iść do weta czy nie?

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

iść do weta czy nie?

Post autor: kredka »

mam dylemat.tydzień temu byłam z Alienem u weterynarza,bo kichał.dostaje witaminę C i betaglukan.od tej pory nie zauważyłam, coby sie cos pogorszyło, powiem nawet,że chyba się delikatnie poprawiło albo jest bez zmian.ciężko wyczuć.co mam zrobić? iść do weta czy nadal podawać witaminki i betaglukan?
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: klimejszyn »

nie wiem, czy wit.C nie sprzyja u samców nowotworowi jąder - tak mi coś przez myśl przeszło, dlatego ja samcom żadnych cytrusów i witaminek nie podaję.

myślę, że warto podejść, żeby jeszcze raz osłuchał i ewentualnie pomyślał o jakichś lekach.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: sylwiaj »

lepiej na zimne dmuchać ciury to bardzo delikatne stworki i z każdego osłabienia może wyniknąć jakieś paskudztwo więc lepiej juz iść do weta
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: kredka »

chyba macie rację.jeszcze dzisiaj opatulę transporterek i go wezmę do weta
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: Cyklotymia »

klimejszyn pisze:nie wiem, czy wit.C nie sprzyja u samców nowotworowi jąder - tak mi coś przez myśl przeszło, dlatego ja samcom żadnych cytrusów i witaminek nie podaję.
Chyba mylisz to z czymś w skórkach cytrusów (D-limonen) który powoduje nefropatie i gruczolakoraki nerek i inne dolegliwości u samców. Czysta witamina C nie może być szkodliwa. Poza tym dla szczurów to nawet nie jest witamina, bo one same ją sobie wytwarzają, tylko człowiek, jakieś tam małpy, świnki morskie i owocożerne nietoperze nie wytwarzają witaminy C we własnym zakresie :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: klimejszyn »

Cyklotymia pisze:
klimejszyn pisze:nie wiem, czy wit.C nie sprzyja u samców nowotworowi jąder - tak mi coś przez myśl przeszło, dlatego ja samcom żadnych cytrusów i witaminek nie podaję.
Chyba mylisz to z czymś w skórkach cytrusów (D-limonen) który powoduje nefropatie i gruczolakoraki nerek i inne dolegliwości u samców. Czysta witamina C nie może być szkodliwa. Poza tym dla szczurów to nawet nie jest witamina, bo one same ją sobie wytwarzają, tylko człowiek, jakieś tam małpy, świnki morskie i owocożerne nietoperze nie wytwarzają witaminy C we własnym zakresie :)
no wiedziałam, że coś z cytrusami. no i od razu o wit C pomyslałam ;)
nie wiem czy nawet na którymś forum tego nie spotkałam, dlatego wzięłam to do siebie i samcom cytrusów nie podaję.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: Nakasha »

Dokładnie, chodzi o D-limonen. :) Słyszałam, że zamiast samej wit. C (np. Cebionu) lepiej jest podawać Echicaceę. ;)

Do weta warto iść, niech poda szczurkowi antybiotyk chociaż na 5 dni. To nie kosztuje bardzo dużo, a może uratować życie. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: kredka »

dzisiaj idę,bo wczoraj nie było wolnych wizyt żadnych.
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: kredka »

dobrze,że poszłam.ćoś tam jednak było,dostał oxywet w zastrzykach na 6 dni.dzieki wam ;) mam pytanie,oxywet to antybiotyk,tak?czy nie powinien dostawać jeszcze jakiś bakterii coby flory w bebechach nie wybić całkowicie?
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: Flaumel »

Kup i podawaj lakcid czy cokolwiek innego osłonowo :) Poszukaj na forum większej ilości informacji (wybacz, nie mam siły teraz szukać linków niestety :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: kredka »

dzięki :D
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: Nakasha »

Jeżeli antybiotyk jest podawany w zastrzykach i krótko, to nie ma bezwzględnej konieczności, ale nie zaszkodzi dać lakcid. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
mieciowa
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 5:34 pm

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: mieciowa »

mam pytanie odnośnie witaminy c..otóż weterynarz zalecił aby przez tydzień( + -) podawać jednemu panu wit,.c...w dawce do 10 kropli na dzień..czy o nie za dużo?nie do końca wiem co o tej poradzie mysleć..żadnych innych leków nie ma.
Awatar użytkownika
kredka
Posty: 222
Rejestracja: pt maja 06, 2011 4:07 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: kredka »

to chyba sporo.mi poleciła dawać 4 krople na łepka ;)
Obrazek Obrazektutaj: kotka Szprotka, Gacek, Tymon tam: Ziutka the świnka morska[*],Fredzia [*], Alien [*] Miki[*], Ogryzek [*]
mieciowa
Posty: 30
Rejestracja: ndz lis 13, 2011 5:34 pm

Re: iść do weta czy nie?

Post autor: mieciowa »

wreszcie odpowiedz!!jak miło:)wypośrodkowałam dawkę:P dziękuję:):)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”