Jak nazwać?

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
kara7720
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 3:19 pm

Jak nazwać?

Post autor: kara7720 »

Mam nadzieję że pisze w dobrym temacie. Za nie długo dostanę śliczną samiczkę dumbo. :D Szczurka jest cała ciemno brązowa a mordkę i brzuszek ma biały ;D Problem w tym że nie wiem jak ją nazwać i szukam pomocy. Liczę na waszą pomysłowość ;D
Obrazek Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Jak nazwać?

Post autor: marts »

Tutaj masz spis imion z forum ;)
> http://szczury.org/viewtopic.php?f=7&t= ... is#p816431
Jednak chyba bardziej da się wybrać imię jeśli się wie jak wygląda i jaki ma charakter ;)
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
baja0799
Posty: 202
Rejestracja: pn lip 11, 2011 2:06 pm
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Jak nazwać?

Post autor: baja0799 »

Jestem bardzo ciekawa skąd będziesz miała malutką ?
O imię ciężko nie znając charakteru i nie widząc ogonka .
Jednak czasami da się dobrać idealne imię ,które będzie pasowało do kluski ;]
Poczekaj aż dostaniesz małą i wtedy wrzuć fotki i na pewno ktoś ci pomoże z doborem imienia !
kara7720
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 3:19 pm

Re: Jak nazwać?

Post autor: kara7720 »

Malutką będę miała od znajomego który ma hodowle :) Jadę po nią jutro jak tylko będe miała jakieś zdjęcia to je wrzuce :D
Obrazek Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jak nazwać?

Post autor: dusiaczek »

ojejku, ne chce mis ie juz pisac o tym skoro całe forum na temat pseudo jest -.-

a czemu jedna? o tym tez całe forum, wystarczy czytać zanim się wexmie żywe strozenie pod dach...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
kara7720
Posty: 13
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 3:19 pm

Re: Jak nazwać?

Post autor: kara7720 »

Mała jest zaadoptowana na towarzystwo dla Niki, więc mam już dwa. A moja druga mała nie jest wzięta z psełdohodowli tylko od mojego kolegi który naprawde dużo wie o szczurkach :D
Obrazek Obrazek
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Jak nazwać?

Post autor: dusiaczek »

z definicji to wciaż pseudohodowla.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak nazwać?

Post autor: smeg »

Jeśli bierzesz ją od kolegi za darmo, to jest ok ;) A kolega jak chce rozmnażać szczurki i dużo o nich wie, niech dołączy do Stowarzyszenia Hodowców Szczurów Rasowych w Polsce, bo w przeciwnym wypadku jego "hodowla" jest nielegalna.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Jak nazwać?

Post autor: rattulia »

Dopóki tam szczurom jest dobrze to chyba nie jest źle... (ale niech lepiej dołączy do tych hodowców, wtedy nikt się nie uczepi) Ja ostatnio jestem zwolenniczką imion związanych z tańcem i muzyką typu: Samba, Reggae (no wiadomo czytać Rege, dla przyjaciół Regina ;D ), Salsa, Hip - Hop (dla braci) teraz mi nic szczególnego nie przychodzi do głowy. Jeszcze można takie "obcojęzyczne" typu szalona - Loca (hiszp.) itd.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak nazwać?

Post autor: smeg »

rattulia pisze:Dopóki tam szczurom jest dobrze to chyba nie jest źle... (ale niech lepiej dołączy do tych hodowców, wtedy nikt się nie uczepi)
Nie wystarczy, że szczury mają "dobrze", najlepszą karmę i dużą klatkę. Zacytuję swój własny post, wyjaśniający, dlaczego kundelków się nie rozmnaża:
Chodzi o to, że tacy ludzie (sklepy/pseudo) rozmnażają szczury tak, aby uzyskać "modne kolorki", ale jednocześnie psują im geny. Na rozmnażaniu trzeba się znać - wiedzieć wiele o szczurzej genetyce, a przede wszystkim znać pochodzenie swoich szczurów, ich rodzeństwa i ich przodków kilka pokoleń wstecz, wiedzieć na co umarli/chorowali, a także śledzić losy wszystkich potomków urodzonych we własnej hodowli, aby zdecydować, czy można daną linię kontynuować, czy nie. Np. niektóre z dzieci u nowych właścicieli chorują na nowotwory, więc nie rozmnożę jednego samca, który z danego miotu został u mnie. Tak działają hodowcy SHSRP - rozmnażają szczury ze względu na zdrowie i charakter, a nie kolor futerka.

Pseudohodowcom/sklepom z kolei chodzi o to, żeby szczura sprzedać i tyle. Czasem ktoś się zainteresuje i poprosi o zdjęcia szczurka w nowym domu, ale nie będzie utrzymywał z Tobą kontaktu do końca jego życia, nie każe zrobić sekcji po jego śmierci, nie obchodzi go, jakie choroby genetyczne niósł. I tak rozmnoży jego rodzeństwo, żeby dalej sprzedawać "słodkie szczurki".

Oczywiście kochamy wszystkie szczurki, także te z zoologów i pseudo, dlatego chętnie je adoptujemy albo pomagamy szukać im domów. Ale dla dobra całego gatunku nigdy za nie nie płacimy za powielanie słabych genów.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Jak nazwać?

Post autor: rattulia »

:-\ Ojej sorki. Chociaż nikt tu nie powiedział, że w.w osoba nie zna się na genetyce no nie? Może się zna? No nie wiem. ::)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Jak nazwać?

Post autor: smeg »

Nie zna przodków szczurów, które rozmnaża - to wystarczający powód, żeby tego nie robić.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
rattulia
Posty: 190
Rejestracja: pn sie 22, 2011 9:11 am
Lokalizacja: Płock

Re: Jak nazwać?

Post autor: rattulia »

Hmm... może i racja. Sorki... :-\
A tak na temat imienia to jeszcze Blues!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”