Wkladanie pyszczka do szklanki.

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: iwciunia11 »

Kilka dni temu przylapalam moja szczurzyce na goracym uczynku ;)
Pod moja nieuwaga weszla na polke, usiadla na szklance z woda i zamoczyla sie tam od puszczka, az poza szyjke, oczywiscie z zamknietymi oczkami.

Nie mam nic przeciwko temu, poza tym, ze bede musiala uwazac na to co pije, ale, czy to dla iej bezpieczne ??
Ona jakos od malenkosci lubila wode, ale tym mnie bardzo zaskoczyla O0
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: akzi »

szczury sa wspaniałymi pływakami jak i nurkami, uwielbiają wodę
moję uwielbiają robić dziury w butelkach z wodą gazowaną i później stac z pyskiem w tej dziurze gdzie cisnienie wody chlapie prosto na nie przewskapaniała zabawa, oprócz tego ze poźniej mam poł mokrego łóżka 8)

mniejsza o większość , spróbuj nalać letniej wody do miski ( jak będzie ciepło na dworzu zeby zdążyła ładnie wyschnąć)
daj tam jakiś podest zeby mogła sobie wejść jak już się wykąpie i zobacz może odkryjesz jej nowy talent :) czyli kąpanie się :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: noovaa »

No z tym uwielbianiem wody, to jest temat dyskusyjny ;) .. Moje akurat jej nienawidzą.

Ale fakt. Każdy szczur świetnie pływa ... i jeśli tylko robi to z własnej woli, jak najbardziej może moczyć głowę.
Jeśli szczurka lubi wodę, w ciepłe dni na wybiegu możesz stawiać miskę z wodą i np. zielonym groszkiem do łowienia ... zawsze to jakaś zabawa ;) Byle nie za głęboko.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Bandziornooo »

O ile ja bym dała za takiego koleżkę co sam chce włazić do wody... Niestety moje jej nie za bardzo lubią, jedynie Kowalski pała pasją rozchlapywania/ wylewania wody wszędzie gdzie popadnie :) Kiedyś dałam im do klatki dużą miseczkę z wodą na półeczce u góry, a że łóżko jest blisko ich klatki -któregoś razu obudziłam sie z mokrą buzią - Kowalski wchodził do miski i przebierał w niej jak pies łapami bryzgając w moim kierunku - na mnie wodą...
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: iwciunia11 »

A to mniej wiecej tak wyglada - http://www.youtube.com/watch?v=OLkZ906_ ... e=youtu.be
Uwielbiam, jak to robi ;P
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Bandziornooo »

cudo nie szczur !! Ona sie ewidentnie myje! :) Boże jak ja bym chciała żeby moi panowie tak robili :) Świetny ten twój cudak bez 2 zdań :):):):)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: iwciunia11 »

Dziekuje, dziekuje :).
Ale nic jej sie takiego nie stanie ? Woda do uszku nie naleci? Mysle, ze raczej nie ;)
Za to moj kastrat jest ostrosny z woda, zeby przypadkiem sie nie zmoczyl.

A to dobry pomysl, zeby wlozyc ja do wanny, gdzie byloby tyle wody, zeby pomoczyla sobie jedynie lapki i jkies kamyki, gdyby woda jej sie znudzila ?
Nagralabym ja :)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Venice »

Szczury kochają pływać a na dodatek są niezłymi rozrabiakami. ;)
Sama zobacz: http://www.youtube.com/watch?v=-Xn6EPcz ... ure=relmfu
Woda sprawia im niezłą frajdę... Może spróbujesz zorganizować takie zabawy? ::)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: iwciunia11 »

Slodziaki z tych ciulow !
Dzisiaj probowalam Pusi zrobic kapiel w wannie - jako, ze nigdy nie byla w lazience - byla bardzo zestresowana, chodzila po wodzie, jak poparzona, ja ja szybko wzielam i wystraszona wtulila sie do Latka :(
Pozniej wypuscilam je na wybieg, mialy do dyspozycji miske pelna wody, Latek pomaczal sobie w niej lapki i czasem polizal, a Pusia tylko mordke - tak jak na filmiku. Raz przez przypadek, ciapa wlazla cala do wody, ale zaraz wyszla. To chuba szczur pol-wodny ;)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Venice »

iwciunia11, ale szczurki mają z Tobą dobrze! ;) Ten filmik taki "wyszukany" na youtube, ale sądzę iż szczurki bawiąc się we wodzie czują się jak w siódmym niebie. :)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Bandziornooo »

Venice fajny filmik, az natchnęłaś mnie do próby z moimi facetami :) Myslę tylko z czego by tu zrobić ten podest..no i problem będzie z miejscem bo chłopaki chodza tylko po kanapie.
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: iwciunia11 »

Dzisiaj pojde do piwnicy po kuweto od chomiczej klatki po to, by zrobic im w klatce mniejszy brodzik na te upaly :)
CViekawe, czy sie przekonaja, zeby poplywac !!
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Bandziornooo »

Dzisiaj pojde do piwnicy po kuweto od chomiczej klatki po to, by zrobic im w klatce mniejszy brodzik na te upaly :)
CViekawe, czy sie przekonaja, zeby poplywac !!
przeczytałam to i napaliłam sie na ten sam pomysł, ale zastanawia mnie co zrobić ze żwirkiem?? lepiej wyciągnąć chyba, bo przecież jak ogony powchodzą (o ile w ogóle) do tej wody, to po wyjściu na ten żwirek całe łapy im się pozlepiają..Warto chyba zmienić na ten czas żwirek na np, jakies ręczniki papierowe itp. (czyli u mnie mnie chłopcy dostaną basen do swojej willi dopiero za parę dni-wczoraj akuart wymieniałam żwirek ::) ::) ::)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: Venice »

No i jak poszło z tą "wodną zabawą" dla ogonków? ;) Pluskały się tak jak na filmiku? Wiecie, czekam na szczurki i chcę wiedzieć czy warto tak im urozmaicać czas, czy też nie. :P A po zabawie suszyliście ogonkowe mokradełka? ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Wkladanie pyszczka do szklanki.

Post autor: iwciunia11 »

Wczoraj nalalam szczurom troche wody do miski, wlozylam mala pileczke, plastikowy - zabawkowy kluczyk, kawalki marchewki i drabinke. Pusia na poczatku robila to, co przy szklance z woda - moczyla mordke i nic wiecej. Az w koncu postanowila zlowic sobie marchewke. Stala na brzegu miski dosc dlugo, zawiedziona tym, ze zlapac nie moze. Az w koncu cala weszla, pobyla troszke w wodzie, zapomniala o marchewce i czmychnela za kanape. Nawet Latek sie pozniej na to skusil. Ale wazne jest, zeby w wodzie bylo cos, co szczura zainteresuje. Wczesniej wystawilam miske z woda, bez zadnych ciekawych rzeczy i szczury to olewaly :(
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”