Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Izold »

Aferson pisze:Po 2-3 miesięcznej przerwie w podawaniu VL rat nature moje szczury nagle się nią zajadają... i nawet chrupki z lucerną są smakowite, a wcześniej połowę wyrzucałam. Co z tymi ogonami się dzieje? :)
jak to mówi moja mama "głód do dupy przyszedł" ;D
A prawda jest taka, że jeśli moje czegoś nie jadły - robiłam przekręt, zamykałam szczelnie, tydzień później dałam, i od razu sie rzuciły, jakby nie jadły parę dni.
Albo dawałam coś mniej smakowitego niż to czego nie chciały jeść. Trzeba było zobaczyć ich zażeranie się.
Moje samcole [*] na początku nie jadły VL. wkurzyłam się, zostawiłam w misce, z "zjecie - to zjecie. nie zjecie -macie problem, nie moja broszka, smacznego!" - potem patrze - miska pusta, i oczka jak kotka ze shreka mówiące "dasz nam jeszcze troszkę?" :)

teraz pomimo dawania VL moim nowym samiczkom- i tak wyjadają tylko to co najlepsze. :D a potem z wielkiej łaski pochrupią, a ja nie mam sumienia ich dręczyć tym czego nie zjadły - dosypuje więcej, mieszam palcem, sytuacja się powtarza, zostawiają to co mniej smakowite ;) ale i tak są kochane. <3
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Rajuna »

A ja się jutro przekonam czy moje wybrzydziuchy są tak wybredne, jak mi się do tej pory wydawało ::) Zostały same z moją mamą i paczką Rat Nature na parę dni, a ona znając życie dosypie im żarcia dopiero, kiedy miska będzie pusta...
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: olka_p »

moim szczurom VL rat complete bardzo smakuje.
raz na próbę kupiłam rat nature, gdy miałam jeszcze tylko najstarszego samca z trójki ogonów, ale wybierał i trochę zostawiał. raz w sklepie nie było rat complete, to rodzice kupili Rat & Mouse Pro - jadł to jedynie jak naprawdę zgłodniał.
wszystkie są teraz na rat complete, jednak zastanawiam się, czy nie zacząć jej mieszać z nature, bo jeden z ogonów najprawdopodobniej mi się przebiałczył. ;/
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Mishkazogonkami »

a ja mam problem z karmą ... takie jak są polecane nie ma u mnie w mieście wszystkie zoologiki przeszłam i patrzyłam nawet po dużych supermarketach i lipppppa! muszę przez allegro kupić no i tym samym przepłacić. hymmm
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Karmy POLECANE

Post autor: macik001 »

Możesz kupić na zooplus.pl nie przepłacisz, bo nie jest naliczana marża tak jak dla sklepu stac.. A jak kupisz więcej rzeczy to koszt przesyłki rozłoży ci się na poszczególne artykuły :)
Możesz tez poprosić jakiś zoolog o sprowadzenie dla ciebei karmy no ale wtedy zapłacisz nieco więcej :)
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: olka_p »

na allegro czy w sklepie internetowym wcale nie przepłacisz. tam chociażby VL rat complete kosztuje ok. 11zł, a w słynnym kakadu kupisz ją za 16zł. tak jak macik001 mówi, możesz kupić kilka rzeczy albo zamiast jednego opakowania to 'zapas' 2 lub 3. jak ogonom nie zasmakuje, to zawsze możesz sprzedać/wymienić się na forum.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

dzisiaj przyszły mi dwie paczki 2,5kg Uczty.. ogólnie dobrze, ale ani w jednej, ani w drugiej paczce nie było ani jednej poduszeczki owsianej, które moje szczury uwielbiają. szkoda, kiedyś z jednego opakowania wyjęłam całe wiadereczko (małe po meganie) tych poduszeczek.
Tima natomiast wygląda bardzo ładnie, chwilę temu miałam dużo ziaren, teraz jest dużo chrupek.

i mogę polecić Marzenie Gryzonia JR Farmu :
http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/prz ... farm/31410
dorzucam im co jakiś czas do miseczek i mieszam z karmą podstawową. ogony ładnie to wcinają :) tylko opakowanie 200g jest malutkie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Mishkazogonkami
Posty: 52
Rejestracja: śr sie 17, 2011 9:41 am
Lokalizacja: Jarosław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Mishkazogonkami »

ja dziś znowu byłam w zoologiku i na spróbowanie kupiłam dropsy czekoladowe dla gryzoni firmy dake-ary .
też kupiłam rożka dla gryzoni Vita pol, czy ktoś to próbował dać swoim szczurkom??

na google mozna zobaczyć jak to wygląda jakby co.
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: olka_p »

ja dobre parę lat temu kupiłam rożek mojej pierwszej szczurzycy i smakowało. ale z tego co kojarzę, było tam trochę bajecznie kolorowych chrupek, 'samo zdrowie'. ;]

dziś będąc w hurtowni kupiłam przy okazji opakowanie Tropifitu dla szczurów w cenie ok.4zł. moim krewetkom akurat pokarmy Tropicala smakują, ale dla ogonów będzie to oczywiście karma awaryjna. ;p czyjeś szczury próbowały może i im smakowało? bo cena 'podejrzana', ale marka całkiem porządna. ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: klimejszyn »

moje lubiły tropifita dla szynszyli, ale wcześniejszą - ziarenkową z innymi pysznymi rzeczami. teraz robią w formie granulatu i szczury jedzą od biedy, jak nam karm braknie, a tę mam w zoologu osiedlowym.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Newbie
Posty: 732
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 1:20 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Newbie »

z tropifitem miałam dwa razy do czynienia. najpierw to była moja pierwsza karma, dziewczyny ładnie jadły i niewiele zostawiały. Potem długa przerwa, w tym czasie jadły timę, vitakraft, vitapol (tak, wiem, ale nic innego nie było). Kupiłam na koniec paczkę tropifitu jak już czekałam na żarcie z zooplusa i musiałam z miski wywalać 3/4 jedzenia. Teraz mają znowu timę i dwa rodzaje JR farmu i zapychają się jak szalone :)
Obrazek
endorfina.
Posty: 106
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 1:06 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Karmy POLECANE

Post autor: endorfina. »

a co w końcu z tą karmą Megan? bo z tego co czytam to zdania są bardzo podzielone. Kupiłam ją jako pierwszą karmę dla moich małych chłopaków i bardzo im przypasowała, drugim razem kupiłam vitakraft i trochę wybrzydzają, a tania nie jest, żeby wywalać resztki.
więc jak to jest z tą Megan? dawać, czy nie
RaggaMuffin <3
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: valhalla »

Megan może mieć różne paskudztwa, które na dłuższą metę mogą zaszkodzić szczurkom.

Z tanich i dobrych karm polecam Timę Rattimę. Jak na ceny innych karm to jest tania i warto. Poza tym niewiele szczurów na nią wybrzydza, nawet niesławne ziarna w Timie stają się przysmakiem.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Karmy POLECANE

Post autor: mini »

Muszę dorwać Timę Rattimę. Bo moje Paskudy z Nature zjadały tylko ziarna, więc powinny ją wcinać.
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: aneczkaa »

Hmm kto z Was widział krewetki w Timie? Bo cholera właśnie zauważyłam, że w karmie jest pełno czegoś, co może nimi być.
Ale na wszelki wypadek wolę się upewnić xD Kończę worek karmy a wcześniej ich nie widziałam ::)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”