Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: szczurzyca. »

Vikaaa pisze:Przecież nie specjalnie to zrobiłam . nawet wet sie pomylił . u nas wet nie zajmuje sie szczurkami . a nie chce ich usypiać .
rozumiem, że nie chcesz, nikt nie chce. ale to będzie dobre dla szczurków. mama będzie miała mniejszy miot do odchowania, mneij szczurów będzie szukało domów i nie będą ich trawić choróbska, z którymi najprawdopodobniej się urodzą. to jest smutne ale najlepsze wyjscie :( trzeba czasami podjać taką decyzję
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: szczurzyca. »

co to za wet, co nie chce uśpić szczurków? :-\ z jakiego powodu?
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Paul_Julian »

Wet może odmówic wykonania takiego zabiegu. Szczerze, to ja bym i tak poszukał innego weta. Jesli ten pomylił sie w kwestii płci, to nie doradzi w trudniejszych przypadkach.

I to chyba Vikaa nie chce ich usypiać małych, a nie, ze wet nie chce.

Vikaa, jak nie chcesz usypiać , to musisz szukać im domków na forum. Nikogo nie można zmuszac do podjecia decyzji o uśpieniu miotu/sterylce.

Napisz dokąd możesz dojechac samochodem czy busem, i odpowiadaj na tematy jesli na forum widzisz, ze ktos szuka obok Twojego miasta.

I pisz szczerze, bo tak naprawdę to mało osób uwierzy w bajki. Najpierw "siostra" pisząca , ze miot jest świadomy. Teraz, że to wet sie pomylił.

Naprawdę, nie opłaca sie pisac takich rzeczy. Chcemy pomóc, ale oszukiwanie nie ma sensu.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
nowokaina
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:04 pm

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: nowokaina »

Vikaaa pisze:Więc dla ciebie szczurki to materiał . ?
One tez czują . ? ! :/
Zastanów sie co piszesz. ?
i jeszcze to żeby sie materiał nie zmarnował . :'(
to tak jakby sie matka po urodzeniu oddała na pokarm .
,,żebyś sie nie zmarnowała "
To tak samo . >:(
Owszem, zastanowiłam się, co piszę. I jakkolwiek bardzo lubię szczurki, to a. węże muszą coś jeść, a nijak nie dają się karmić sałatą, b. terraryści to (generalizując) nie banda sadystów, która daje wężom mrożone oseski BO TAK, c. nie postuluje o oddawanie chcianych szczurków/takich, którym chce się znaleźć domy tylko mioty, które i tak ktoś chce uśpić. A że użyłam słowa "materiał"? Cóż, biologiczne zboczenie, obieg materii w przyrodzie etc. Wąż i tak musi coś zjeść, więc zje inne oseski, wobec czego będzie dwa razy więcej martwych szczurków, a te uśpione dodatkowo na nic się nie przydadzą.

I tak, chciałabym się po śmierci do czegoś przydać, a nie gnić w ziemi, bo praktyczne myślenie jest złe. Nawiasem, Vikooo, stosuj poprawną interpunkcję, bo mnie boli.
Awatar użytkownika
szczurzyca.
Posty: 1620
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 11:51 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: szczurzyca. »

ja już napisalam w tej kwestii wszystko co myślę.
nowokaina pisze:Nawiasem, Vikooo, stosuj poprawną interpunkcję, bo mnie boli.
a z tym się najbardziej zgadzam.
['] Diuna Barnaba Misiek 2Kremówki Charlotte Chanel Foczka Beza Molly Coco Malina Bianka Ronia Rasta Delilah-Rattie'sLove Tequila Dżuma Duffy Ernest Cholera Apollo Coffee Missisipi Agusia Rosa ['] Beżyczka 1Kremówka <:3 )~~
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: marts »

Tak, ja się zgadzam ze szczurzyca. .
Nawiasem, Vikooo, stosuj poprawną interpunkcję, bo mnie boli.
Naprawdę.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
nowokaina
Posty: 15
Rejestracja: pt paź 07, 2011 4:04 pm

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: nowokaina »

Dodam jeszcze, że to dość dziwne, że ludzie rozumiejący, że kupowanie szczurów w zoologicznym napędza popyt rozmnażalni mają problemy ze zrozumieniem, że oddanie miotu który i tak nie jest potrzebny na karmę ten popyt zmniejszy. Jakaś wybiórcza wrażliwość?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Paul_Julian »

halo halo. My mówimy o oddaniu uśpionych szczurków, Ty nie wiem czy mówisz o martwych czy o jeszcze żywych.
To nie jest miejsce na tę dyskusję !
Nowokaina, jak chcesz sobie podyskutowac o oddawaniu szczurków na karmę to zapraszamy na inne forum. Tu NIE POPIERAMY oddawania ŻYWYCH szczurów na karmę.

Jakakolwiek próba kontynuowania tego watku w tym miejscu skończy sie źle, bo już mnie wkurzyliście.


edit. Vesper, Twój post wylądował w koszu. I wyląduje tam każdy nie na temat adopcyjno-narodzinowy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Vikaaa »

Właśnie i nie chodzi mi o ich usypianie tylko o szukanie nowych domków.
Obrazek
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Hanka&Medyk »

Po porodzie dobrze by było zmienić tytuł tematu na jakiś związany z miejscowością + liczbą szczurów do oddania. Bieżący tytuł jest trochę niefortunny z punktu widzenia okoliczności zajścia samicy w ciążę.

Jeśli weterynarz nie był w stanie prawidłowo rozpoznać płci samca, warto byłoby poprosić kogoś z forum, kto się na tym zna i mieszka niedaleko o konsultację płci maluchów.

Nadal podtrzymuję radę o pozostawieniu jednej dziewczynki z mamą, żeby mama nie była potem samotna.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Paul_Julian »

Vikaa, bezwarunkowo u Ciebie musi pozostać mama i jedna samica. Z podkresleniem na samica. I żadnych nowych miotów ani u Ciebie , ani u rodziny.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Vikaaa »

Jak urodzi to założe nowy temat bo teraz to tylko zapowiedz
Obrazek
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Vikaaa »

Mam chętnego na szczurka . znaczy na tego husky
tylko nie mam transportu do koszalina
Obrazek
Awatar użytkownika
Vikaaa
Posty: 167
Rejestracja: pn paź 17, 2011 6:09 pm
Lokalizacja: Witankowo (koło Piły)

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: Vikaaa »

pomyłka . :D Znaczy do kołbrzegu .
Obrazek
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: Zapowiedź miotu . karmelowe ciasteczka . ; )

Post autor: marts »

To jest temat z zapowiedzią, haskulec ma swój.
Nie rób bałaganu, bo wszędzie piszesz o wszystkim..
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”