MOJE PASKUDY!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

Witam wszystkich użytkowników którzy zdecydowali się odwiedzić wątek moich paskudów, musiałam je tak nazwać, po prostu musiałam!
A więc po kolei, wszystko zaczęło się pewnego pięknego dnia kiedy to do domu przyniosłam szczurzyce TORĘ ze sklepu zoologicznego, nie wiedziałam że są jeszcze inne sposoby na posiadanie szczurka.. Jej willa była jeszcze wtedy może skromna, ale jako jedyny mój szczurek nie spędzała w niej niewiele czasu. Po pewnym czasie rodzice i dziadek rozmawiali ze mną na temat gwiazdkowych prezentów, ja jak to ja nie mogłam się zdecydować i wtedy właśnie wtrącił się dziadek i rzucił żartem, że na pewno dobrze opiekowałabym się jeszcze jedną szczurzą pannicą, którą ostatecznie po długich namowach otrzymałam, po świątecznej kolacji u dziadków i przyjeździe do domu znalazłam w klatce u TORY małą rozrabiakę ŁATKĘ, była małym, biało-czarnym standardowym kapturkiem, dlatego z siostrą nazwałyśmy ŁATKĄ. ŁATKA od razu z TORĄ się zaprzyjaźniła, nie było z nimi większych problemów.
Nie minął rok, a ŁATKA ciężko zachorowała i mocno kichała, a po niedługim czasie zdechła. TORA bardzo przecierpiała przez tą rozłąkę, my zresztą też. TORA spędziła sama w klatce ok.kilku tygodni, a ja nie chciałam '"podobno" więcej szczurków. Ale jak pomyślałam o szczurkach w sklepie, aż nie mogłam się powstrzymać i namawiałam rodziców na szczurzynkę, po długich namowach zgodzili się, i tata poszedł do sklepu i przyniósł imponującą czarną ślicznotkę z białą plamą na brzuchu, niestety łączenie nie powiodło się bo źle do tego podeszliśmy i TORA, atakowała szczurkę i ugryzła ją do krwi pod okiem. Tata zmuszony był zrobić solidną przegrodę na środku klatki, kiedy to już ją zamocował i wsadziłam szczurki, chodziły jak naelektryzowane, niestety to też był duży błąd bo szczurzycę cały czas siebie czuły. TORA ostatecznie zdechła tragicznie dusząc się bo zaklinowała się pod drabinką na pięterko ze swojej strony.
Pozostała szczurka, wyglądem bardzo przypominała mi TORĘ, dlatego z sentymentu do niej orzekliśmy, że będzie nosić to samo piękne imię.
Nie mogłam przemóc się do kolejnej szczurzej piękności, ale kiedy poszliśmy z dziadkiem do sklepu po chomika dla siostry i karmę dla TORY, zobaczyłam w akwarium śliczne młode i zaspane szczurki, wyciągnęłam na siłę dziadka ze sklepu i próbowałam wymusić na nim kupno kolejnej szczurzycy, w końcu po krótkich namowach z mojej strony zdecydował się dla świętego spokoju zadzwonić do mojego taty i podał mi komórkę, ja zrobiłam resztę i ze sklepu wyszłam ze szczurkiem pewna że na pewno kupiliśmy samice. Łączenie przebiegło szybko i bardzo sprawnie, było to dla nas, aż dziwne po łączeniu "TORY z TORĄ". Bardzo się pomyliłam, myśląc że będę mieć w klatce dwie dziewuchy, niekompetentna sprzedawczyni dała nam chłopca o czym później przekonała się moja mama, karmiąc szczury marchewką, zobaczyła nieduże i wystające jajca. Szybko razem z tatą poszliśmy po klatkę, którą pożyczył nam kolega mojego taty, niestety było za późno.. TORZE po dwóch tygodniach uwidocznił się okrąglutki brzuszek, w wyniku tego związku 19 lipca 2011r. urodziło się 13 szczurzych paróweczek i TORA razem z BOSMANEM zostali szczurzymi rodzicami.
Urzekł mnie jeden chłopiec z miotu, którego później nazwaliśmy HARNASIEM, resztę klusek oddaliśmy, niestety po tym jak mały urósł niestety przez "pomyłkę siostry" został ojcem, bo się pomyliła i wpuściła TORĘ i HARNASIA do jednej klatki, zanim się zorientowaliśmy TORA znowu zaszła w ciążę i urodził się JULEK, resztę miotu rodzice gdzieś oddali [?]. JULEK nie rósł i marniał w oczach, ale przez cztery miesiące swojego życia obdarzył nas ogromnym szczęściem i jako pierwszy z moich szczurów był na tyle łepski oraz cwany, że jeżeli miałam na palcu jogurt on się obracał, a ja pozwoliłam mu zlizywać jogurt z palca. Niestety przedwcześnie odszedł w dniu 25.02.2012r. Trzy dni przed JUKIEM 23.02.2012r. odeszła od nas ukochana TORA, dlatego skończyły się już niespodzianki. HARNASIOWI i BOSMANOWI żyło się po tym słodko, ale do czasu..

***

.. Nie planowałam długo kolejnych ogonów, ale długo nie zastanawiałam się nad doszczurzeniem i zaadoptowałam kolejnego JULKA ::)
Potem, częścią stada oficjalnie stał się mały ASTER, który miał stać się karmą dla węża.. >:(
Bardzo je wszystkie kocham i mocno o nie dbam.

***
OBIECUJE WIĘCEJ NIE BĘDĘ POPEŁNIAĆ TAK PROSTYCH DO PRZEWIDZENIA BŁĘDÓW!
[W sklepie zoologicznym w którym wkupywałam kiedyś szczurki już ich nie sprzedają bo nie ma popytu na nie! :D ]
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: alinak »

każdy z nas popełnia błędy ważne, że zrozumiałaś :) dawaj foty!
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

alinak pisze:każdy z nas popełnia błędy ważne, że zrozumiałaś :) dawaj foty!
Już daje, zapomniałabym ;D.

BOSMAN
Obrazek

Obrazek
-
JULEK i BOSMAN
Obrazek
-
JULEK
Obrazek

"Co to za dziwne urządzenie?" :o
Obrazek

Kulka kurzu
Obrazek
-
HARNAŚ i te jego boskie spojrzenia ::)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęć ASTRA nie dam, bo boi się aparatu i ucieka gdzie pieprz rośnie, mogę dodać tylko że jest taki jak BOSMAN tylko, że w wersji miniaturowej. ;)

Jak widać na zdjęciach BOSMAN ma przekręconą głowę w prawą stronę, nie da się go wyleczyć, chociaż daje sobie świetnie radę.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: BlackRat »

O bulwa! Jaką Bosman ma długaśnią sierściuchę ;D Śliczne szkraby... Dawaj Astra! ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: alinak »

Co za cuuda ;Da Julek takie ciacho! :D
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

Aster jest strasznie strachliwy, nawet nie chce żebym go oswoiła, a jak włożę rękę do klatki ucieka w niedostępne dla mnie miejsca :P , jak tylko coś zdziałam dodam foty ASTRA.
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

HARNAŚ kończy dzisiaj roczek ;) .
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: szop »

śliczne szczurki :D
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: Arau »

Bosman jest bardzo podobny do mojego Belzebuba:) Wymiziaj chłopaków:)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

Chłopaki ju dzisiaj zostały już tak wymiziane że uciekają przede mną :D .
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: BlackRat »

Najlepszego dla Harnasia! Był torcik? ;) :D
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: alinak »

Zaspiewaj szczurkowi ode mnie 'slodkiego, milego zycia!' ;D najlepszego dla szczuraska ;)
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

Harnaś bardzo dziękujemy za życzenia, szczurek wymiziany i uściskany :-* . Torcika nie było, ale wynagrodziłam mu to jego ulubionymi smakołykami ::) .
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: Venice »

Słodkie.<33
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: MOJE PASKUDY!

Post autor: julek2000 »

Venice pisze:Słodkie.<33
Tak są przesłodkie, i jeszcze te ich śliczne ogonki. :-*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”