Lina, Lemmi, Ariana [*]

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Nakasha »

Lemminkainen Abraxas

04.11.2010 - 09.10.2011

Wielka, puchata kulka. Lemmiś - miś....

Obrazek

Przyjechał do mnie z bratem... Taki był... nieplanowany. Ale za to jeden z najukochańszych szczurów, jakie kiedykolwiek miałam... Madzial13, Azi, bardzo Wam za niego dziękuję. :serducho: był małym wypłoszkiem:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rósł bardzo szybko, w mgnieniu oka zrobił się duży i tłuściutki. Po kastracji jego futerko stało się cudownie mięciutkie. Uwielbiał pieszczoty i ugniatanie....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zawsze był bardzo przyjazny, uwielbiał inne szczury, ale brata najbardziej...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miał ropnia.... bardzo brzydkiego, przyrośniętego do jelit... usunęliśmy.... mimo antybiotyków ropień odrósł... znowu próbowaliśmy usuwać, ale miał w głębi ciała drugiego ropnia, który pękł.... miał też zniszczoną wątrobę, prawdopodobnie od silnych antybiotyków.

Odszedł za szybko, nagle i wcale nie chcę się z tym pogodzić.... :( :( :( Z tym, że nie ma już mojej puchatej kulki.... mojego misia..... Perkowego wnuczka. :(

Obrazek Obrazek Obrazek

Brakuje mi jego rozmaślanego spojrzenia, lizania po palcach i miękkiego futerka.... odszedł za szybko, naprawdę za szybko. :( :( :( :(



Lina Emerald Moon

18.01.2009 - 12.10.2011

[img]http://anahata_rattery.eu.interii.pl/linamiotd1.jpg[/img]

Córeczka Ivy i Fairytale, których przywiozłam z Finlandii... wspaniały "prezent" od zywym_trudniej.... piękna, cudowna agoutka. Lina, nazwana po Linie Inverse, była idealna. Odważna, rezolutna, władcza, ale przy tym spokojna i zrównoważona. Uwielbiała miziaki, szczególnie po drugiej ciąży. Wszystko co robiła było pisane wielkimi literami.

Kiedyś była małym szczylem, ale pamiętam ją jako dumną Królową, alfę stada. I to alfę absolutną - w ogóle nie było mowy o tym, aby ktokolwiek zachował się inaczej, niż ona chciała. Wchodziła między szczury i je rozdzielała, dominowała, ale nie gryzła, broniła stada, pierwsza wychodziła z klatki i robiła obchód swojego terenu. Okazywała na wszystkie możliwe szczurom sposoby, że ona rządzi i że rządzi dobrze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na wystawach zdobywała mnóstwo punktów i BISy, w tym rekordowe wśród moich ogonów 96/100. Jej kolor i budowała ciała były doskonałe.

Obrazek Obrazek

Została mamusią miotów D i J, babcią miotu T, prababcią miotu K.... szczurki po niej żyją też w Czechach i Holandii. W jakimś sensie to mnie pociesza.... część jej nie odeszła, jest we wszystkich jej dzieciach, wnukach, prawnukach, praprawnukach...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Była szczególnie związana z Ayą, opiekowała się stadem, swoimi szczurami...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Gdy zamieszkała z dziadkami nie straciła swojej wysokiej pozycji. Była Królową, jak zawsze.

Obrazek Obrazek Obrazek

To jeden z moich najzdrowszych szczurów. Oprócz przeziębień i ropnia na pyszczku nic jej nie było. Żadnych guzów, ropomacicza, czy innych problemów...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

Starzała się powoli.... prawie do samego końca była sprawna i chętna do aktywności. Gdy miała 2 latka i 7 miesięcy osłabły jej tylne łapki i futerko nie było już takie ładne.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nawet jako leciwa babcia trzymała się dobrze.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zabrakło jej 6 dni do 2 lat i 9 miesięcy. Żyła długo, odeszła spokojnie.... Nie wiem, co mam napisać..... Lina była moim spełnionym marzeniem. Piękna, o cudownym charakterze, zdrowa... idealna. To jest wzór dla wszystkich innych szczurów. Zapoczątkowała fajne linie, była moją drugą hodowlaną samiczką.... i była ze mną tak długo... uwielbiałam w niej wszystko. Wszystko. To był Szczur. Królowa. Doskonała....

Została po niej taka wielka dziura w sercu... i łzy, które nie mogą przestać płynąć. ;(




Ariana

24.11.2010 - 31.10.2011

Moja mała, niebieska księżniczka.... Adoptowana z Wałbrzycha, razem z bratem.... Gdy odbierałam ją we Wrocławiu od Nakoty, była malutka i płochliwa. Mówiłam do niej mysz - mysz...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Rosła powoli, zawsze była szczupła i niewielka. Oswajała się również powoli. Z czasem udało nam się przekonać ją, że nie musi piszczeć jak prosiaczek gdy jest brana na ręce i nie musi się spinać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie lubiła miziaków, kilka sekund na rękach w zupełności jej wystarczyło. Była niesamowicie aktywna, wszędzie biegała, zaczepiała mnie i inne szczury do zabawy, ganiała się z ręką, wciągała moje włosy do klatki....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Prawdziwa księżniczka. To ona decydowała, na co i kiedy ma ochotę. Piękna, o głębokim, intensywnym kolorze i cudownych plamkach. Uwielbiałam na nią patrzeć, jak szaleje i biega, mała torpeda.... po kastracji trochę się uspokoiła, rozluźniła.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Już nie ucałuję jej pięknej plamki na czółku....

Ariana zaczęła robić kupki z krwią... okazało się, że ma guza na wątrobie... Guz był nieoperacyjny, aby go usunąć, trzeba by wyciąć pół wątroby. Nie wybudzaliśmy jej....

Nie spodziewałam się tego. Nie tak to się miało skończyć. Miałam ją zabrać na wystawę, pochwalić się moją ślicznotką... miała radośnie szaleć i śmigać jeszcze przez długi czas.

Ale się nie udało. :( :(


Jest mi naprawdę ciężko.... gdy przyjaciele tak odchodzą, zawsze za szybko. :( :(
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: StasiMalgosia »

Współczuję bardzo
(*)(*)(*) dla misiów
Obrazek
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: jordan »

ojej potrójne nieszczeście w niebie pewnie bal

[*][*][*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Kluska123 »

[*] [*] [*] dla misiaczków

Trzymaj się Nakasha :( :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: mini »

Lećcie..

[*] [*] [*]
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Paul_Julian »

Smutno ... Tak szybko, tyle nieszczęść :(

Nakasha, trzymaj sie mocno!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: treehouse »

Nawet nie wiesz jak mi przykro, nie znam Cię, nie znałam Twoich maleństw pluszowych, ale ścisnęło mi serce :(
Bardzo mi przykro. :(
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: klimejszyn »

[*][*][*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: unipaks »

[*][*][*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Afera »

[*]
9 duszyczek za TM [*]
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Nietoperrr... »

Taka potrójna dziura w sercu...
Nakasha,chylę czoła za twardość charakteru,że w ogóle jesteś w stanie o nich wszystkich pisać,gdy jest ich tyle i odchodzą jeden po drugim...Ja nawet nigdy nie zdobyłam się na napisanie o którymkolwiek z moich w dziale "Odeszły"...
Niech lecą kulki puchate,wolne i szczęśliwe...
[*][*][*]...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: sasza&masza »

[*] :'(
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
Shirley
Posty: 63
Rejestracja: śr sie 19, 2009 3:14 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Shirley »

Nakasha, w tym poście jest wiele smutku, ale też ogromnie dużo miłości. Wszystkie szczurki świata mogłyby sobie życzyć takiej wspaniałej opiekunki. Trzymaj się ciepło, a dla Twoich przyjaciół światełko na drogę [*]
Tu: Groszek, Kubek. Tam: Niebieski, Cudak, Łaciaty, Jeżyk, Gruby (znany kiedyś jako Pinky), Artur, Buba
Awatar użytkownika
albireo
Posty: 92
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 10:11 am

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: albireo »

O, matko. Wszystkie w tak krótkim czasie. To musiało byc dla Ciebie straszne...
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Lina, Lemmi, Ariana [*]

Post autor: Bratka.a10 »

Nieszczęście... Współczuję bardzo...
[*][*][*] Dla twoich...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”