Rozpoznawanie płci

Hmmm... temat mówi wszystko. :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Flaumel »

Moim zdaniem ona.

Tutaj masz spis polecanych szczurzych weterynarzy http://szczury.org/viewforum.php?f=13
W zależności od tego gdzie mieszkasz - znajdź kogoś z polecanych :)
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: smeg »

To samiczka :) Ale szczury nie gwiżdżą, więc wybierz się do weta. Tylko że niestety większość zwykłych weterynarzy nie ma pojęcia o szczurach, więc musisz poszukać takiego, który zna się na gryzoniach. Szczurek powinien zostać przynajmniej osłuchany stetoskopem, a nie tylko obejrzany. Poza tym jeśli nie potrafi nawet określić płci, to niezbyt dobrze świadczy o jego doświadczeniu ze szczurami. Z jakiego miasta jesteś? W dziale "Weterynarze" znajdziesz polecane lecznice, zwracaj uwagę na daty postów. Możesz też zajrzeć na drugie forum o szczurach (nie mogę podać linka, bo jest zakaz reklamowania innych for) do spisu weterynarzy, może znajdziesz tam więcej opinii.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
kirys
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 14, 2012 7:46 pm

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: kirys »

Z Wrocławia. Jednak skoro mam dziewczynę to musi być ona zdrowa;), w poniedziałek wybiorę się do dr Piaseckiego, to chyba jeden z lepszych wetów w tym mieście. Szczerze mówiąc, myślałam, że te dźwięki wydaje ze strachu.
Teraz spokojnie mogę od znajomych przyjąć jeszcze jedną dziewczynkę, bez strachu, ze powstanie szczurza rodzina. Dziękuję bardzo za pomoc i rady.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: smeg »

Dr Piasecki akurat jest do końca stycznia na urlopie, ale w tej samej lecznicy możesz iść do dr Zalesińskiej ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Nakasha »

Tak, to samiczka. ;) Warto przejść się do weta, gwiżdżenie może być z noska, niekoniecznie z oskrzeli/płuc, ale trzeba się tym zająć. Szczury mają niesamowicie szybki metabolizm i choroby rozwijają się równie szybko. :(
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Afera »

Dla mnie to 100% babka. :)
9 duszyczek za TM [*]
bubu2
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 16, 2012 10:11 pm

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: bubu2 »

Mam problem z rozpoznaniem płci. Mam dwa szczurki, jedna to na pewno samica, ale co do drugiego nie jestem pewna... Nie wiem dokładnie ile mają tygodni, ale są wielkości myszki... Zamieszczę zdjęcia, ale nie wiem, czy pokazują wszystko dokładnie, bo szczurek nie był chętny do fotografowania :) Czasem wydaje mi się, że ma pod pupą coś jakby zalążki jąder ;D, ale z drugiej strony powinny one być chyba dobrze widoczne...?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: smeg »

Musisz zrobić zdjęcie trzymając szczurka w powietrzu, tak żeby było widać to, co ma między nogami, a nie tylko brzuszek ;) Z tych zdjęć nic się nie da wyczytać. Przyjrzyj się, czy na brzuszku widać sutki - samce ich nie mają. Poza tym samiec powinien mieć już bardziej wyraźne jądra, ale u maluchów z zoologa ich pojawienie się może się opóźnić, np. z powodu niedożywienia albo zbyt wczesnego oddzielenia od matki.
Jeśli drugi szczurek to "na pewno samica", porównaj ich narządy płciowe ;) Samice mają mniejszą odległość między waginą a odbytem, u samców powinna być zauważalnie większa (między penisem a odbytem, oczywiście ;) ). Jeśli masz samiczkę do porównania, powinnaś zauważyć różnicę.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Rhose
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Rhose »

Witam:)
Zostałam mamusią owej szczurzycy lub owego szczurka ??? Jako że szczurek jest prezentem (kiedyś wspomniałam przyjaciółce że bardzo bym chciała mieć takowe maleństwo to ta w jakiś sposób zdobyła szczuraska dla mnie) i zostałam postawiona przed faktem dokonanym (z czego się cieszę) to wiem że szczurek sam żyć nie może i dlatego też proszę doświadczonych szczurologów:) o określenie płci :). Jak tylko dowiem się jaka to płeć to przygarnę dla szczurka braciszka lub siostrzyczkę :) W załączniku zdjęcie http://imageshack.us/photo/my-images/6/misiohk.jpg/ :) Dodam, że Misio jest bardzo spokojny/spokojna, daje się brać na ręce. Z moich oględzin w internecie i tutaj wynika, że to samiczka ale wolę się upewnić:)
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: StasiMalgosia »

samiczka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: smeg »

Potwierdzam, to samiczka ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Nakasha »

Rhose, to samiczka.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Rhose
Posty: 18
Rejestracja: pn sty 16, 2012 11:36 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Rhose »

dziękuję Wam bardzo :) tak więc czas zacząć poszukiwania siostrzyczki :)
Awatar użytkownika
19lipiec
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 17, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: 19lipiec »

Witajcie.
Mam problem, który mnie nurtuje od paru dni. :-\
Mam dwa szczury, samce ok 9 tygodni obydwa. U jednego widoczne są duże jądra, ale u drugiego... no jakoś nie widac, obawiam się, że może to byc samiczka. Szczury są razem tydzień.
Zrobiłam "podejrzanemu" zdjęcie, mam nadzieję, że wystarczająco widac, żeby rozpoznac płec. Szukałam u niego się i sutków nie widac. ???
Oto zdjęcia:
http://www.voila.pl/144/ytmwm/index.php?get=1&f=1

http://www.voila.pl/145/0nhl9/index.php?get=1&f=1

Jeśli to jest samica, jaka jest możliwośc że już może byc w ciąży? :o
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Rozpoznawanie plci

Post autor: Paul_Julian »

Wg mnie to moze być dziewuszka. Spróbuj delikatnie pomoczyc podbrzusze i policzyć dziurki. Samiczka ma 2 dziurki, samiec 1dną.
U samca da sie delikatnie wysunąc peniska http://ratguide.com/health/figures/prot ... gure_1.php

Ciąża trwa 3 tygodnie, nie da sie nic powiedzieć w tej chwili , ale tu jest temat o rozpoznawaniu ciązy http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=14573
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmnażanie”