Łupież?

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Łupież?

Post autor: kinia87 »

a ivermektyna jest wlasnie niedobra dla mlodych, mocno obciaza watrobe, w przeciwienstwie do insectinu.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Łupież?

Post autor: kinia87 »

niemniej jednak i tak najbardziej polecam frontline ;) ale dziewczyna nie miala mozliwosci isc do weta, no to zostaje bezpieczna opcja - insectin.
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Izabela
Posty: 1175
Rejestracja: śr paź 27, 2004 9:20 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Łupież?

Post autor: Izabela »

kinia87 pisze:a ivermektyna jest wlasnie niedobra dla mlodych, mocno obciaza watrobe, w przeciwienstwie do insectinu.
Gwoli ścisłości - to ze strony o insectinie, do której link podałaś:

"PRZECIWWSKAZANIA
Nie stosować u szczeniąt i kociąt poniżej 12 tygodnia życia, u gołębi poniżej 1 miesiąca życia, a także u samic karmiących."

Nie kojarzę, by tego typu przeciwskazanie było kiedykolwiek napisane przy preparatach z iwermektną ;)

NIe znam insectinu, w międzyczasie doczytałam, że kilka osób z tego i innego forum go stosowało (czasami z różnym skutkiem tzn. nie zawsze zadziałał) i ich szczury to przeżyły ;) ja jednak póki co pozostanę przy polecaniu iwermektyny, bardziej mnie przekonuje :)
TM:GuciaFelaMelaJagaVaniBubaBlusiaBonitaKivaTolaTanitaKolaEstelkaKlarysaElwirkaEdgarRolfikJadziaEnyaKlemensJulaGeminia PelaGotikaFelisiaKarinaIrenkaInkaPolaPetraZiarkoSeloniaZuba;
Są:(AylaYlesia)Merch.Pole+KorinaStefekPajaMilkaTeaAshnaNitaDelaNaviKtosio
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Łupież?

Post autor: kinia87 »

przytocze slowa studentki weterynarii z naszego forum (tez o ta kwestie pytalam ;]). 12 tyg. u kociat czy psa to tyle, co 2 tyg. u szczura. Wiec u 5 tyg. mozna smialo stosowac ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
lickeeed
Posty: 80
Rejestracja: pt mar 30, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Łupież?

Post autor: lickeeed »

Jutro raczej pojde do weta. Chociaz wydaje mi sie, ze to nie to po tym jak dzis chcialam ich nakarmic i czarny lezal w hamaku i obejrzalam go to nie bylo ,,lupiezu" a zaraz po 2 minutach zszedl do jedzenia kolo zwirku poskakał i juz był ,,łupież" strzepuje sie to latwo, wiec moze ja wyolbrzymiam ?
Moje ogonki : Charlie i Timmy <3
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: Łupież?

Post autor: kinia87 »

lepiej sprawdzic. Mozliwe, ze to pylek jakis od sciolki, jesli latwo schodzi. Jajka sa zazwyczaj poprzyczepiane, wiec raczej sie ich nie "zdmuchnie" ;) ale na wszelki wypadek do weta. Na pewno nie zaszkodzi ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”