Smegowych kłębuszków siedem

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: smeg »

Chłopaki zostali połączeni z babami ;D Basiek jak na razie olewa wszystkie szczury, uznając wyłącznie towarzystwo Zaraza, a ten z kolei bardzo chce zostać przyjacielem wszystkich, ale laski go tłuką :P

Agutka, która zamiast na DT, zostaje u nas na stałe, otrzymała imię Ciri :) Na początku wydawała się milutka, ale teraz wyszedł z niej diabeł :P Po dwóch dniach poczuła się na tyle "u siebie", żeby rzucać się na kolejne tymczasy, poza tym wyrywa się z rąk drąc się przy tym niemiłosiernie :D Jeśli nie znajdzie się transport do Wrocławia (a pewnie się nie znajdzie, jeśli sama tam nie pojadę :P), to syjamka Mioli też pewnie zostanie u nas.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu nasza klaciocha - 70x40x60 połączona z 100x54x100. Wychodzi pojemnościowo na 12 szczurów ;D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
mini
Posty: 1825
Rejestracja: czw mar 10, 2011 11:09 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Smegowych kłębuszków sześć

Post autor: mini »

No proszę :D Doszczurzanie Was dopadło ;) Super!
Jak ja lubię się śmiać.. to takie ciekawe doświadczenie.
->Nasze Śliczne Paskudy:*<-
->Mini pociechy<-
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Agatow »

Basiek woli męskie towarzystwo, wystarczy, że Zaraz robi głupoty i dostaje on bab po nosie ;) Klaciocha świetna, ile tam mają atrakcji! http://imageshack.us/photo/my-images/59/img5189zf.jpg/ a tu jakbym moje widziała, a do tego jak się przerwie proceder podgryzania ubrań czy biżuterii to głośno protestują ;) Patyczek w tej skali wygląda prawie jak śmiercionośna broń http://imageshack.us/photo/my-images/855/img5179g.jpg/. Przyczajone... coś knują... http://imageshack.us/photo/my-images/190/img5181y.jpg/. Mizianko dla stadka i tymczasowiczów :)
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Afera »

Świetna klaciocha. :)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Zuzolka
Posty: 332
Rejestracja: pn mar 21, 2011 3:37 pm
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Zuzolka »

Basiek jak wyrósł chłopaczyna :o A takie maleństwo z niego było :)
w mam Zuzię Uszka Tosię Bilkusia Lusię Fredzię Pusię Tusię Mali Alaskę Doriana i Rubi.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: smeg »

Dzisiaj zważyłam wszystkie szczury. Ostatnie ważenie było na początku sierpnia, a więc waga w nawiasie to różnica uzyskana w ciągu 2,5 miesiąca. Szczury w sierpniu i wrześniu karmione Ucztą, w październiku i listopadzie Timą (schodzi mi jej ok. 5 kg miesięcznie). Roztyły się nieźle, dlatego zmieniamy karmę :P

Zaraz - 7 miesięcy - 616 g (+156 g!), ale on jeszcze rośnie, można wybaczyć :P
Krówka - 9 miesięcy - 400 g (+61 g)
Benia - 1 rok 3 miesiące - 380 g (+64 g)
Mioli - 9 miesięcy - 380 g (poprzednio nie była ważona)
Luna - 1 rok 4 miesiące - 372 g (+42 g)
Chrupka - 1 rok 3 miesiące - 300 g (+45 g)
Basiek - 8 miesięcy - 300 g (+0 g), trzyma linię ;D
Ciri - 5 miesięcy - 273 g (poprzednio nie była ważona)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Nakasha »

Zarazek jaki duży. ;D Reszta ma naprawdę ładną wagę. :)
(schodzi mi jej ok. 5 kg miesięcznie
Ło rety, kiedy ostatni raz mi tylko tyle schodziło. ::) 8) :D
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: klauduska »

Krówka duża!

5kg miesięcznie to mi przy 6 chłopa schodzi.
Awatar użytkownika
Wilczocha
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 27, 2011 3:58 pm
Lokalizacja: Gdańsk, Bytów

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Wilczocha »

Basiek - 8 miesięcy - 300 g (+0 g), trzyma linię
I tak zapewne zostanie. Bo to odmiana dzika, a one nie wiedzieć czemu są szczupłe cały czas. Moja dzikusia ma już 9 miesięcy i waży tak jak ważyła 250 g.
Awatar użytkownika
Oksymoron
Posty: 247
Rejestracja: sob wrz 01, 2007 3:19 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Oksymoron »

Wspaniałe Szczurki :) Ale jak dobrze liczę,to jest ich 8 a nie 7 ;d
Awatar użytkownika
pray
Posty: 494
Rejestracja: sob sty 08, 2011 9:19 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: pray »

Co tam u was słychać? :) Może jakieś zdjęcia ? ::)
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: Agatow »

Daj im trochę luzu na Święta, co do za ważenie przed świątecznym obżarstwem ;) Miłych spokojnych Świąt :-*
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: sylwiaj »

oj zeby Zaraz ne przytył po świętach;D wesołych:D
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: noovaa »

U mnie na Timmie Adaś strasznie tył ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Smegowych kłębuszków siedem

Post autor: smeg »

U nas ostatnio się zaroiło od tymczasowiczów, że nawet nie miałam kiedy porobić zdjęć i opisać co tam u naszego stałego stada ;)

W środę wybrałam się do weterynarza z Baśkiem, bo znowu chrumka i z Mamusią z DT, na przegląd. Miałam wolny dzień, więc pojechałam na drugi koniec Gdańska, żeby wypróbować polecaną panią Anię Bielską. Wrażenia super, u innych wetów wydawało mi się, że robią wszystko "na oko", a pani Ania waży szczury przed podaniem leku, pobiera zeskrobinę i ogląda strupki pod mikroskopem, umie usłyszeć w oskrzelach co trzeba - niby podstawa, ale u innych szczurzych wetów w Trójmieście mi tego brakowało.

U mamusi niepokoiły mnie właściwie tylko strupki pod szyją, które okazały się być świerzbem. Przyznam, że trochę mnie to zaskoczyło, bo do tej pory spotykałam się tylko ze świerzbem na uszach, ewentualnie na ogonie ;) Mamuśka dostała Stronghold, ale nie wiem co zrobić z dzieciakami. Strongoldu mam jeszcze resztę tubki, ale pani Ania powiedziała, że maluchy są na niego za młode i że dopóki nie ma objawów, to lepiej nie używać, bo chociaż świerzb jest dość zaraźliwy, to nie aż tak jak np. wszoły. W zeskrobinie od mamusi też było w sumie widać tylko jednego robala i jedno jajko, więc nie wiem, czy maluchy się pozarażały... Zastanawiam się, co zrobić.

Basiek chrumka całe życie. Ostatnią 10-dniową kurację enro zakończyliśmy w październiku, przez chwilę było dobrze, ale jakoś pod koniec listopada znowu się zaczęło. Faszerowanie betaglukanem i tranem nic nie dawało. Pani Ania stwierdziła, że faktycznie słychać świsty w oskrzelach, że to mogą być już trwałe zmiany. Zastanawiała się nad podaniem enro+doksy, ale w końcu na początek zdecydowałyśmy się na Marbocyl. W tygodniu pracuję i nie mogę jeździć codziennie godzinę w jedną stronę do weta, więc musiałam się nauczyć sama zrobić Baśkowi zastrzyk :P Nie jest to aż takie trudne, ale biedak strasznie piszczy i się wyrywa, boimy się że przestanie nas lubić :( Wczoraj obdzwoniłam połowę aptek we Wrzeszczu, żeby dostać strzykawki - insulinówki, bo zapomniałam wziąć z lecznicy. Na szczęście się udało, pierwszy samodzielny zastrzyk wczoraj też jakoś poszedł, mam nadzieję że nie narobię mu jakiejś martwicy. Basiek ma dostawać Marbocyl iniekcyjnie do niedzieli, w poniedziałek idziemy na kontrolę i jeśli pomoże, to przejdziemy na dopyszczny, prawdopodobnie do końca życia, żeby choroba nie nawracała.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”