Siduś :(

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
Rweolwer
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 5:07 pm

Siduś :(

Post autor: Rweolwer »

Dzisiaj musiałam podjąć decyzję o uśpieniu szczurka ....

Sidusia kupiłam w zeologu. To był mój pierwszy szczurek. Mało jeszcze wiedziałam na temat tych zwierzątek,nie miałam pojęcia,zeby nie brać ich z tych sklepów. Wzięłam go wraz z Rottenem. I tak się trafiło,że Sid miał wadę genetyczną. Krzywy zgryz. Na początku w ogóle tego nie było widać. Dopiero później zauważyłam,że górne ząbki mu sie troszeczke zawijają. Jeździłam z nim raz w miesiacu do weterynarza na podcinanie. Wszystko było dobrze.... Oczywiście podcinanie zębów nie było dla niego zbyt konfortowe ,ale dawliśmy rade. Od pewnego czasu z tymi ząbkami zaczęły się dziać coraz to gorsze rzeczy. Odrastały szybciej-w sumie to normalne,(im częściej jździłam do weta n podcinanie tym szybciej odrastały) tyle,że teraz zaczęły górne rosnąć poziomo,a dolne,które dotychczas rosły w miarę normalnie, zaczęły szybko wrastać sie szczurkowi w pyszczek. Stan jego mordki był krytyczny. Po przycięciu ząbków zaczęła lecieć krew,ponieważ one wrastały sie i powstawała rana. Po odcięciu rana była otwarta ,po czym zarastała w strup,który odpadał powodując kolejną ranę. Błędne koło. Na samym początku naszych wizyt u weterynarza było wszystko dobrze. Wet mu podcinał,Siduś nawet nie piszczał,trwało to tylko kilka sekund. Jak zęby zaczęły roznąć każdy w inna stronę zaczęły sie problemy... Szczurek męczył sie,strasznie piszczał. Jak kiedyś jadł twarde rzeczy ,tak teraz tylko skrzywiał pyszczek i odpychał łapką. Jadł same papki.

Z ciezkim sercem stwierdziłam ,że to nie ma sesnu. Nie chciałam ,zeby Siduś się męczył a widać było ,że jest mu cieżko. Później rozmawiała z wetwrynarzem to powiedział mi to samo. Nie ząb sam w sobie był krzywy tylko korzeń. Żadna operacja by nic nie pomogła. Bidulek miał wadę genetyczna.... Lekarz powiedział ,że za kilka miesięcy w tą ranę mogłaby wejść jakaś gangrena ,albo nawet wdać się nowotwór.

Pojechałam i rozmawiałam z weterynarzami. Było mi bardzo ciężko o tym mówić ,ale powiedziałam im ,ze widzę ,ze on się męczy. Tamci stwierdzili,ze to na dłuższą mete naprawdę nie ma sensu ,tylko przedłuża jego agonię. Naprawde było mi cholernie cieżko podjąć tą decyzję. Jak teraz sobie to przypomnę to łzy napływają mi do oczu. Dzisiaj rano Siduś został uśpiony...

Dla Sidusia nie było innego ratunku. Trzeba było mu ulżyć i dać spokojnie odejść. Wiem ,ze zrobiłam dobrze,bo osczędziłam mu cierpienia. Ale to i tak jest trudne. Był to mój pierwszy szczurek. Był kochany. Dzięki niemu dowiedziałam się jakie te zwierzątka sa wspaniałe. Pełne czułości,domagające sie pieszczot. Siduś nikogo nigdy nie ugryzł.Był miziadłem jakich mało :) Nadstawiał sie do głaskania,rozrabiał,poprawiał każdemu humor. Był taki inteligentny.Nauczyłam go nawet sztuczki....Jak ktoś przychodził do domu to podbiegał i wchodził każdemu na ramię,mimo iż był z zeologa to od małego był ufny i szybko się oswoił.Był ze mną rok. A teraz go nie ma.:( Jakoś tak pusto się bez tej kluseczki zrobiło. Czuję się strasznie podle.......

A tak właśnie wyglądał Siduś [*] :'(

Obrazek
Awatar użytkownika
Rweolwer
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 5:07 pm

Re: Siduś :(

Post autor: Rweolwer »

Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Siduś :(

Post autor: Afera »

[*]
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siduś :(

Post autor: unipaks »

Był pięknym szczuraskiem...
dla Sidusia [*]
ogromnie Ci współczuję :(
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Siduś :(

Post autor: akzi »

Żegnaj Sidusiu do nieba wpuszczają i te z krzywimi ząbkami .... leć :'(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
treehouse
Posty: 406
Rejestracja: wt paź 18, 2011 11:56 pm
Lokalizacja: USA

Re: Siduś :(

Post autor: treehouse »

Bardzo smutne... :(
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siduś :(

Post autor: Kluska123 »

[*] :(
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Siduś :(

Post autor: klimejszyn »

[*]
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Siduś :(

Post autor: *Delilah* »

Wpis akzi, jest piękny.. więc podpisuję się pod nim.. :(
Żegnaj Sidusiu [*]...
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Rattowa
Posty: 141
Rejestracja: pt kwie 13, 2012 8:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siduś :(

Post autor: Rattowa »

[*] :'(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”