia sie tylko po zetknieciu z komórká rakowá, nie przy zdrowej komorce, bo posiada ona enzym blokujacy (rodanaza), którego komórka rakowa nie ma.
Z tego co pamiétam byly przeprowadzane badania na szczurach ale niestety nie wiem gdzie to bylo opisane.
Tak wiéc rozsádne podawanie pestek szczuraskom jest ok.
Ps. Przepraszam za brak niektórych polskich znaków, nie wiem dlaczego tak jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”