[Strączkowe]Bób, fasola, groszek, soczewica itp.

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Szczurex
Posty: 12
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 12:26 pm

Bób, fasola, groszek

Post autor: Szczurex »

Słyszałem że kasza też pęcznieje więc jeśli kogoś podopieczny je kaszę to nie wolno podawać jej od razu po ugotowaniu, należy poczekać aż spęcznieje np. na tależyku a nie w szczurzym brzuszku. :idea:
Ze mną: Gryzelda i Frytka
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Bób, fasola, groszek

Post autor: douchee »

Moje raz dostały kilka ziarenek groszku z puszki (bardzo im smakował) i raz po dwa ziarna fasoli, też z puszki i też bardzo smakowały. Więcej nie dałam, bo nie mam ochoty się przekonywać, czy spowodują wzdęcia :-)
:)
marysia
Posty: 46
Rejestracja: sob mar 25, 2006 9:52 am

groszek i czerwona fasolka konserwowa

Post autor: marysia »

sama nie wiem... zastrzeżenia budzi, że konserwowa, chociaż zabezpieczają tylko i wyłącznie za pomocą solanki i "zapuszkowania". No a druga sprawa, że strączkowe są gazopędne.
Niestety moja Niuta ma ciągoty do tego co niekoniecznie zdrowe...

[ Komentarz dodany przez: LuLu: Nie Sie 27, 2006 5:42 pm ]
Scalone z tematem juz istniejacym.
/mod. LuLu
Lili_Marleen
Posty: 169
Rejestracja: pn lip 24, 2006 12:12 pm

Bób, fasola, groszek

Post autor: Lili_Marleen »

Z tego co widzę po moich obecnych szczurkach (i tych poprzednich) to kochają rośliny strączkowe. Kukurydzę też :D Czasem się tak zastanawiam nad tym, że chyba wszystko by oddały za te smakołyki :khihi: :khihi: :khihi: . Oczywiście moje szczurasy dostają je raz na jakiś dłuższy czas, bo nie chcę by tyle wcinały puszkowanych ziaren ;)
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: odludka »

Słuchajcie a jak to jest z tą fasolką szparagową? Można dawać czy nie, bo nie znalazłam konkretnej odpowiedzi...Chciałam moim szczurasom dać po jednym strączku razem ze skórka...można?
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: alken »

ja daję, gotowaną. z innych strączków to ciecierzycę i soczewicę. nie zauważyłam żadnych problemów z wzdęciami ale na początek lepiej dać na wszelki wypadek małą ilość
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
odludka
Posty: 186
Rejestracja: pt gru 25, 2009 5:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: odludka »

dzięki :D Dałam im po pół "patyczka" takiej fasolki (też gotowanej)ale jakoś nie wpadły w zachwyt, nie wiem dlaczego ::)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: alken »

a moje bardzo lubią, ale one ogólnie lubią warzywa nie licząc drobnych wyjątków :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: Chyna »

Czasami daję bób (mrożony, jedynie w sezonie na bób mają świeży), groszek (mrożony najczęściej, raz na kilka miesięcy z puszki), nic się nie dzieje, same sobie obierają.

Alan, Chris i Nicky na razie nie dostały ani groszku ani bobu. Niedługo dam, pokażę, że się je to co w środku, może lepiej w ogóle za pierwszym razem obiorę (chociaż jeszcze nie widziałam żeby szczur jadł łupinę).
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: alken »

niby się nie daje takich rzeczy ze skórką np pomidorów, winogron bo się może przykleić do zołądka itp. ale jeszcze nie widziałam żeby szczur sobie nie obrał, moje nawet migdały obierają ze skórki :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: Chyna »

alken pisze:niby się nie daje takich rzeczy ze skórką np pomidorów, winogron bo się może przykleić do zołądka itp. ale jeszcze nie widziałam żeby szczur sobie nie obrał, moje nawet migdały obierają ze skórki :P
Ja obieram tylko ogórka.
Z winogronami, pomidorami, bobami i szmojami wężami sobie radzą - skórki zostają.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: alken »

a ja jak nie obiorę ogórka to wygryzają takie kółko w środku plasterka a skórka nietknięta ;D
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bób, fasola, groszek

Post autor: Chyna »

alken pisze:a ja jak nie obiorę ogórka to wygryzają takie kółko w środku plasterka a skórka nietknięta ;D
Ja bym się bała dać nieobranego ogórka, mimo wszystko.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
mamamili
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 03, 2010 9:40 am

Surowa soczewica

Post autor: mamamili »

Witajcie, to mój pierwszy post tu. Znalazłam podobne pytanie ale nie odpowiedź. Mamy od paru dni pierwsze nasze śliczne szczurki dwa - młode chłopaki.
Kupiłam im karmę Versele lage, z tego wyjadają sam groch (lub coś podobnego - spłaszczone zielone - oraz groch w całości) i słonecznik. Wszystko inne to be. Więc zaczynamy eksperymentować. Oczywiście suchy chleb/tosty bardzo chętnie, poza tym jak wrzuciłam surową soczewicę czerwoną (ok. łyżeczki na 2 szczury na początek), to mi chciały palce zjeść razem z tym. Ale to strąk więc mogę, czy tylko okazjonalnie? Dzisiaj wrzuciłam im też na próbę zasuszoną włoszczyznę, ale jak na razie ignorują to.

dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Surowa soczewica

Post autor: zuzka-buzka »

Było już. Możesz podać.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”