Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Kochający się bracia - Człapek i Trzpiotek

ObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Jakiś czas temu od Nietoperrrka kupiliśmy śliczny komplet mebelków z polaru i satyny... był tam domek, hamaczek i potrójny hamak. Komplet piękny, ale szczury prosiły o jeszcze. Jeszcze więcej hamaków do wylegiwania się... oczywiście jak tu się kłócić ze szczurami ;) Zamówiłam jeszcze dwa hamaki i norkę, a gratis dostaliśmy tunel :) Zapamiętajmy ten komplet takim, jakim jest dzisiaj, zanim chłopcy go zjedzą :P

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Mlekołak został już przez Czmysia uznany za Szczura. Nie za upierdliwe dziecię, które należy pacyfikować, a za Szczura. Relacje między nimi zmieniają się na coraz lepsze. Czmyś już nie goni Mlekołaka, nie niecierpliwi się, kiedy młody pije z poidełka, a on jest za nim w kolejce... coraz częściej przychodzi do niego i przytula. Odkrył, że ten mały kaptur jest spokojniejszy i bezpieczniejszy od agutów, które (zwłaszcza Człapek) potrafią czasem zachowywać się zaczepnie.

I już nie mam dzieci w stadzie ;( Skoro Mlekołak został Szczurem w oczach Czmysia, to i ja muszę uznać, że dorósł.


Przy okazji - haszczki. Biegające, goniące się, skaczące... chłopy już spore, choć Szkodnik nadal drobny, obaj śliczni, czyści, powoli wyrastają z bycia skunksami :P

ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek


Dzisiaj Gluś skończyłby rok. Byłby czarną puchatą kulką, zapewne spasioną i potężną :P Brakuje mi go, choć był z nami tylko miesiąc. Taki wyczekany, kochany od początku... Ech, biedny maluch.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Szczurza.Mama
Posty: 174
Rejestracja: czw paź 13, 2011 1:48 pm

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Szczurza.Mama »

Witaj, Mlekołak jak i jego brat Ferdek mają takie dziecięce pyszczki.. taka ich chyba natura :) no i Ferduś też jest spokojny, jednak rozpiera go taka energia, że czasami obawiam się o jego życie ;)
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: madziastan »

Jak ładnie urządzona klatka... :) Też muszę już brać się na szycie hamaczków i zapełnić więcej wolnego miejsca w klatce.
Moje stadko już usunęły wewnętrzną warstwę polaru z hamakorurki a wokół hamakorurki zrobili dziureczki chyba na powietrze hehe
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Eve »

Oooo to u Was musi być święto, skoro Mlekołak został Szczurem !
ja wiem ..ja wiem że instynkty wrzeszczą NIE nie nie On jest taaakii malutki ale w końcu TRZEBA ! ;)
Błękity pięknie się prezentują.. letnie barwy nieba :)
no i .. haszczki :-* :-* Podglądam bo moje właśnie dostają tej samej barwy co u Ciebie
Wszystkim ślemy całuski i nawet błękitowi aby długo cieszył oko bez nowych wejść i wyjść .
:-* :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: ol. »

cudny wystrój ! - coś dla oka i dla ciała :)
toteż ciała korzystają http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... atka05.jpg
- i radość dla oka podwójna :)

może i Mlekołak dorósł w oczach Czmysia, ale w haszczakach młodzieńczość kipi !
ach te przyczajone smoki i tygrysy http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... biegh1.jpg ;)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

ol. pisze: może i Mlekołak dorósł w oczach Czmysia, ale w haszczakach młodzieńczość kipi !
ach te przyczajone smoki i tygrysy http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... biegh1.jpg ;)
Oj, młodzieńczość kipi... ale haszczki mają swoją godność i chcą być traktowane jak Szczury ;)
Pamiętam, jak próbowaliśmy łączyć w transporterze haszczki z dużym stadkiem... oczywiście od pewnego momentu zaczął się opisk. Mąż nachylił się nad transporterem i zaczął przedrzeźniać chłopaków. Na to Ryjek z gniewnym piskiem złapał go przez kraty łapkami za nos :D Ryjek w ogóle jest bardzo honorowy... można miziać, ale on sprawia wrażenie, jakby robił nam tym łaskę. Czasem tylko się zapomni i rozmaśla się pod dłonią. Szkodnik to co innego ;)

No i tyle było łączenia... owszem, z Mlekołakiem i Frodem mogliby mieszkać, ale o agutach i Czmysiu zapomnijcie. A alfy ze stada nie zabiorę, ani Mlekołaka, który kocha duże stado...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: unipaks »

Nie traćcie ducha, jeszcze nie. :) Trzeba wierzyć w szczurzą mądrość i rozsądek! ;) :)

Ryjek hehe, to ci dopiero wrażliwy osobnik! ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Malachit »

Jeeej, jaką chłopaki mają świetną klatkę, aż im zazdroszczę! No powiedzcie same, nie pospałybyście w takim domku, albo takich miękkich kolorowych hamakach? Bo ja na pewno ;D
A w ogóle rozbroiła mnie mina tam w tle daleko http://s96.photobucket.com/albums/l188/ ... biegh1.jpg ;D
Wyszukiwarka nie gryzie
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

O, ja bym chętnie pospała w takim hamaku, ale nie wiem, czy ktoś się podejmie uszyć :P No i nie wiem, gdzie miałabym go zawiesić, chociaż... w bloku naprzeciwko ludzie sobie wywiesili hamak na balkonie, na 10. piętrze :o ale to nie dla mnie, mam lęk wysokości, a sama mieszkam na 9. ;)

Mina Ryjka w oddali rzeczywiście rozbraja :D W ogóle usiłuję ostatnio uchwycić haszczki aparatem jak śpią albo się tulą (ich relacje baaaaardzo się poprawiły, rzadko piszczą na siebie), ale te małe dranie wyczuwają jakimś szóstym zmysłem aparat i od razu psują fotę :P

A duże stado to jak zwykle rozleniwione... tylko tyłki im rosną od tego. Mlekołak znów urósł, ale chyba przez tę plamkę na pysiu zawsze będzie wyglądał dość młodzieńczo ;) Aguty to już tęgoszczury, zwłaszcza Trzpiot, w sierpniu skończą rok... Człapek chyba przechodzi szkolenie na alfę, bo zaczepia wszystkich tylko nie Froda :P Coś jakby się uczył alfować.
Ech... a ja nie chcę innego alfy w stadzie. Frodo jest cudowny, łagodny i kochający, wspaniale opiekuje się szczurami. A Człapek będzie rządził twardą łapką. Poza tym to każe mi dopuścić do siebie myśl, że Frodo może się zestarzeć... albo że w ogóle może go nie być :(
Na razie jednak mam nadzieję jeszcze dłuuuugo porządzi :) W październiku dopiero kończy 2 lata :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Kluska123 »

valhalla wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!! :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: valhalla »

Dzięki Klusko :-* Starość nie radość ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: zyberka »

Ode mnie również wszystkiego najlepszego, 100 lat w zaszczurzeniu ! ;D :-*
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: Eve »

Dwadzieścia pięć wiosen to świetny wiek; już nie podlotek a jeszcze nie ryczący numer :D
Życzę Ci aby wszystko co planujesz tylko odrobinkę sprawiało trudność dla samej satysfakcji pokonania zadania .Zawsze uśmiechu promiennego od rana aż po chwile kiedy człowiek ogląda powieki od środka. Żeby świat był szczególnie łaskawy a ogony dostarczały dopełnienia w kolorycie dnia zwykłego
:-* :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rozpieszczury - Frodo, Czmych, Człapek i Trzpiotek

Post autor: xiao-he »

No przepiękni! A jaka mega świetna klaciocha! :D
Czochranko :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”