Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

Nowy szczurek do??czy? dzi? do forumowego stadka. :-)

Post autor: Exante »

Dzisiaj właśnie moja znajoma, nie pytając mnie o zdanie... :x, obdarowała mnie "kupnym" szczurkiem..., bo ja podobo "powinnam już dawno odżałować stratę Pandy, a najlepiej mi w tym pomoże nowy szczurek"... :x

Nie dotarły do niej jakoś moje wcześniejsze zapewnienia, że sama znajdę sobie szczurka na forum. Ona "wie lepiej".

Oczywiście żaden sklep nie przyjmie spowrotem szczurka, tym bardziej że nie dostała na niego żadnego paragonu...

No teraz to i tak już nie ważne, bo po prostu zakochałam się w tej małej szczurzycy i nie oddam jej już nikomu! "Sklepwa", ale jaka kochaniutka. Szkoda, że nie wiem nic o jej drzewie genealogicznym... :-(

To "najzwyklejszy" czarny/ciemnoszary kaprutrek. Wiek ok. 6-7 tygodni. Mam tylko nadzieję że nie okaże się, że jest już w ciąży(dowiem się do końca lutego)!!! Z tych paru godzin, które jest u mnie mogę powiedzieć, że nie jest bojaźliwa ani agresywna. Wręcz jest bardzo spokojna i chyba jakaś niewyspana, bo dość dużo śpi... (w tym z 1,5 godz. na moich kolanach :-)).

Zdjęć mojej piękności jeszcze nie mam, ale zamieszczę jak tylko je zrobię.
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Mycha »

Czekam z niecierpliwością :)
Gratuluję.
I proponuję koleżankę- jeśli nie teraz to może za jakiś czas :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Exante »

Mycha, myślałam od początku o 2-óch szczurkach, ale ostatnio zmieniła mi się sytuacja w pracy i nie mam już tyle czasu, aby się zająć 2-ma.

Jedna to zawsze może mi po pracy towarzyszyć we wszystkich domowych zajęciach (obok mnie, czy "na mnie"), a 2-óch nie upilnuję na raz, bo się będą "rozłazić" (jak są w stadzie to nie trzymają się tak blisko opiekuna, tylko mają własne sprawy i to jak najdalej czasem...). A przy jednym to będziemy stanowić "paczkę" i spędzać razem cały domowy czas.

Poza tym, nie wiem jeszcze czy nie jest w ciąży.... Raczej zostanę przy jednej szczurci.
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Anita »

Jest odwrotnie: jak masz czas to masz jednego szczura, a jak nie masz - to lepiej żeby miał towarzystwo. Co on będzie robił, jak nie będzie cię w domu? Nudził się. A tak zawsze pobawi się i poprzytula :)
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: AngelsDream »

Mi tez tak mowiono i ciesze sie, że posluchalam. Przynajmniej maluchy sie nie nudza, jak jestem na zjeździe co drugi tydzień.
Wyjątki i dwa psy.
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Exante »

Nie zarzekam się oczywiście, ale na razie poczekam tak czy inaczej do końca lutego. Jeżeli szczurka jest w ciąży to łatwiej będzie zostawić jej 1 z córek do towarzystwa, niż łączyć z obcą dziewczynką...

A tak poza tym chcę się pochwalić, bo młoda (jeszcze bezimienna) ma wspaniały charakter. Raczej nie jest typem wędrowniczka. Właściwie gdzie ją posadzę to siedzi..., nie żeby była zestresowana/zastraszona, bo siedzi spokojnie: uszka nasłuchują, myje się i ciekaie rozgląda, jednak nie ma ochoty na spacery.

Apetyt jej dopisuje i wygląda na zdrową.

Lubi siedzieć mi na kolanach przykryta rozpiętą koszulą, a jeszcze bardziej na karku za kołnierzem - tam to może siedzieć/spać i ze 2 godziny bez brudzenia (a ja chodzę po całym mieszkaniu, wieszam pranie, sprzątam w kuchni - a ona sobie przysypia za kołnierzem... :D ).

Trochę jeszcze ma wątpliwości co do moich dłoni, bo w końcu to nimi ją zdejmuję z szyi, albo wyciągam z klatki, gdzie ma tak dobrze i rozkosznie.
Kiedy ją dotykam dłońmi staje się uległa (przyjmuje pozę poddańczą i czeka co będzie dalej..., nie ucieka) i jedzenia z ręki też jeszcze nie chce wziąźć. Myślę że to z powodu iż uważa się za najniższą w stadzie i "nie wypada" jej zabierać pokarmu "starszemu szczurowi" (czyli mnie... :-)). Musi minąć trochę czasu zanim się z nimi oswoi, w końcu jest u mie dopiero trochę ponad 1 dobę. :)
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
~*vintersorg*
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 8:50 pm

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: ~*vintersorg* »

Jetem, nowa na tym forum..wiec nie najlepiej wiem jeszcze kto co ma i chcialabym spytac jesli oczywiscie ci niesprawi to przykrosci.. :roll: co stalo sie z panda?????I przy okazji pozdrowionka dla mlodej dziewuszki kapturki :D
To the world,you are a one person.
To a RAT, you are a world. -Charlie S.
Exante
Posty: 27
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:49 am

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Exante »

Vintersorg, dziękuję za pozdrowienia - przekazałam maleńkiej... :-).

Mając zwierzątka nestety trzeba liczyć się z tym, że kiedyś odejdą, oby jak najpóźniej, ale jednak...

Moja Panda miała 2 lata 4 miesiące jak zmarła. Miała nowotwór pod przednią pachą (wielkości ok. orzecha włoskiego). Nie przeszadzał jej, ani ją nie bolał. Nie chciałam najpierw operować, bo było ryzyko, że mógł już zaatakować ukł. limfatyczny - a ruszenie o mogło spowodować dużo szybszy rozwój choroby... Poza tym u tak wiekowego szczurka operacja to zagrożenie, ż ni wybudzi się z narkozy.

Ale kóregoś razu (jakieś 1 tydzień przed przeprowadzoną później operacją) zauważyłam na jej tylnich stopach dziwne strupki, stópki były lekko opuchnięte i całe (góra i podbicie) miały kolor fioletowy. W dodatku przy chodzeniu stopa (gł. palce) jednej z łapek "zawijała się" bezwładnie w połowie pod spód (kiedyś widziałam coś takiego u gołębi).

Starała się oszczędzać stopy, chodziła na palcach i jak siadała to dawała je do góry. Czasem też jak szła jej krok był chwiejny od tylniej strony.
Leczylismy ją doustnym lekiem na poprawienie ukrwienia i masażami. Nie pomagało. Bałam się że to nowotwór uciska jakąś tętnicę i stąd cały problem, dlatego zdecydowałam się na operację (guz jeszcze jej nie bolał, ale bardzo przez niego wychudła...).

Lekarka podejrzewała też przerzuty raka do płuc - podobno tak się to objawia - pogorszeniem krążenia. Niestety Panda nie wybudziła się z narkozy...

Tak więc na jej śmierć złożyło się wiele czynników... Wiem, że teraz jest już szczęśliwa po tamtej stronie.
Obrazek
(09.2002-03.01.2005) (09.2002-11.2004) (21.01.2005-nadal)
~*vintersorg*
Posty: 21
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 8:50 pm

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: ~*vintersorg* »

biedactwo...ale przynajmnmiej umarla bezbpolesnie..tez bym najchetniej odeszla na tamten swiat we snie....a jesli mozna to chetnmie bym sie dowiedziala co niecos o tej slicznotce kasztanowej SZyszce? :wink:
To the world,you are a one person.
To a RAT, you are a world. -Charlie S.
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Mimysia »

Exante ale ty masz szczęscie że twoja szczurka nie jest taką zapaloną wędrowniczką jak moja.
Ledwo ją posadzę to nie zdąże się obejrzeć i już jej nie ma! :roll:
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Fam »

gratuluje nowego ogonka
za tęczowym mostem: Karolcia
Damian15
Posty: 18
Rejestracja: śr mar 30, 2005 1:18 pm

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Damian15 »

exante a jak sie nazywa twoja szczurcia :lol:
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Nowy szczurek dołączył dziś do forumowego stadka. :-)

Post autor: Dona »

[quote="Fam"]gratuluje nowego ogonka[/quote]
no taki nowy to on już nie jest... (DATA POSTU!)
[quote="Damian15"]exante a jak sie nazywa twoja szczurcia[/quote]
pisze w podpisie - Baba Jaga... :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”