Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Afa - do dziś nie wydawały mi się aż tak ogromne. Ale przygarnęłam dziś na DT 5 kapturów tak maleńkich, że z daleka pomyliłam je z myszkami :o I teraz widzę, jakie moje szczurzyska są ogromne. Utuczyłam :( teraz będę tuczyć DTciaki, a własne stado muszę odchudzić.

Smaruję Froda 2 razy dziennie, strupy odeszły, ale jest miejscowy stan zapalny. Nie sączy się żadna ropa tylko jest niewielka opuchlizna. Ale po maści wyraźnie przestał się tam drapać, więc teraz może przestanie rozdrapywać :)

No właśnie, a wracając do dzieciaków-DTciaków - mam 5 maleńkich kapturków. Chce ktoś? ;D
Zdjęcia zrobię jutro, jak będzie światło odpowiednie. To są kurczę myszki, oszukano mnie chyba, przecież to za małe na szczurka :P
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Afera »

Powiedz coś więcej o tych DTciakach. :)
9 duszyczek za TM [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

A chętnie ;) Pozwolisz, że skopiuję z ich tematu adopcyjnego :)

Chłopak numer 1: Ciekawski, najbardziej śmiały i największy (64g). Bardzo lubi ludzi, czego dowód daje sikaniem na kolana i delikatnym podgryzaniem ;) Znaki charakterystyczne: urocza czarna plamka w dolnej części brzuszka.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Chłopak numer 2: Śliczny, bardzo ruchliwy (co widać po zdjęciach), chętnie zwiedza nowe miejsca. Zważony dzisiaj - 52g. Pierwszy, który odważył się zjadać mi kaszkę z palca ;) Znaki charakterystyczne: jasna plamka na końcu pyszczka.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Chłopak numer 3 - jeden z najmniejszych szczurków - zaledwie 38g. Bardzo żarłoczny i ruchliwy, ale u człowieka na rękach siedzi spokojnie i lubi głaskanie ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Chłopak nr 4 - ciekawski, ruchliwy, lubi ludzi i mizianie go pod bródką ;) Waży 54g.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Chłopak nr 5 - drugi najmniejszy szczurek, 38g. Również żarłoczny i sympatyczny w stosunku do ludzi. Posiadacz uroczego ogonka w paski.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Są absolutnie urocze, kochane maluszki. W dzień śpią, a w nocy rozrabiają głośniej, niż moje własne stado ;) Zakochałam się po prostu na zabój. Miałam wziąć tylko 3, ale jak zobaczyłam, jakiej są wielkości, to bez trudu namówiłam męża na 5 ;) Jednego musieliśmy łapać bo nam zwiał jeszcze tam na miejscu, w ogóle była akcja z transporterem, bo my mamy koci i przez drzwi maluszki wybiegały, trzeba było zakleić, a potem nie mogliśmy się doliczyć szczurów ;) Ale w końcu się okazało, że wszystko ok i wzięliśmy 5 malców. Teraz są w starej klatce Froda i Czmycha, więc przez kraty nie zwieją.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: madziastan »

Jakie śliczne. I te opisy och i ach, aż takie miziaste są i lubią ludzi? :) Nie lubię trudnych łączeń i czasem się boję ale wiem że mnie przekonasz że łączenie to nic. Chociaż bardziej martwię o to że Robin może nie zaakceptować nowego młodszego lokatora i na dodatek ta kastracja i martwię się czy dam radę opiekować z szczurem po kastracji (Robina wykastrowała Ola (krwiopijka) w Lublinie i przyniosła mi już wybudzonego, po 1-2 tygodniu po kastracji i moim zadaniem było smarowanie maścią pupkę i zdjęcie szwów. W łodzi nie ma wziewnej). Ale jeszcze duża droga przede mną. Na razie nie zamierzam doszczurzać, mimo że obecnie mam dwie klatki :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Afera »

Ojej są cudowni. 3 najbardziej wpadła mi w oko, ale ja niestety nie mogę sobie pozwolić na jajecznego facecika. Życzę im jak najlepszych domków. :) A jak Twoi panowie reagują na maluchy?
9 duszyczek za TM [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Moi panowie są zdziwieni i zaciekawieni, któż to przybył... klatki stoją w tym samym pokoju, bo inaczej byśmy spać nie mogli (maluchy straszliwie hałasują), ale przy takiej różnicy wielkości bałabym się ich puszczać razem. Przecież Czmych a te kapturki to jak porównywanie świnki morskiej z myszą :P Serio, z daleka wczoraj myślałam, że to myszki ;)

Mówienie o kastracji tych maleństw jest mocno na wyrost, bo oni mają 3-4 tygodnie i w dodatku są niedożywieni... zanim ktoś zechce pozbawić ich jajek, to jeszcze dużo czasu musi upłynąć :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Edycjo wróć - właśnie Trzpiot zbliżył się do klatki maluchów, a chłopak nr 1 wystawił łapkę i pomiział go po nosku :D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Entreen »

Awww, mnie też pan nr 3 urzekł :)... taka śliczna myszeczka!
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Entreen pisze:Awww, mnie też pan nr 3 urzekł :)... taka śliczna myszeczka!
Może być Twój ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Entreen »

Miały być cztery, a i tak czekam na piątego. Więcej miejsca w klatce na szczęście nie ma :D.

...chociaż, patrząc na tego malca... czy to takie szczęście... ::)

No ale ;)
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Entreen pisze:Miały być cztery, a i tak czekam na piątego. Więcej miejsca w klatce na szczęście nie ma :D.

...chociaż, patrząc na tego malca... czy to takie szczęście... ::)

No ale ;)
Ale to taki "oszukany" szczur. Mówią, że szczur, a rozmiar ma myszy :P Do tego upatrzyłaś sobie najmniejszego...

Dobra, już nie kuszę ;) Sama ledwo się opieram pokusie, żeby zamknąć tematy adopcyjne i zostać z własnym stadem + 5 kapturami, na które nie mam miejsca :o
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: StasiMalgosia »

Entreen taka pchła dużo miejsca w klatce nie zajmie, a ci chłopcy są cudowni. Nie to że kuszę ale nie codzień znajduje się na śmietniku takie skarby ;) druga taka okazja może się nie powtórzyć (przynajmniej mam taką nadzieję)
Obrazek
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: tahtimittari »

Zapowiadam,że jak Ent go weźmie to też się skusze na szostego :P
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

tahtimittari pisze:Zapowiadam,że jak Ent go weźmie to też się skusze na szostego :P
A tak niezależnie od tego nie możesz? :P
Nooo... takie śliczne myśki, weźcie :) Można bezkarnie tuczyć i rozpieszczać :) Są takie kochane i ciekawskie... *kusi*
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Mamy nowe hamaki od Nietoperrrka :)

Obrazek
Obrazek

Aguty i Frodo :) Uwielbiam Trzpiota na tym zdjęciu :)

Obrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”