Urocze paskudy

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Karmell
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 3:28 pm
Numer GG: 13805140

Urocze paskudy

Post autor: Karmell »

Historia Kory i Boni[*]:[/b][/u]
Na początku miał być 1 szczurek (a przynajmniej tak mama miała myśleć), więc pojechałyśmy z moją mamą do najlepszego zoologa w Poznaniu. Były akurat 2 przepiękne szczurzyczki. 5 i 7 tygodniowe maluszki. Strasznie mnie zauroczyły. Spały sobie w plastikowej rurce, jedna na drugiej i wyglądały tak uroczoo.. Pani powiedziała, że muszą być min. 2 szczury bo inaczej ich nie sprzeda. Mama się długo zastanawiała, ja robiłam słodkie oczka i starałam się ją jakoś przekonać, że będą grzeczne i że tak słodko śpią i pewnie są leniwe itd. W końcu - zgodziła się :D Pani wyjęła małe śpiochy i włożyła do klatki przenośnej, którą zabrałyśmy ze sobą. Gdy przyjechałyśmy od razu włożyłam je razem z ich siankiem do klatki żeby się tak nie stresowały..

Zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Historia Koki:
Po śmierci Youki, zaadoptowałam kolejną szczurzycę. Gdy tylko spojrzałam na akwarium gdzie się znajdowały ta od razu mi się spodobała. Akurat bawiła się z innymi. Po drodze do domu cichutko siedziała w transporterku, ale cały czas się rozglądała. Gdy przyjechaliśmy wzięłam ją na ręce i było widać, że jest oswojona z człowiekiem. Jak puściłam ją na tapczan i zobaczyłam jaka jest energiczna od razu wiedziałam, że będzie się nazywać Koka. Bardzo szybko polubiła się z Korą, chociaż czasem, gdy Kora do niej podejdzie to Koka trochę się boi i czasem piszczy nawet jak Kora nic jej nie robi.. ::)

Zdjęcia:
ObrazekObrazekObrazek

Inne:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na nie których zdjęciach jest jeszcze Boni[*]

Sesja z piesem..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

WIĘCEJ ZDJĘĆ
JESZCZE WIĘCEJ ZDJĘĆ

Klatka:
Link: KLIK
Wymiary:
Wysokość: 80cm
Długość: 70cm
Szerokość: 60cm
Wymiary drzwiczek: 12,5x12,5 cm
Wysokość podstawy: 13 cm
Odstęp między prętami: 1 cm
Obrazek Obrazek

Nowości:
ㆍNiedługo szczurki będą miały sputnik :)

Filmiki:
Myjąca się Boni
Misja Kory
"Ja z nim nie będę spała" - Kora
Wybrzydzanko - Kora
"Co on tu robi.. O jedzonko" - Kora
Zabawa Kory
Kora & Koka
Przepraszam za jakoś.. ^.^"

Za tęczowym mostem:
Boni
Youki
Obrazek
"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Urocze paskudy

Post autor: IHime »

:D Ależ rozmaitości sycących oczy pięknymi ogonkami nam tu zaserwowałaś!
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urocze paskudy

Post autor: sylwiaj »

jej az sie buzia cieszy jak sie czyta ze pani z zoologa nie sprzeda jednego tylko dwa jednak mogą pracować tam ludzie kochajacy zwierzeta:)
Widac ze kochasz swoje kluski:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Urocze paskudy

Post autor: szop »

śliczne ogonki, zawsze marzyłam o szczurku o takim ubarwieniu jak Kora ;)
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
Karmell
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 3:28 pm
Numer GG: 13805140

Re: Urocze paskudy

Post autor: Karmell »

szop pisze:zawsze marzyłam o szczurku o takim ubarwieniu jak Kora ;)
Standard, Standard, champagne ;D Ale na samym początku miała ciemniejszy kolorek ::)

I dziękuję za miłe komentarze ;)
Obrazek
"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Dorota15
Posty: 140
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 3:55 pm

Re: Urocze paskudy

Post autor: Dorota15 »

Słodziutkie są- szczególnie Youki ;)
Awatar użytkownika
Karmell
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 3:28 pm
Numer GG: 13805140

Re: Urocze paskudy

Post autor: Karmell »

Miał być sputniczek, ale nie ma sputniczka :( koleżanka nie kupiła.. Ale za to jest linka :) Po której nie chodzą.. Ale jest ^.^"

Po długim namawianiu, mówieniu, że to co Kora ma to świeżb i pies może się zarazić, że bądź co bądź, to też zwierzęta domowe pojechaliśmy do Homeopatii z obiema ;D Chociaż nie wiem z czego mogę się tak cieszyć skoro wet. nie wiedział co jest Korze, tzn. co to może być o.OPrzepisał nam takie coś, przeciw swędzeniu i smaruje jej te strupki 3 razy dziennie chociaż nie widzę, żeby jej to schodziło, ale może dlatego, że dopiero od przedwczoraj to mamy.. Koka okazała się mieć ADHD wrodzone, chociaż u weterynarza wyglądało, że to raczej Kora je ma a nie ona ;D

Drewniane półeczki zamieniłam na półeczki z plexi, mają jakieś 5mm, ale nawet się pod nimi nie uginają, więc jest dobrze. Dostały karton po butach w którym wycięłam 3 dziury i teraz nie mogę w nocy spać, bo ciągle słyszę jak Koka go martretuje.. Zawsze robi mi na złość, chociaż muszę ją też pochwalić bo kiedyś czegoś szukałam i powiedziałam jej żeby szukała tego i przyniosła ;]

Ja niestety jestem chora i opróżniam pudełka po chusteczkach, co im chyba pasuje, bo każde z tych pustych już przetestowały i ochrzciły :P

Aha i nie pamiętam czy już to pisałam, ale wyjęłam im kuwetę narożną bo Kora robiłla sobie z niego składzik, lub jak kto woli - 2. miseczkę.
Zamiast tych niepylących trocin jest teraz żwirek drewniany, łatwo się łamie i kruszy więc jest chyba dobry dla nich.. :)

I.. nauczyłam je obracać się wokół własnej osi na 'zawołanie' ;D Ale się wycwaniły, tak jak pies, i teraz robią to tylko, gdy widzą jedzenie..

Obrazek
Nie wiem czy widać, ale pod koszyczkiem i koło pudełka jest półeczka.
Obrazek
"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Awatar użytkownika
Karmell
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 3:28 pm
Numer GG: 13805140

Re: Urocze paskudy

Post autor: Karmell »

Wracamy po dłuższej przerwie :mrgreen:
Te małe urocze kulki miewają się dobrze, raz tylko się przeziębiły, ale byłam u weterynarza, dostały jakieś witaminki i teraz są zdrowe i żywe jak nigdy :)
Na Kokę coraz częściej mówię "Kokaina" na co zaczęła reagować..
Jako, że przez prawie całe wakacje jestem na działce i nie chce zostawić ich samych w domu, dostały nową "działkową" klatkę. Według kalkulatora jest na tylko jednego szczura, ale i tak się cieszę, że jest ta, a nie "chomikówka". Tamta nie mieści się do samochodu.. Puszczam je po pokoju na ok. 4godziny dziennie. 2rano i 2 wieczorem.
Zanim zawieźliśmy ją na działkę.. połączyłam te klatki i wyszło nawet fajnie, może na zimę znów je tak zrobię :D
Obrazek

Ta "działkowa" wygląda tak:
Obrazek

A ta w domu tak jak zawsze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I pare fotek Kory i Kokainy :serducho:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Ah, zapomniałabym. Kora 29 czerwca miała już 2 urodzinki :mrgreen:
W prezencie dostała 3 kolby, każda inna. Zjadła je w jeden dzień o.O
Obrazek
"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
Awatar użytkownika
Laraine
Posty: 150
Rejestracja: pt sty 07, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Zabrze

Re: Urocze paskudy

Post autor: Laraine »

Świetne mają klatki :)
No i one są świetne :D

Sto lat dla Kory :*
Awatar użytkownika
Karmell
Posty: 17
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 3:28 pm
Numer GG: 13805140

Re: Urocze paskudy

Post autor: Karmell »

Znowu wracamy po dłuższej przerwie.. (Nie)stety w trochę innym składzie.
Kora ostatnio chorowała. Tak jak Boni przechylała się na jedną stronę.. Na szczęście w porę to zauważyłam. W trakcie 4 wizyt (1 kontrolnej) dostała 3 zastrzyki w tłusty zadek. Oczywiście łatwo nie było, bo wszystkie musiały być poprzedzone furią z jej strony. Weterynarz powiedział jeszcze, że ma troszeczkę słabe serduszko, ale tak to na jej wiek to się dziwi, że w ogóle jest taka żywa.
Teraz jest już zdrowa i ze spokojem może dalej dostarczać ogromnych kalorii swojemu wielkiemu, jak na szczura, ciałku.
Oprócz tego moja kochana Kokaina odeszła na zawsze.. ;c Okazało się, że miała niewydolność serca, leki niestety nie pomagały i została uśpiona.. ;( Była jednym z moich najlepszych szczurków, była taka kontaktowa.. :(
Po dłuższym opłakiwaniu jej, stwierdziłam, że Kora nie może zostać samotna, więc zaczęłam szukać dla niej towarzyski w jej wieku lub 2 młodszych.
Po paru dniach usłyszałam od koleżanki, że jej znajomy ma kilka szczurzyc do oddania. Poszłam zobaczyłam i od wczoraj w klatce Kory jest również Amfetamina i Tabaca. :) Dziewczynki od razu się dogadały, mimo moich ogromnych obaw przez pewną różnicę wieku. Tabaca ma 1,5 miesiąca, a Amfetamina ma pół roku. :3

Obrazek
Tabaca. Standard, Standard, Champagne, Self.

Obrazek
Amfetamina. Standard, Double Rex, Black, ..?

Kora przy nich wygląda jak czołg, albo jakiś wielki taran.. o.o
Obrazek
"Jeśli żałując własnego życia, bojąc się odnieść rany zaprzestajesz poszukiwań to fakt, że w ogóle żyjesz, traci wszelki sens."
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Urocze paskudy

Post autor: asia6677 »

Śliczne dziewczyny :) i ['] dla Koki
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”