Rat Nature i spadająca jakość?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Paul_Julian »

Ja kupiłem ostatnio rat Nature i dobrze schodzi, zjadają niemal wszystko, ziarenka tez (chyba, ze sa przezarte). Z Timy za bardzo grymasiły. Wprawdzie to 1sza paczka Rat nature , ale mam nadzieję, że będą jadły :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: dolby_surround »

Moje też z reguły zjadają całą RN, tylko w tej nowej paczce nie zauważyłam jak dotąd ich ulubionych kąsków, które wybierają jako pierwsze. I więcej w niej szaroburych kółek, które z kolei zostawiają.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Kesiaczek
Posty: 16
Rejestracja: pt gru 31, 2010 7:47 am
Lokalizacja: Kielce

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Kesiaczek »

Moje szczurki zawsze dostawały RN ale od jakiegoś czasu zauważyłam że więcej zostaje niż zjadają więc jakość chyba jednak zaczeła spadać.

Ehhhh..... ze wszystkim tak robią w polsce, najpierw robią dobre, żeby nagonić klientów a potem lecą na masówkę zapominając o jakości:(
Moje łobuzy :) Kawusia, Niunia
Za TM Zuzia:*Basterek:*
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Afera »

Jak dla mnie zarówno Rat Nature jak i Rat Complete pachną jak psia karma... i obie były niechętnie jedzone przez moje szczury.
Ostatnio kupiłam RN i się zawiodłam. Brak owoców, znikoma ilość orzechów za to bardzo dużo granulatu, szczególnie z lucerny, których moje szczury nie znoszą... Jak dla mnie chamster crispy jest bogatsze i lepsze dla szczurów niż rat nature (nie jako pokarm podstawowy, co by się nie znalazła żadna czepialska osoba).
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Paul_Julian »

No teraz mam zonka, co nabyć , bo niedługo czas na zakupy :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Sky »

Ja ostatnio wzięłam paczkę RN bo miałam okazję kupić opakowanie za 7 zł. I fakt, wydaje mi się, że nieciekawie się zrobiło. Pamiętam, jak kupowałam tą karmę ponad 2 lata temu, jak pachniała! Po prostu zapach był apetyczny. Jakiś czas temu jak znów kupiłam na spróbowanie, bo była przerwa w kupowaniu tej karmy, to po otwarciu myślałam, że mam jakiś zepsuty egzemplarz. Teraz ta karma mi śmierdzi. No i zmiana w składzie, przynajmniej wizualnie. Mniej 'naturalnych' produktów, takich jak zboża, owoce, orzechy czy dmuchana pszenica, których kiedyś było pełno. Teraz wiele chrupek, ale jakiś innych - kompletnie niezjadanych przez moje szczury. Dodali chyba jakieś suszone jabłka, ale co to, skoro karma jest mniej apetyczna, niż kiedyś. Kiedyś to był rarytas i widać było, że dobra - po prostu cud miód i prestiż :D
Ja zrezygnowałam, wolę kupić Rat Complete (który swoją drogą też się zmienił... chrupki są większe i bardziej nadmuchane niż kiedyś, mniej aromatyczne...) lub zrobić własną mieszankę. Oj Versele Lago, coś ty zrobiła z moją ukochaną(i moich szczurów kiedyś) karmą.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Paul_Julian »

Mniej ludzi będzie kupowac, to znowu pójdą w górę - jak ze wszystkim.

W mojej sa pszeniczne kulki, ale owoców mało, kilka plasterków banana , ale coś nie widzę np. kostek owocowych. Kupibym Xtravital, ale tam nie ma owoców ani warzyw już całkiem :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: gosja1 »

Ja uznałam, że Rat Nature jest do bani zaraz po pierwszym zakupie. Oprócz tego, że moje szczury za nią nie przepadają, to na dodatek podobnie do tej karmy wygląda karma warzywna Vitapolu (i lepiej pachnie). Po Rat Complete szczurze bobki śmierdzą i karma sama w sobie też śmierdzi jak dla mnie, natomiast karma Crispy coś tam też mnie zawiodła, bo pełno w niej dmuchanego czegoś, chyba ryżu i prawie nic poza tym. Na szczęście ten ryż lubią jeść, bo byłaby katastrofa.
Nawiązując do pierwszego postu, dla mnie Rat Nature też śmierdziało psią karmą niestety ... nie jestem zbyt wrażliwa na zapachy, ale przy karmach VL jakoś mi przeszkadza zapach..
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: alken »

moje mają takie śmierdzące kupy po RN że normalnie nie mogę, nigdy mi to nie przeszkadzało specjalnie, kupy było czuć jak się zbliżyło do klatki a teraz na drugim końcu pokoju czuję, a co drugi dzień wyrzucam więc nie jest ich szczególnie dużo...
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: mikanek »

zmieszano rat nature z jr farm....dziś rano wyjęłam miskę z karmą rat nature, szczury idealnie wybrały co z jr farmu i zostawiły rata i granule i ziarna....nie dość, że pachnie inaczej to widać dużo się zmieniło i w smaku, bo swego czasu moje szczury zajadały się tą karmą
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: sylwiaj »

tez sie przejechalam ostatnia moja paczka miała wiecej śruty niż karmy (sama drobnica której moje ogony nie jadły)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: greenfreak »

W takim razie, najlepiej jej w ogóle nie kupować na razie, niech im spadnie sprzedaż. Może to chociaż zauważą.
W sumie nie widziałam RN po zmianie, kiedyś pachniała w sumie nie najgorzej i sporo było tych owocków (choć mam wrażenie, że w lepszym stosunku były w tych małych paczkach). Jeśli jest tego zielonego dużo, to chyba faktycznie bez sensu. Próbowałam na razie każdej karmy, jaką dostały paskudniki i te zielone z RN było najbardziej bez smaku ze wszystkiego.
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: Andzka »

Ja mam RN i według mnie pachnie całkiem ładnie. Są rodzynki, banany, słonecznik, dmuchany ryż (czy co to tam jest). Są też te chrupki, ale mała niechętnie je zjada. Ogółem całkiem nieźle wygląda.
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: kinia87 »

moje RN jadly tak sobie, chetniej zdecydowanie zjadaja xtravital. Znika prawie wszystko. Ostatnio (niestety) znow kupilam RN, bo nie bylo xtravitalu... no i zonk, nie jedza niczego, co w tej mieszance sie znajduje. Nie wiem, co oni odwalili, chyba za bardzo polecieli na swoja renome i zaczynaja robic chlam. Wiecej nie kupie. Przerzucam sie definitywnie na xtravital.
Co do uczty szczura, moim niestety tez nie podpasowala...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
ssylvusia
Posty: 983
Rejestracja: wt lis 14, 2006 10:02 am
Numer GG: 1989601
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rat Nature i spadająca jakość?

Post autor: ssylvusia »

Muszę się niestety z Wami zgodzić. Do tej pory karmiłam moje paskudy VL Rat Nature. Od pewnego czasu zauważyłam, że chłopaki wolą się przegłodzić, niż zjeść to, co jest w miseczce.
Ostatnia paczka jaką miałam, praktycznie w połowie znalazła się w śmietniku, także kasa wyrzucona w błoto. Nie chciały w ogóle jej zjadać. Pełno w niej było jakiegoś granulatu i kolorowych kółek kształtem przypominających psie żarcie. Ze świecą można było szukać warzyw, owoców czy innych przysmaków, które były wcześniej.
Nie wiem, może to kwestia feralnej partii, ale kolejnego opakowania nie kupiłam. Zaopatrzyłam się w sklepie ze zdrową żywnością i sama zrobiłam mieszankę, którą pochłaniają do ostatniego ziarenka.
Zobaczymy, może za jakiś czas się poprawi i będę mogła do niej wrócić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”