Moje szczurze stadko

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Moje szczurze stadko

Post autor: paula94 »

W końcu doczekałam się pierwszego ogoniastego. ;D
Leon to dosyć spory samiec w wieku 7-8 miesięcy odmiany dumbo satin fuzz. Zaadoptowałam go 11 sierpnia (w czwartek) od Pani o nicku laila25. Choć szczurek nie jest dla mnie zbyt urodziwy już zdążył zdobyć moje serce. ;D
Jest niesamowicie przylepny. Już pierwszego dnia wcisnął mi się pod bluzę, stwierdziłam, że to dobra okazja do rozpoczęcia oswajanie, więc trzymałam go tak przez jakieś 4 godzinki. W tym czasie kilka razy się mył (podobno to oznaka zaufania(?)).
Następnego dnia chciałam go znowu wziąć, ale za bardzo się stresował więc pozostawiłam go w klatce. Starałam się go zachęcać smakołykami żeby wychodził, ale nie był w ogóle niczym zainteresowany, był wręcz osowiały. Przesiedziałam z nim cały dzień rozmawiając z nim, jednak nie wykazywał mną jakiegoś większego zainteresowania i siedział w domku od czasu do czasu wystawiając łepek.
Dzisiaj natomiast jest wyjątkowo ruchliwy. Skakał po półkach i biegał po klatce. Prawie przychodzi na imię (tzn. jak mu się chce :) ). Został rozpieszczony licznymi smakołykami (z czego jego ulubione to mięsne chrupki dla fretek VL) i od razu się ożywił. Nie boi się ręki, chętnie wychodzi z domku i gdy wkładam rękę łapie mnie delikatnie zębami i prowadzi do domku (pewnie ma mnie za smakołyk -.-). Już wszyscy w domu zdążyli go pokochać. :D
Trochę nie podoba mi się jego kichanie (podłoże nie jest powodem, bo stosuję Cat's best) poza tym podczas przyśpieszonego oddechu słychać świst. W poniedziałek jadę z nim do weterynarza na ogólny przegląd. Obecnie dostaje Cebion i Echinacee i jest trochę lepiej.
Co do braku towarzysza - na dniach spodziewam się dwóch ogoniastych od Pani jakuszewy z forum. Myślałam, że uda mi się zaraz po przygarnięciu Leona zapewnić mu towarzystwo, ale cierpliwie czekam. :) Choć jak go widzę to serce mi się kraje, że jest sam.
Mam nadzieję, że przejdę wizytę przedadopcyjną (trzymajcie kciuki xd) i niedługo dodam wspólne zdjęcia szczurków. ;D
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: Venefico »

Witam kolejną zaszczurzoną :) Fuzzy są urokliwe na swój sposób, takie urocze brzydale :P
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
MadziaK
Posty: 286
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: MadziaK »

Chcemy foty fuzzika :D
ze mną Ogryzek Klusek Agusia Karmelek Czarna Kawa i Małe Zło
za TM Emileczka[*] Ciapeczka[*] Bobuszka[*] Tosia[*]
Awatar użytkownika
ozzyina
Posty: 103
Rejestracja: czw lip 28, 2011 11:40 pm
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: ozzyina »

Koniecznie zdjęcia!!
Koniecznie!
Wymiziaj:)
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: paula94 »

Dołączyły do mnie dwa młode ogonki - Axl i Oli :)
W szczególności chcę podziękować Pani Jakuszewie, że przywiozła chłopaków z Torunia i podzieliła się swoimi radami. Cudowanie jest spotykać ludzi, którym tak zależy na dobru zwierząt. :)
Chłopacy to niezłe urwisy, nie potrafią usiedzieć w miejscu, mam nadzieję, że przeniosą trochę tej energii na Leona. Ciężko mi coś konkretnego napisać o chłopakach, bo są u mnie od wczoraj.

Axl większy dzikus od brata, wypuszczony na łóżko pobiegał przez 5 minut, a potem interesował się wszystkim poza nim. Dominuje nad Olim, ale sam został zdominowany przez Leona. Uwielbia wędzonego łososia (z resztą jego brat też).

Oliwier mniejszy od Axla i spokojniejszy, przeszedł się po łóżku i wszedł mi na ramię, a potem pochodził po głowie. xd Kilka razy został położony przez Leo i do tego czasu ma do niego urazę. ;D

Zdjęcia są okropnej jakości, ale żaden ze mnie fotograf, za jakiś czas postaram się o lepsze, np. z poza klatki.

Obrazek

Tutaj Leonek z fochem na mnie, że wprowadziłam mu jakichś wariatów do klatki:
Obrazek

Tutaj wariaci (Axl absolutnie nie chciał zdjęcia z bratem i zasłonił się łapką ;D )
Obrazek

Leo w końcu zaakceptował nowego towarzysza (Axla)
Obrazek

Tymczasem Oli śpi sobie w domku (mam nadzieję, że w końcu dołączy do braci)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: Kluska123 »

Mizianko dla przeslodkiego stada! :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: paula94 »

Zdjęcie sprzed chwili :D
Obrazek
laila25
Posty: 3
Rejestracja: czw sie 04, 2011 10:34 am

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: laila25 »

:-)
podrap Leosia ode mnie za uszkiem. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! niech Wam się ogonki zdrowo chowają! ;)
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: unipaks »

http://imageshack.us/photo/my-images/828/dsc04592t.jpg/ jakie słodkie! :-* A na łóżku Leon tyłem wyglądał jak obrażony piesek ;) :D
Śliczne ogonki, wyczochraj je serdecznie :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
paula94
Posty: 45
Rejestracja: pn lip 25, 2011 1:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: paula94 »

Chłopacy rosną jak na drożdżach i są już w pełni zsocjalizowani. ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje ulubione zdjęcie ze zwisającym brzuszkiem Oliego ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje szczurze stadko

Post autor: jakuszewa »

Esz, dopiero teraz odkryłam, że założyłaś wątek Chłopakom :)
Cieszę się bardzo! :)

Aż miło popatrzeć jak pięknie się połączyli! :)
Odśwież wątek, z chęcią popatrzę na nowe zdjęcia :)

Pozdrowionka i mizianko dla całej trójki! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”