Enciakowy zwierzyniec

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Sky »

Sto lat Speedy :D Szkoda, że podczas mojej wizyty nie pokazałeś swoich wdzięków i przespałeś herbatkę :D
http://imageshack.us/photo/my-images/268/3nianka.jpg/ jakie tutaj Drobnoustroje maluśkie!
http://imageshack.us/photo/my-images/69 ... duchy.jpg/ ploteczki za lodówką, dobre :D pewnie jakieś panienki obgadują :P
http://imageshack.us/photo/my-images/267/8workolot.jpg/ omnomnomnom jaka foczka
http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... ajacy.jpg/ tego nie trzeba komentować :D
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Afera »

9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

notabene, proszę zwrócić uwagę na farfoclena materacu - dzieło Mikroba (za blisko klatka, za blisko klatka... ::) ) :P
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

http://imageshack.us/photo/my-images/268/3nianka.jpg/ roztkliwiłam się nad tym rodzinnym obrazkiem - dwie pchełki i ich ostoja ^-^

Speedy wszystkiego najlepszego, samych szczęśliwych chwil jak te na zdjęciach !

http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... ikrob.jpg/ Mikrob prezentuje nam swoją bardzo interesującą stronę ;D oryginał z niego !

co do koleżanki uszatej nie wiem czy będzie szczęśliwa z takiego porównania, ale jej bokobrody usilnie przywodzą mi na myśl Abrahama Lincolna :D
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Agatow »

Widzę, że mam duże zaległości :-[ Spóźnione życzenia urodzinowe dla Speedy ;D http://imageshack.us/photo/my-images/12/sam0424m.jpg/ śliczny pyziolek!!!
Nie ma nici porozumienia z kolczastymi znajomymi? Ostatnio ktoś mnie pytał czy nie chciałabym jeżyka ale na razie poza szczurami nie widzę świata ;) Wymiziaj wszystkich podopiecznych :-*
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Agatow »

Wesołych Świąt dla Ciebie i wszystkich podopiecznych :-*
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Ewenek »

Fajne myszorki :) rudasy :D też mam dwie myszki :)
Ja w Raciborzu mieszkam od roku dopiero (studia)ale bardzo mi się tu podoba ;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Dziękujemy za ciepłe słowa :*. Kolczaste koleżanki prawdę mówiąc ożywiają się dopiero po zgaszeniu światła - kiedy szczury (z racji alergii współlokatorki) lądują na korytarzu, więc nawet nie ma okazji się za bardzo zapoznać. Ale z reakcji innych zwierząt wnioskując - nie wróżę przyjaźni ::) (chociaż myszki kolczaste najmniej strachu czy agresji okazują wobec nich - niestety o mnie nie mogę tego powiedzieć, wystarczy nieco szybszy ruch... :( )

Jeżyki są słodkie, ale trudniej je ponoć oswoić, mimo iż też są bardzo mądre. No i - chyba jedna z większych zalet - dłużej żyją...

Speedy wczoraj zrobił sobie coś z przednią łapką. Nosi ją podkuloną, nie staje prawie (ale przytrzymuje nią jedzonko i myje się nią), nadgarstek ma zaczerwieniony i spuchnięty, piszczy przy dotyku - cichutko i nieśmiało, jak to on. Kiedy mama go dotknęła, złapał ją ostrzegawczo zębami - na mnie tylko pisnął.
Nie odebrało mu to czupurności, i kiedy go głaskałam po boczku, odebrał to jako zaczepkę i mocno złapał zębami i nie puszczał. Dostał po nosku i został upomniany - dominować go się już boję ::). Potem, przez kilka minut, miał minę pt. "tylko się zbliż z tą łapą...", potem się uspokoił i znowu rozpłaszczał na rękach i zwisał jak szmatka. Dziwok.

Z weselszych wieści - rodzice niechętnie przyznają powoli, że one jednak są faaaajne :D. Między Sylwestrem a tym weekendem były same w domu rodziców, mama je lubi głaskać (naturalnie najbardziej Mikroba, a Drobnoustrojowe ryjki ją bawią i rozczulają), a dziś tata się przyznał, że je głaskał! :D Narzekają tylko, że śmierdzą (no cóż, są na żwirku i sianie od tygodnia nie zmienianym - nie ma co się dziwić...), ale ze słów mamy wynika, że im wybacza xD.

Ranny-wypoczywający Speedy pozdrawia :D
to tylko futerko, nie tłuszczyk ::)! on nic nie poradzi, że ma nadmiar futra... ;D
widać jak, boroczek, kuli łapkę... :(
Obrazek
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Rodzice wymiekają jak widać, to świetnie! :) A co to będzie, jak podczas głasków szczurek się mamie albo tacie rozpulsuje oczyskami rozmlaska :D
Wyzdrowienia dla tej bolącej łapulki Speedy'ego życzymy :) I wycałować proszę cały ten nadmiar futra ode mnie :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Ewenek
Posty: 116
Rejestracja: wt lis 01, 2011 12:31 pm
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Ewenek »

Słodziak :) Zdrowia mu życzę z tą łapką :)
Ja jak chciałam mieć szczurki to mojemu chłpakowi się to niezbyt podobało, ale wkońcu się zgodził :) sam mi nawet klatkę zrobił ^^
Na początku był obojętny do szczurków, ale teraz widzę, że je bardzo lubi :D czasami sobie z nimi gada :D i karmi je :)
No bo każdy myśli "szczur" to blee ale jak się już zobaczy te słodziaki to serca miękną :)
Awatar użytkownika
Agatow
Posty: 543
Rejestracja: wt sty 18, 2011 11:32 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Agatow »

Biedny Speedy, Piskałaka w Święta miała podobne przejścia ale na szczęście to była jakaś ranka i wszystko się zagoiło. Najgorzej, że szczuras nie może się swobodnie poruszać, jeść, umyć się i na pewno humor też mu nie dopisuje. Mam nadzieje, że to tylko nadwyrężenie łapki i w końcu przejdzie. Pewnie nie za bardzo można dokładnie oglądnąć to miejsce znając go... A na zdjęciu wygląda na zrelaksowanego i zadowolonego.
Cieszę się, że rodzice zmieniają zdanie. Zawsze uważałam, że poznać szczura znaczy od razu go pokochać.. tylko czasami ta miłość nadchodzi dość późno. Kwestia czasu :)
Ciekawe rzeczy piszesz o jeżykach.. z przyjemnością przeczytałam to porównanie za szczurami, pozdrawiam wszystkich podopiecznych!
za TM: Zuzia, Muniek, Ziuta, Pasztet, Bestian, Szefowa, Strzałka, Piskałka, Indiana, Cykałka, Gremlin, Krecik, Księżniczka, Cytryny, Chmurka, Panika, Watka (Maluszynka)
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: zocha »

Jak tak na niego patrzę na tym zdjęciu to od razu mi się z PJ'em kojarzy. I jeszcze ta łapka podkulona :(

Kciukam za łapkę, oby szybko wyzdrowiała i mógł z niej w pełni korzystać :-*
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: Entreen »

Usłużnie donoszę, że dzieciak ma się dobrze :). Na następny dzień już się opierał na niej. Trochę się obawiałam, bo czekała nas kilkugodzinna podróż, ale, jak zwykle, poszło bezstresowo. Ludzie jakoś się do mnie uśmiechali, widząc zaspaną kulę różnobarwnego futra w klatce ;D. Chłopaki większość drogi przespali, czasem, po jednym, chcieli rozprostować łapki. I tylko jedna kobieta się odsunęła, kiedy Mikrob zaczął mi łazić po kolanach (reszta spała). Co jak co, ale Mikroba...? ::)

Wąglik mi udowadnia, że on nie to, że wszyscy go biją i jest najniżej. Nie wiem, co w nim tkwi, ale kiedy się zirytuje, potrafi nakopać każdemu. Nawet Speedy boi się wkurzonego Wąglika. A zwykle... zwykle daje się przewracać i miętolić. Nie rozumiem :D.
A wczoraj Drobnoustroje urządziły nie dość, że gej-party, to kazirodcze. Wirus naskakiwał na Wąglika, robił, co chciał, Wąglik przycupywał... Po wszystkim Wąglik kicał kilka kroków do przodu, Wirus dokicywał... i tak w kółko. Rozbraja mnie zwłaszcza to, że kiedy Mikrobowi się przypomną dawne czasy i próbuje zastąpić Wirusa, dostaje od razu w ciry. Zboczeńce małe... ::)

Na froncie anty-szczurzym pozostał jeno mój chłop :-\ I, jako że widujemy się przez 3-4 dni co 2-3 miesiące, raczej nieprędko się to zmieni... :(
Niemniej z tym, że jak zamieszkamy razem, to szczury w tymże mieszkaniu również będą, jest pogodzony. Tak samo jak ja z tym, że będzie jaszczurka (węże na szczęście mu się nie podobają, a jaszczurki w większości są owadożerne :) )... chociaż ciężko to porównywać - mi się gady nawet podobają i najchętniej to w ogóle wypełniłabym dom zwierzętami po sam dach :D.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: unipaks »

Entreen pisze: Nawet Speedy boi się wkurzonego Wąglika.
Bo wąglika to się boją wszyscy, normalne :P A jeszcze wkurzonego?! ::) ;)

Dobrze, że z łapką już w porządku! Głaski dla ogonów :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Enciakowy zwierzyniec

Post autor: ol. »

http://imageshack.us/photo/my-images/708/24178450.jpg/ - jaki słodziak, nic a nic nie wygląda na niedysponowanego i cieszę się z doniesienia, że już rzeczywiście wszystko dobrze z łapką :)

Chłopaki się nie nudzą, jak słychać ... a właśnie - dlaczego nie widać ? Dziewczyńskie orgietki to bardzo "motyli" widok,
chętnie bym popatrzyła jak imprezują chłopaki O0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”