[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Wszystko inne, czego nie można zakwalifikować do żadnego z podanych działów. Na przykład: kilka objawów, dotyczących ogółu zachowań chorobowych, czy niewydolność kilku organów, obejmujących zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne.
To jest dobry dział, jeśli nie wiesz gdzie możesz umieścić swój post - by najlepiej pasował.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Post autor: Lulu »

strasznie smutno :cry:

czytalam i caly czas mialam nadzieje... :-(
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Post autor: limba »

Aniu.. nie wiem co powiedziec :cry:
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Post autor: Ania »

Dziękuję...
Zakończenie znajduje się w najbardziej znielubianym przeze mnie (i chyba przez większość) - dziale, czyli >> TUTAJ <<
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
vitalogy
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 30, 2012 10:39 am

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Post autor: vitalogy »

Witam jestem tu nowa .Wczoraj do pozna w nocy przegladalam to forum i znalazlam ten temat. Dzisiaj rano pobieglam od razu do wet. Balbinka miala typowe objawy neurologiczne, przewracala sie , miala problemy z chodzeniej jedzeniem itp. Z oczek i noska wydzielina itp. W kazdym badz razie bylam u wet i chyba dobrze trafilam. Wet osluchala serduszko i zajrzala w uszy. Wszystko okej. Stwierdzila ze moze to byc guz przysadki mozgowej ale podobne objawy moga byc przy niewydolnosci nerek albo choroby watroby. Zeby to wykluczyc trzeba zrobic badania krwi, niestety Balbi byla za slaba na takie badanie. Dostala antybiotyk i witaminki i jak jej sie do jutro polepszy zrobi sie jej to badanie krwi i poda sterydy. Wet kazala mi tez ja karmic gerberkiem z kurczakiem , jak nie bedzie chciala jesc to strzykawka. Jutro przed pobraniem krwi duzo poic. Najgorsze jest to ze zaraz ide do pracy i nie bede mogla ja karmic , musi sama sobie jakos poradzic :(. trzymajcie kciuki zeby to nie byl guz bo wtedy rokowania sa bardzo zle.
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Post autor: Hanka&Medyk »

Jeśli to guz przysadki, to można jej przedłużyć życie odpowiednim leczeniem.

Podaje się Galastop (w płynie) lub Dostinex (tabletki). Substancja czynna - kabergolina - zmniejsza poziom prolaktyny, a to z kolei zmniejsza objawy i poprawia standard życia, ale trzeba się liczyć z tym, że po miesiącu leczenia może się zacząć gwałtownie pogarszać :( Właśnie to przerabiam z jedną z moich samic.
Niestety, narażone są zarówno samce, jak i samice.

Można podawać specyfiki z bromokryptyną, ale podobno u szczurów nie są tak skuteczne, jak te z kabergoliną.
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
vitalogy
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 30, 2012 10:39 am

Re: [SCHORZENIA NEUROLOGICZNE] zapalenie opon mozgowych

Post autor: vitalogy »

moje biedactwo dostalo wczoraj steryd antybiotyk i kroplowke, troche jej sie polepszylo po tym. Dzisiaj byla powtorka. Ale wet twierdzi ze to na 95% guz przysadki bo miala juz kilkanascie takich przypadkow i mozliwe jest tylko leczenie objawowe. Badz co badz zostalo jej max 3 tyg zycia. Musze zadecydowac co robic z tym dalej :(. Ciezka decyzja ale jak jej sie pogorszy to zdecyduje sie chyba na uspienie. Jutro jeszcze zdecyduje sie na pobranie krwi co wykluczy chorobe nerek ale steryd moze zafalszowac wyniki .eh. :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne / ogół objawów”