Częste spanie, otyłość.

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Nie wiem co się stało,pomocy.

Post autor: nausicaa »

kurczę, nie mam pojęcia co to może być. może po prostu zap. płuc tak szybko zaatakowało, bo enro był za późno podany?albo to serduszko.
weci są jak widać do niczego. mogę Ci podać tel do dobrych wetów w Polsce, opiszesz im całą sytuację i może ktoś coś poradzi, bo lepszy wet na odległość niż żaden...
raczej obstawiałabym to zap płuc, chyba, że to coś neuro, ale wtedy steryd powinien pomóc.
wysyłam Ci telefony wetów na priv
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Nie wiem co się stało,pomocy.

Post autor: Niamey »

Przy takich schorzeniach, dobry wet to niestety podstawa :( Przeglądałaś brytyjskie forum? Tam można znaleźć dużo polecanych weterynarzy.
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Nie wiem co się stało,pomocy.

Post autor: tinanka »

Byliśmy u weterynarza, Klusunia dostała zastrzyk z dexamethazonu, kroplówkę i kompleks witamin B, bo powiedziałam, że dajwałam jej na wypadek czegoś neuro. Mimi zaczęła kumkać w nocy więc na moją prosbę Klusuni zrobiono wymaz i czekamy parę dni na wyniki. Wet osłuchał i stwierdził, że z płuckami lepiej.
Ja zaczęłam się obawiać o myko, stąd prośba o wymaz, pan skłaniał się ku guzie przysadki razem z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Baytril ma dostawać dalej. Codziennie teraz na zastrzyki, bo mlaeństwo marnie wygląda. Śpi teraz w transporterku zwinięta w kłębek. Boczki jej nie falują, serducho dobrze bije. Je tylko ze strzykawki, nie rusza się, rano próbowała się czołgać ale jej nie pozwoliłam. Owinęłam ją szmatkami i patrzę na nią.
Wetów obdzwoniłam wszystkich, dr Rzepka nie odbiera, w lecznicy była dr Dziubińska, mam jej przesłać skan zdjęcia, bo inaczej nie może nic powiedzieć, to dopiero jutro, jak znowu pójdziemy do weta. Dr Lewandowska ma zajęty harmonogram dziś i nie będzie miała czasu podejść do telefonu. Odebrała póki co tylko dr Banaś ale nie mogła rozmawiać, mam próbować później.
Dzięki Nausicaa za numery.
Niamey, byłam u najlepszych wetów i nic, jak się wkurzę to sama pójdę na weterynarię, bo żeby na Uniwersity College Dublin (nasza Akademia Weterynaryjna) pani na dyżurze nie wiedziała co to jest porfiryna, to jest coś nie tak.
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Nie wiem co się stało,pomocy.

Post autor: tinanka »

Dr Banaś po wysłuchaniu mnie zaproponowała żeby pomyśleć o obrząku płuc, serca i może dodać jej jeszcze furosemid na zejście tej wody. Mówiła też, że jak jest woda w płuchach to trudno słucha się serca, a i RTG może nie wykazać nic.
Mam furosemid w talbetkach 20mg, tylko tyle na nich jest napisane. Będę dzwonić do weta o dołączenie go do lekarstw i jakieś dawmokwanie.
A tak na marginesie to proszę o scalenie tego wątku z wczesniejszym dotyczącym Klusuni
(http://szczury.org/viewtopic.php?f=173&t=32805), bo to jedna choroba, tylko że wczoraj wpadłam w panikę i napisałam ten nowy wątek.
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Częste spanie, otyłość.

Post autor: nausicaa »

zadzwoń jeszcze do dr Rzepki, zobaczymy, co ona powie. co dwie głowy to nie jedna
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
tinanka
Posty: 133
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 11:37 am
Lokalizacja: Berlin

Re: Częste spanie, otyłość.

Post autor: tinanka »

Guz przysadki. :-(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”