Łączenie szczurów i ewentualności z tym związane

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: andziorek3312 »

mam go wyjete od poczatku w sumie, wyjęłąm, bo zajmował za duzo miejsca a szczurasek i tak w nim nie biegal, a więc faktycznie zbyt inteligentny ;)
Klatka ma byc z ogrodzenia tzn metalowa a tylko ramki drewniane bądź jesli znajde to także metalowe :) (jutro jadę szukać materiałów) Moj samczyk jest z natury spokojny uwielbia sie bawic ze mna a nawet z kocurkiem :) wiec mam nadzieje ze problemu nie będzie z nowym kolegą ;) póki co mogę pozwolić sobie tylko na drugiego szczurka (nie na 3) ale moj maluszek raczej nie jest "za stary", urodzil się na początku grudnia. Niestety muszę czekac na nowego malucha az do przeprowadzki (klatke bede budowala na nowym mieszkaniu, by z mężem nie miec zbyt wiele do noszenia poniewaz klatka ma byc dosc spora a auto to tylko kombi ;) a nowego szczuraska takze dopiero po przeprowadzce będę miałą bo ta w ktorej mieszka obecny szczurek jest zbyt mala na 2 ogonki. Nowego takzę wezmę z tego samego chowu na wszelki wypadek ;) A czy jeżeli będzie już 2 samczyk to będę musiałą wyrzucic stary i zakupic nowy domek?
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: KITEgirl »

co znaczy 'z tego samego chowu'?
poczytaj dokładnie ten wątek(chociaż kilka stron). na większość pytań sama znajdziesz odpowiedź.
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: andziorek3312 »

z tego samego chowu oznacza ze od tych samych szczurzych rodzicow ;)
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: KITEgirl »

ale masz na myśli legalną hodowlę?
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: andziorek3312 »

tak jak najbardziej legalną :) mieszkam w niemczech więc tu nie wolno ani rozmnazac ani posiadac nielegalnie zwierząt, na kazde trzeba miec zgodę i wiekszosc trzeba meldowac a także czipowac :)
Saakurai
Posty: 9
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 6:42 pm
Lokalizacja: Opole

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Saakurai »

Kiedy mogę zostawić samiczki na noc w klatce razem? Dziś się zapoznały i wszystko jest w jak najlepszym porządku, duża małą trochę podgryzała na neutralnym terenie ale bez krwi, teraz jest okej.
Awatar użytkownika
Agusta
Posty: 1001
Rejestracja: ndz mar 11, 2012 10:21 pm
Lokalizacja: Ostróda

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Agusta »

Eve bardzo fajnie napisałaś to wszystko. Niebawem mi się przyda :)
Moje Puchate: Milu Lilu Jadwiga Beza Ważka < : ) ~~
...::: Zajrzyj do nas :::...
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: andziorek3312 »

mam pytanko, przygotowuje sie na przybycie nowej lokatorki i chcialabym wiedziec czy wiek jest wazny? moja samiczka ma 5,5 miesiaca i nie wiem czy lepiej wziasc 5 tygodniową czy w wieku mojej samiczki? no i czy jest taka mozliwosc ze panienki nigdy sie nie zaakceptują? (moja samiczka ma łagodny charakter, jest spokojna, nigdy nie byla agresywna)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: smeg »

Jest taka możliwość, ale to zdarza się baaardzo rzadko, zazwyczaj po prostu właścicielowi może brakować cierpliwości do dalszego łączenia. Bywa, że trwa to 5 minut, a innym razem kilka tygodni - zależy od szczurów. Dla 5,5 miesięcznej samiczki spokojnie możesz wziąć młodą koleżankę albo taką w jej wieku, to nie ma większego znaczenia. U starszych szczurów (np. rocznych) poleca się branie szczurków w podobnym wieku albo dwóch maluchów, ze względu na to, żeby jeden nie został sam po śmierci starszego kolegi.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
andziorek3312
Posty: 38
Rejestracja: wt maja 15, 2012 11:49 am
Lokalizacja: Düsseldorf

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: andziorek3312 »

ok dziekuje za odpowiedz :) w takim razie wezmę jej troszkę młodszą koleżankę ;)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: iwciunia11 »

Ja laczylam kastrata i samice w ten sposob :
Porzadnie wyszorowalam klatke kastrata, wpuscilam tam na pol godziny samice, pozniej kastrata.
On ja bardzo gryzl, wyzywal sie na niej, czasem bywalo, ze podczas snu slyszala, ze on idzie, wstawala i podnosila lapki do gory, jakby sie poddawala.

Dawalam je czasem razem do tarnsportera.
One sie laczyly, a ja moglam grac, np. na komputerze.
W transporterze byly zmuszone spac blisko siebie.

Czesto tez wypuszczalam je razem po moim pokoju, wannie, lozku.

Po dluuugim czasie walk w koncu sie pogodzily.
Lecz i tak czasem sie bija.
Zwlaszcza, gdy samica ma rukje ;/
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Wilczek777 »

A ja mam tego typu pytanie bo nic nie znalazłam o takim zachowaniu.
Dlaczego przy łączeniu 2 dorosłe samce (9miesiecy) przy pierwszej próbie zapoznania z małym samczykiem (5 tygodni) zareagowały bardzo pozytywnie i spokojnie a na drugi dzień (mały spędził nocke osobno) po wypuszczeniu wszystkich na łóżko szczurki odchodziły od zmysłów. Mały ucieszony widokiem innch ogonów latał za nimi jak szalony, wchodził pod nich, dotykał łapkami etc.

Wszystko wydawałoby się ok gdyby nie to że zachowanie dorosłych się zmieniło. Nie są już delikatne w obwąchiwaniu a ogon z ciśnieniem na ale macho (którym nie jest) ściągał małego za kark do siebie, mocno obwąchiwał i usiłował kopulować co skończyło się piskiem malucha i moją interwencją. Oba duże szczurki zachowywały się jakby maluch był 3 dużym samcem. Wystąpiła nerwowość, oznaczanie terenu na potęgę - sikaniem, ocieraniem się o wszystko, drapaniem w ten charakterystyczny samczy sposób. Ogony są zazdrosne o dzieciaka i chcą go " na własność" ? Młody jest strasznym kurduplem a chłopy mają po pół kilo. Nawet niechcący mogą zrobić młodemu krzywdę. Jak to rozwiązać? Skąd wzięło się to zachowanie?

Btw. nawet odciąganie ogonków od takich zagrywek dropsami (łasuchy 1 klasa) nie dawało efektu w pewnych momentach.

Z góry dzięki za odpowiedź!
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Blanny »

Jeśli podczas bitwy dajesz im dropsy, to tak, jakbyś je nagradzał i zachęcał do dalszego wojowania. ::) Nie polecam.

Samce chcą kopulować z małym, bo to oznaka dominacji, chcą go po prostu zdominować. Jeśli to nie jest bardzo nachalne (np 6 razy z rzędu), to pozwalaj im na to. Młody musi wiedzieć, że jest najniżej w hierarchii.. A że "chcą go na własność", to coś w tym jest. :) Zauważyłam, że kiedy łączyłam moje starsze samce z jakimś młodszym, to konkurowały o niego jak o panienkę. ::) Któryś w końcu wygrywał, maluch wybierał jego albo on siłą go zagarniał i potem były zgraną, zakochaną parą do końca. :D
Dałeś dwóm dorosłym samcom trzeciego, małego. Dla nich to nowa sytuacja, na ich terenie pojawił się "obcy", w dodatku kurdupel, nie wiedzą do końca, jak się zachowywać. Musisz pozwolić im go trochę potarmosić (ale bez krwi i bez wyrywania sierści!), kopulacja to normalna oznaka dominacji u szczurów, nie wymaga ganienia.

Ja radzę Ci zamknąć całą trójkę w transporterze, wyjść z nim na podwórko czy przed dom, zrobić 5-minutową rundkę dookoła (koniecznie z małym trzęsieniem), wrócić do domu i postawić transporter np. na łóżku w pokoju (zamknięty!) i zostawić go tak na godzinę czy dwie. Jeśli w środku będzie się kotłowało za mocno, możesz np. klasnąć lub krzyknąć "hej!", żeby się uspokoiły. W końcu powinny się położyć spać (najlepiej, żeby transporter był na tyle mały, aby musiały zrobić to koło siebie) i przejdą swoim zapachem. ;)
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Wilczek777 »

To nie było na zasadzie nagrody tylko - łaps za fraki szczura, siad na krześle kawałek dalej i "uspakajanie" i utrzymanie w miejscu bo świrują jak za samicą w rujce. Jak oba na raz podchodzą efekt jest taki że młody obrywa a to łapą, albo utknie między dwoma potworami i wszyscy dostają kręćka 0.0 Jeśli chodzi o tą kopulacje to problem jest taki że ten z potworów jest problemowy jeśli chodzi o dominacje (zastanawiam się nad kastracją). Młody drze się a ten nie zważa na jego piski. Sytuacja powtarzała się na tyle często że musiałam interweniować.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Blanny
Posty: 1731
Rejestracja: śr sie 19, 2009 9:13 am
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno/Kąty

Re: Łączenie szczurasków i ewentualności z tym związane

Post autor: Blanny »

Cóż, być może kastracja w takim wypadku jest faktycznie najlepszym wyjściem. :)
A próbowałaś łączyć najpierw z jednym szczurem a nie z oboma na raz?
<3 Paulie <3 Jimi <3 Nero <3 Dante <3 Fabio <3 Nessie <3 Zero <3
Moje koszmary <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”