Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: Paul_Julian »

Od nas też głaski dla Rabarkarka!

I ta Casita z ogryzionymi prętami i rózowym sputnikiem , no jak u mnie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: unipaks »

http://i764.photobucket.com/albums/xx28 ... C08963.jpg o mamusiu, jaki pocieszny obrazek...! :D
http://i764.photobucket.com/albums/xx28 ... C08951.jpg buziaczka w ten słodki nochalek; kciukamy mocno, żeby było dobrze! :-*
Głaski dla ogonków! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: *Delilah* »

Wreszcie foty :)))
http://s764.photobucket.com/albums/xx28 ... C08962.jpg idealne zestawienie kolorytyczne :)
Ta szczurza pozycja, jaką prezentuje tu Kwik http://s764.photobucket.com/albums/xx28 ... C08986.jpg ,nieodmiennie przypomina mi wyłaniającego się z otchłani Potwora Z Loch Ness:)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: IHime »

Co tam z Baśkiem?
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: sr-ola »

Właśnie miałam już pisać. Próbowałam znaleźć karteczkę z nazwami leków Rabarbara, ale w przeprowadzkowym bałaganie postanowiła gdzieś się przede mną schować.

ol., nie pomyślałam o tej kanapie w ten sposób. ;) Postanowiliśmy więc z mężem, że w pokoju szczurków postawimy im jakiś stary fotel, który będą mogły obrobić wszerz i wzdłuż po swojemu, jako rekompensata z naszej strony za harówkę latami w kanapie :)

Długo też myślałam o tym Nivalinie.. tego nie stosowaliśmy. Ale też pojawił się kolejny problem :( Zaczęłam czuć kosteczki na grzbiecie Rabarbara. Nie schudł jakoś widocznie, ale jednak. W tym momencie problemem jest już nie tylko przewodnictwo między nerwami a mięśniami, prawda? Nie sam problem z łapką ale coś ogólnego. Zapytam wetki we wtorek, w południe jesteśmy z nią umówieni na prześwietlenie. Tzn. o utracie wagi wie, ale może zaproponuję lek... dobija mnie zawsze ta bezradność. Gdyby tak wsiąść w wehikuł czasu i przenieść się 10 lat w przyszłość, kiedy- wierzę w to- wiedza na temat leczenia szczurków wkroczy na dużo wyższy poziom..


Paul_Julian, ogryzione pręty to chyba cecha wspólna każdego z nas tutaj na forum :D Ach, ta muzyka piłowania ;)

Delilah, masz rację, smęcę w tym temacie okropnie zamiast wizualizować wszystko co piszę- zdjęciami.
I masz rację z tym potworem z Loch Ness! :D Z tym, że ten potworek ma świecące oczka mówiące: Kochaj mnie :)

Dziękujemy Wam wszystkim za głaski i kciuki. Te drugie- szczególnie. Wciąż mam poczucie pustki po moich aniołkach i tak bardzo się wzdragam się przed myślą, że czas nieubłaganie upływa..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Awatar użytkownika
sr-ola
Posty: 1425
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 5:51 pm
Lokalizacja: Opole/Głogów/okolice Zielonej Góry

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: sr-ola »

Nie jest dobrze :( Dziś byliśmy na prześwietleniu u weta. Na zdjęciu widać zmiany zwyrodnieniowe kolan, w ogonku po kolei zanikają kolejne mięśnie, od końcówki wzwyż. Wetka nie potrafi połączyć ze sobą tych dwóch symptomów, aczkolwiek nie wykluczone, że może to być spowodowane guzem mózgu.

Dodatkowo przy wstępnych oględzinach pojawiła się krew. Myśleliśmy, że urwał sobie pazurek, ale okazało się, że na "kciuku" znajduje się guzek. Nie był specjalnie widoczny, był koloru paluszka, dopiero jak pękł zorientowaliśmy się, że coś tam jest. Jeszcze tak mało wiem! W życiu nie wpadłabym, że szczurek może mieć guzek paluszka. Taka głupia jestem.. Wetka pobrała próbkę na badanie histopatologiczne, ale była zaniepokojona tym, że narośl miała charakter chrząstkowy.

Jeśli w badaniu wyjdzie nowotwór- wiemy co się dzieje. Jeśli nie- wetka wysyła nas do Piaseckiego, bo nie ma pojęcia co to może być. Generalnie rokowania nie są dobre. Teraz przez trzy dni jeździmy na zastrzyki, mamy też środki przeciwbólowe- Basia ma zszyty paluszek po guzku.

Jest osowiały, nie wchodził do dziewczyn, mimo nisko zawieszonych hamaczków, spał sam :( . Przewiesiłam mu nocnik od Nietoperra prawie na samą podłogę, pościągałam inne hamaczki, żeby dziewczyn nie ciągnęło gdzie indziej i żeby go grzały.

Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić :'( Chyba tylko poprosić o kciuki..
Ze mną: Reksia i Kicia. W sercu: Kicek; Biba, Gryzek,Agrafka,Siwa, Łysa, Kwik, Lusia, Rabarbar, Soomi i Serenada.. Moi wyjątkowi..[*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: Nietoperrr... »

Olu,Basiek ma już ten wiek osiągnięty,kiedy to ma prawo wszystko w organizmie się sypać...Myślę,że teraz jedyne,co można na pewno dla niego zrobić,to pomoc - Twoja pomoc w ułatwianiu mu życia,wetki pomoc z lekami przeciwbólowymi,jeżeli ból mu będzie dokuczał,szczurkowa pomoc przy grzaniu dupki...Z doświadczenia na forum wiemy,że szczurki w tym wieku rzadko dochodzą do wcześniejszej formy,nawet przy bardzo intensywnym leczeniu i dobrze postawionej diagnozie.
Strasznie mocno trzymam kciuki za mojego kochanego Rabarbarka,przez ten cały czas strasznie brakowało mi tu tej jego czarnej mordki.Synek do tej pory się pyta,kiedy Rabarbar do nas wróci...
Mam nadzieję,że jeszcze mu się tak nie spieszy za Tęczowy Most,w końcu to twardziel,syn Kleofasa ;)
I wiem,że dostał od losu najwspanialszy dar - Ciebie.I wiem też,że sama będziesz wiedziała,co robić,kiedy już nic więcej zrobić nie będzie można.
Trzymam kciuki z całych sił za całe jego czarne jestestwo ze zrudziałą dupką!A Ty głowa do góry!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: Paul_Julian »

Sciskamy delikatnie Rabarbarka ! Oby to badanie przyniosło jakies owiny , najlepiej dobre, ale jak sa złe, to zawsze to lepsze niż nie wiedziec nic. No i skąd mogłaś wiedzieć , że paluszek też moze miec guzek.
Biedaczek :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: IHime »

Jestem pewna, że nawet doświadczony opiekun może być zaskoczony kreatywnością szczurzastych w kwestii chorób.
Robisz dla Baśka rzecz najważniejszą - ułatwiasz i osładzasz mu te trudne dni. :-* Macie oboje moje buziaki serdeczne i kciuki z całych sił!
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: unipaks »

I od nas też mocne kciuki, żeby to nie było coś bardzo poważnego, i żeby Rabarbar się trzymał! Buziaczki i serdeczne głaski dla niego :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: ol. »

Nietoperowy nowy domownik tak mi Rabarbarka na myśl przywiódł. Co u niego, co u Was ?
Pozdrawiamy :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: Nietoperrr... »

ol. pisze:Nietoperowy nowy domownik tak mi Rabarbarka na myśl przywiódł. Co u niego, co u Was ?
Pozdrawiamy :)
Ja już raz się złapałam na tym,że wołałam go Baśku,Basku!... ::)
Czarrrne,Rabarrrbarowe,Rrrrademenesowe...

U sr-oli ja aż się boję pytać,co u niej,aż się boję sms-ów od niej odbierać...Baśku już grubo ponad dwa lata,ostatni z mojego dawnego stada...Przeżył wszystkich.
Ale zipie staruszek,ledwo,ale zawsze to coś.Jest tu jeszcze.
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: unipaks »

Urodzinowe 100 lat! :D Wszystkiego najlepszego! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Rabarbarowy 7-mio składnikowy kompocik

Post autor: emi2410 »

Hop, hop! Co słychać u pięknych szczurasków? :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”