Moje diabły ;D

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

Wreszcie zabieram się do założenia tematu moim szczurkom. Na chwilę obecną jestem szczęśliwą posiadaczką trzech diabłów o imionach Bosman, Harnaś i Julek. Przez moje mieszkanie przewinęło się wiele zwierząt, głównie gryzoni, ale ostatecznie zakończyło się na tych wspaniałych i mądrych stworzeniach. Rodzice sami zaproponowali mi zakup szczura, po tym jak oglądali program o owych gryzoniach, zaczęło się kiedy opuścił mnie myszoskoczek i byłam zrozpaczona. Poszłam do sklepu zoologicznego za namową rodziców i wybrałam takiego jaki mi się najbardziej spodobał, jak przyniosłam szczurzycę do domu nazwaliśmy ją wspólnie Torą, tata skombinował dużą klatkę, kiedy rodzice zapytali się mnie co chciałabym dostać na świąteczny prezent mój dziadek wiedząc jakie mam zamiłowanie do Tory zażartował że na pewno drugiego szczurka i ostatecznie go dostałam, była łaciata więc moja młodsza siostra nazywała go wraz ze mną Łatką, Łatka od chwili kiedy znalazłam ją w klatce z wraz z Torą często prychała i po roku zdechła, Tora leżała przy niej wiedząc chyba co się stało, stwierdziłam że skoro polubiła się z Łatką to z kolejną szczurzycą będzie tak samo i nie będzie problemu, poprosiłam więc tatę żeby dokupił jej szczurzycę do towarzystwa. Łączenie ich nie przynosiło efektów i nie miałam warunków na kolejną klatkę i tato wykonał solidną przegrodę na środku klatki żeby się nie atakowały, ale i tak jakoś próbowały przejść i Tora zdechła śmiercią tragiczną dusząc się, znalazłam ją leżącą pod przegrodą, byłam zrozpaczona i czułam się winna jej śmierci. Więc została mi bezimienna szczurzyca którą z sentymentu do Tory, nazwałam Torą, kilka miesięcy nie mogłam się przełamać, aby "druga" Tora nie musiała być sama w klatce, kiedy poszłam z dziadkiem po karmę dla szczurów zrobiło mi się szkoda tych szczurków za szybą zadzwoniłam do taty czy dziadek mógłby mi kupić szczurzycę po długich namowach przez telefon zgodził się, zapytałam sprzedawczyni czy są to samiczki "sprawdziła" i podobno były więc wyciągnęła jednego wybranego przez nas szczurka za ogon, bo bała się złapać go całą dłonią i wsadziła do białego tekturowego pudełka z dziurkami zapłaciliśmy i zabraliśmy kruszynę do domu po łączeniu nie było najmniejszego problemu ze szczurkami na drugi dzień mama dając im po kawałku marchewki zobaczyła wystające jajka i od razu przekonała się co się święci i Torze po dwóch tygodniach uwidocznił się brzuszek, na świat 19.07.2011 roku na świt przyszły zdrowe kluski, Tora opiekowała się nimi bardzo troskliwie, a ja zakochałam się w łaciatej kulce z dwoma białymi włoskami na czole i na klęczkach próbowałam namówić mamę, aby go nie oddawała ich sklepu, zgodziła się na jednego tego łaciatego szczurka że zostaje u nas, a reszta poszła do sklepu za opłatą, pojechałam z mamą i pani zapewniała nas że nie odda go na karmę dla gadów, Bosman bo tak nazwałam czarnego szczurka ojca łaciatego Harnasia byli razem, natomiast Tora siedziała oddzielnie w pożyczonej klatce, moja mała jeszcze wtedy siostra wpuściła je (Harnasia i Torę) razem do jednej klatki na noc i ostatecznie skończyło się kolejną ciążą Tory z której nie byliśmy zadowoleni i z chowu wsobnego 13.11.2011 roku urodził się malutki Julek, nie mieliśmy serca ich usypiać, płakałam że rodzice bez mojej wiedzy oddali resztę jego rodzeństwa nie wiem gdzie? Byłam wściekła że je oddali, bo czytałam dużo postów na tym forum. Julek był wspaniałym i mądrym szczurkiem który jako jedyny nauczył się sztuczek, ale przez swoje spaprane geny tak czy inaczej odszedł, byłam do niego bardzo przywiązana i nie chciałam pogodzić się z jego odejściem, pochowałam go na ogrodzie u dziadków gdzie specjalnie jechałam i przykryłam jego ciałko dużą warstwą ziemi i na górze położyłam kamień. Był to już koniec nieplanowanych miotów bo na kilka dni przed nim odeszła od nas Tora. Teraz mamy już stado jednopłciowe i przygarnęłam do klatki Bosmana i Harnasia szczurka American Blue samczyka i rodzice powiedzieli że Julek to prześliczne imię i ostatecznie mam trzy kochane diabełki czarnego Bosmana, łaciatego Harnasia i szarego Julka i na razie nie planujemy nowych adopcji, staram się zadbać dobrze o moje stado i dzięki temu forum wiem jakie są ich podstawowe potrzeby i staram się im wszystko zapewnić.
Dziękuję za przeczytanie i doceniam tych co dotrwali do końca. ;D

Oto zdjęcia z dzisiejszego wybiegu po pokoju:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje diabły ;D

Post autor: unipaks »

Urocze chłopaki; przyznam się, że moje serce skradł Harnaś http://img6.imageshack.us/img6/3227/p1030866gg.th.jpg :-*

Szkoda, że oddaliście tamte szczuraski do sklepu, za pieniądze - nie macie żadnej gwarancji, że nie spotkał ich zły los, a pieniądze przyczyniły się do nakręcania dalej tego chorego interesu... :-\
Tu na forum oraz na drugim można oddać ogonki do adopcji - za darmo, ale starając się weryfikować przyszły dom, by maleństwa nie trafiły w niepowołane ręce...
Czytajcie forum, wykorzystujcie w przyszłości, tak żeby nie popełniać więcej błędów, których można byłoby uniknąć.
Szczuraskom przesyłam głaski i życzę zdrówka! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje diabły ;D

Post autor: Malachit »

Dobrze, że teraz stadko jest już jednopłciowe i nie będzie na pewno niespodzianek ;)
Chłopaków masz ślicznych, a tu kulka kurzu http://imageshack.us/photo/my-images/811/p1030861a.jpg/ :D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

Teraz żałuję że tam trafiły, ale czasu nie zmienię.. :(
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Moje diabły ;D

Post autor: Fuzia »

Zakochałam się w Harnasiu ! http://imageshack.us/photo/my-images/44 ... 843ns.jpg/ Słodziaczek z niego ;D
śliczne szczurzyska ;D. Historia naprawdę bardzo ciekawa i fajnie opisana.
Posyłamy mizianko i całuski no i zdrówka życzymy słodziakom ;D
Zapraszam do nas (link w opisie) ;).
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

Julek w tej chwili smacznie śpi, a reszta siedzi na pięterku i tylko patrzą, aby dać im coś dobrego do żarcia. W nocy znowu zacznie się pisk, bo Harnaś nie lubi jak Julek go poszturchuję, albo pod niego wchodzi, a Julek wieczorem dopiero w pełni odżywa. :D
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

julek2000 pisze:Julek w tej chwili smacznie śpi.
Oczywiście na domku, bo po co spać w nim, skoro można na nim. ;)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

Piszcie i komentujcie zdjęcia!
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

To zdjęcia Julka z Niedzieli i z dnia dzisiejszego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ślicznie! :-*

Zwiedzał dzisiaj tylko ławę i sofę bo wcześniej musiałam odrobić lekcje i jechać da wielkie zakupy. ;)
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje diabły ;D

Post autor: Frugo_Frugo »

Piękni mężczyźni! :P
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

Dzisiaj przeszłam się do sklepu zoologicznego kupić ogonom coś smacznego do jedzenia, zobaczyłam tam maluśkiego szczurka siedzącego w rogu akwarium był bardzo zestresowany i bał się wszelkich odgłosów, potem podszedł do swojej matki i braci. Matka zaczęła go gryźć, potem już wszystkie trzy go odganiały od siebie. Pani w sklepie chciała się go pozbyć za wszelką cenę i miała zamiar nakarmić nim węża zbożowego, chociaż w jego terrarium była i tak już jedna na wpół zjedzona myszka. Stałam tak i patrzyłam na tego szczurka i zdecydowałam się go stamtąd zabrać jak najszybciej (nie mogłam na to patrzeć) :o. Poprosiłam sprzedawczynię, aby zaczekała i spytałam czy mogę go wziąć na ręce, kiedy mi go podała za ogon, ten uciekł mi szybko pod kaptur kurtki, wtedy zadzwoniłam i zapytałam taty przez telefon komórkowy czy zgodził by się na kolejnego szczura w domu, wszystko mu dokładnie przedstawiłam i zgodził się, kiedy chciałam go kupić i wyciągałam pieniądze z kieszeni, ta mi powiedziała że nie może mi go sprzedać bez zgody rodziców, bo zaraz go jej przyniosę z powrotem. Wtedy zadzwonił mój tata i podałam sprzedawczyni komórkę. Kiedy tata potwierdził jej że się zgadza, ta zapakowała mi go w karton i sprzedała mi go, a ja się szybko oddaliłam. Nie wypadało mi się w ogóle pytać czy mogę go wziąć za darmo.
Przyniosłam go do domu i teraz siedzi już przy mnie bezpiecznie na razie w oddzielnej klatce. Teraz wydaje mi się że jest trochę dziki. W sumie jestem zadowolona. :)
Jest mały i wydaje mi się że trochę wygłodzony. :(
Teraz czeka mnie tylko wybór imienia, łączenie i dodanie tu jego zdjęć. :D
Nie miejcie mi tego za złe. :P
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

julek2000 pisze: Pani w sklepie chciała się go pozbyć za wszelką cenę i miała zamiar nakarmić nim węża zbożowego, chociaż w jego terrarium była i tak już jedna na wpół zjedzona myszka.
Chciała się go pozbyć bo gryzące się szczury za szybą "odstraszały" jej klientów i dyskretnie konsultowała tą decyzję przez telefon komórkowy z mężem. Nietrudno się domyślić że niechcący usłyszałam ich rozmowę.

Łączenie powiodło się i moje szczury bardzo szybko go zaakceptowały, Harnaś teraz pełni rolę starszego brata i opiekuję się troskliwie mniejszymi od siebie szczurkami, Julek nie może wytrzymać tylko tego że Harnaś już nie zajmuję się tylko nim. Muszę teraz jeszcze rozważyć z tatą decyzję przerobienia mojej dużej klatki dla ptaków na potrzeby szczurów. :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje diabły ;D

Post autor: Malachit »

A jak się mały zachowuje w stosunku do ludzi? ;)
może jakieś zdjęcia malucha?
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

Malachit pisze:A jak się mały zachowuje w stosunku do ludzi? ;)
może jakieś zdjęcia malucha?
Jak wzięłam był strachliwy i przeraźliwie bał się człowieka i jak miał kontakt z dłonią lekko podgryzał palce :-\ . Dzisiaj już widać bardzo duże postępy, sama byłam zdziwiona, wczoraj sam wszedł mi na dłonie, a kiedy czytałam forum zasnął mi na kolanach ;D . Kiedy podaję mu jedzonko, nie wyrywa mi go jak wcześniej tylko delikatnie je wyciąga. W sobotę chodził po moim łóżku i już usnął wtulony do mnie. Jeszcze często noszę go pod bluzą żeby przyzwyczaił się do mojego zapachu. Teraz NIE gryzie i jest bardziej ufny. Urodził się w sklepie zoologicznym i wiem jaka była przyczyna takiego zachowania :-X . Zdjęcia dodam za chwilę tylko muszę je zgrać z aparatu.
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Moje diabły ;D

Post autor: julek2000 »

julek2000 pisze: Zdjęcia dodam za chwilę tylko muszę je zgrać z aparatu.
Jak widać jeszcze ich nie dodałam, sorry, ale nie dam rady dzisiaj, nie dodałam wczoraj, więc może jutro dodam. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”