Boi się klatki.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Boi się klatki.

Post autor: pyfyryfy »

valhalla pisze:Ale Megan to syf.
Czytałam różne opinie na jej temat :) ważna, że szczurowi smakuje ;D
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boi się klatki.

Post autor: valhalla »

pyfyryfy pisze:
valhalla pisze:Ale Megan to syf.
Czytałam różne opinie na jej temat :) ważna, że szczurowi smakuje ;D
No nie do końca, bo dzieciom też smakują czipsy, co nie znaczy, że należy je nimi żywić.
W karmach takich jak Megan czy Vitapol jest dużo ulepszaczy i sztucznych świństw, które mogą nie od razu, ale po pewnym czasie poważnie zaszkodzić szczurowi.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Boi się klatki.

Post autor: dusiaczek »

sypana tym bardzeij to wg. mnie syf, bo wywietrzała. Megan to jak Vitapol, owszem, coś z tego szczur zje, zwłaszcza jak jest głodny, ale czy dobrze mu to zrobi? Wątpię.
Z tańszych to już Vitacraft lepszy, nie pamiętam czy po 500g czy po 700g jest pakowana (a może po 1kg?) za 15-25 zł.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Sissel
Posty: 238
Rejestracja: czw lut 10, 2011 12:18 am
Lokalizacja: Zielona Góra/Szprotawa/Żagań

Re: Boi się klatki.

Post autor: Sissel »

Też o tym słyszłam (o tym co pisze valhalla). Ja zamówiłam sobie Timę z zooplus: http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/pok ... tima/31175
Fakt tania nie jest, ale kupiłam 5kg za 54,80zł, to wychodzi Ci 10,96zł/kg. To nie jest dużo a karma podobno ekstra (piszę podobno, bo nie mam jeszcze ogonków żeby się przekonać, ale wiem że maluchy wcinają ją u xxx, od której biorę ogonki).
Jak worek jest Ci za duży (te 5kg), to możesz wziąć mniejszy (ale wtedy wychodzi 4zł/kg więcej), lub zamówić z kimś na współkę. We wrocku nie powinno być problemu :) g
Nie kupuj tych tanich karm Vitapol czy Megan, ja też gdzieś słyszałam, że dodają do nich jakieś uzależniacze i podobno dlatego maluchy tak je lubią. Poza tym weź przykład nawet taki z życia: w sklepie jak np wybierasz biały serek na kanapki, to drogi będzie serkiem w prawie 100% (te kilka procent to przyprawy np), a najtańszy będzie miał w składzie głównie wodę lub tłuszcz (a to serek nie jest). Kupując ser chcesz ser, a nie wodę i tłuszcz. Tak samo z karmą :)
Ze mną: Bianka vel. Janeczka[*]
pyfyryfy
Posty: 166
Rejestracja: sob lip 09, 2011 4:30 pm

Re: Boi się klatki.

Post autor: pyfyryfy »

Okej, więc dziś w drodze powrotnej od weta zaszłam do miejscowego zoologa, wstrzymałam z kupnem Meganki gdyż na półce w zoologicznym zobaczyłam karmę za 15zł XtraVital czy coś takiego. Tyle że była dla szynszyli ale pani w sklepie mi obiecała, że sprowadzi na przyszłą środę specjalnie dla szczurzastego :) zaznaczyła również, że jest ona droższa, ale lepsza i bardziej wartościowsza od tańszych karm. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
Niestety, innego wyboru nie było. Kiedyś kupowałam koszatnikowi Prestige, niestety była kupowana we Wrocławiu a w lokalnych, małych sklepikach takich karm nie mają.
Dlatego w październiku idziemy na rajd po wrocławskich zoologach :) !
Z nami: Twix, Mars
Za TM: Niuton
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Boi się klatki.

Post autor: Kameliowa »

INTERNET! żebyście znowu nie przepłacili ;)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Boi się klatki.

Post autor: Paul_Julian »

Megan bardzo sie pogorszył, w przeciwieństwie do nowej linii Vitapolu.
Xtravital jest bardzo dobrą karmą.
Róbcie zakupy w necie, jest dużo taniej. Xtravital jest w animalii http://animalia.pl/produkt,19845,105,Be ... emium.html
Przesyłka 10 zł , ale mozesz kupić inną karmę w innym sklepie (zooplus oferuje darmowy transport pow. 99 zł ), albo kupić inne produkty w animalii , np. karmę , żwirek , takie coś http://animalia.pl/produkt,20698,Certec ... yzoni.html i jescze inne rzeczy.

Poczytaj w karmach polecanych.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Boi się klatki.

Post autor: Izold »

Uch, ja sama nie wiem, zraziłam się do vitapolu jakieś trzy lata temu gdy kupiłam karmę, w której były tłuste białe robale. brrr.... a Megana nigdy nie kupowałam, i z tego co czytam, to chyba dobrze. jak miałam chomiki, to jadły, ale szczurom nigdy bym nie podała. chyba zostanę przy VL rat nature, rat complete, i dosypywania im do tych suszonych przysmaków.
Naprawdę Vitapol się poprawił? nie chcę mi się w to wierzyć, kiedyś jak się otworzyło pudełko, to mina rzedła :D Ma ktoś może informacje co w niej teraz jest, jakieś zdjęcie środka opakowania...?
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Boi się klatki.

Post autor: valhalla »

Vitapol wypuścił nową serię Premium Line i ponoć jest niezły. Na zdjęciu wygląda trochę jak VL Rat Nature ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: Boi się klatki.

Post autor: Izold »

valhalla pisze:Vitapol wypuścił nową serię Premium Line i ponoć jest niezły. Na zdjęciu wygląda trochę jak VL Rat Nature ;)
czyli w razie eksperymentu mogę kupować? :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”