Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: adek »

Tyle już jesteśmy na tym forum, a nadal nie założyłam dzieciom wątku. Tak więc... Przedstawiam moje szczurasy. ;D ;D
Niestety, są z zoologa, bo wtedy nie miałam pojęcia, z czym to się wiąże.
Kupiłam je 28stycznia ubiegłego roku.
W nocy z 1 na 2 lipca 2012r uśpiłam jedną z moich ukochanych szczurzyc. Borykała się z zwyrodnieniem rdzenia kręgowego, które początkowo zostało zdiagnozowane po prostu jako niedowład, jednak potem powróciło z wiele razy większą siłą, doszło do tego przekrzywienie główki. Dostała kilka sterydów, potem próbowałam leczyć ją gentą. Niestety, nie reagowała na nią. Następnego dnia leżała w jednym miejscu, przewracała się nawet leżąc, nie jadła, nie piła. Wrak szczura. Postanowiłam skrócić jej to cierpienie.
Nestunia już od początku(na zdjęciu 3dni po kupnie) była moją ulubienicą, choć nie faworyzowałam żadnej ze szczurzyc. Nestunia po prostu bardziej garnęła się do rąk... i pod bluzę. : )

Obrazek

Obrazek

Tak się rzucałyśmy na żarcie!

Obrazek

Obrazek

Veni, rzekomo siostra Nestuni, chociaż w żaden sposób nie mogę tego potwierdzić, zimą 3 razy łapała przeziębienie. Niedawno pojawił jej się guz, tak na boku, po prawej stronie, za przednią łapką. Operacja się udała! ; )

Obrazek

Obrazek

Tutaj widać guza przed wycięciem.
Obrazek

Tuż po operacji.
Obrazek

Teraz szczurzyca ma coraz więcej futerka, szwy zostały zdjęte w ubiegłym tygodniu :)

To dorzucam jeszcze kilka zdjęć szczurzyc razem :

Pierwsze chwile z domkami od Nietoperrr(serdecznie polecam, cieplutkie, wytrzymałe i szczury je kochają! ;D)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Buuuuzi : D
Obrazek



Dziękujemy za uwagę!:)
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: alinak »

Co za slodziaki ::) szkoda Malej te okropne chorobska :( ale teraz to chyba powinnas pomyslec o adopcji kolezanki dla Nesti? ;)
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: Venice »

Oj, znam dobrze to włażenie pod bluzki... ::) Znam jeszcze gryzienie butów, kradzieże.... :P Świetne ogonki!
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: adek »

Dla Veni. Niestety, rodzice na kolejne szczurasy się nie zgadzają, a i ja bardzo przeżywam odejście każdego zwierzaka.
Myślałam nad oddaniem jej koleżance, ale to dosyć duży problem, bo moja szczurzyca, delikatnie mówiąc, ma ostry temperament i prycha nawet przez klatkę na szczury koleżanki. Wolałabym ją połączyć z młodymi, bo aktualnie szczurzyca ma rok i 7 miesięcy, a szczury koleżanki ok. 2-2,5.
Póki co szczurzynia jest ze mną, choć wiem, że nie zapewniam jej towarzystwa - szczur to szczur, no co tu dużo mówić.
Chciałabym dla niej jak najlepiej, ale nie wiem, czy oddanie koleżance to znowu taki dobry pomysł..?
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: noovaa »

Najlepiej by było oddać komuś doświadczonemu, co niejedno łączenie już przetrwał. Tylko biorąc pod uwagę fakt, że te osoby zwykle są przepełnione, to może być problem.

Poczytajcie o łączeniu i spróbujcie z koleżanką. Przez kraty agresja jest bardzo naturalna, łączenie powinno odbywać się na terenie neutralnym, wskazówki w odpowiednim dziale ;)
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: adek »

A co do kradzieży. Też to znam. Nagle z kanapki powiedzmy, 3cm, robi się 1,5 bo każda coś ściągnie, to ja się podzielę i ni ma : D
Jedyne szkody, jakie zrobiły to dosyć porządnie pogryzione obicie pod kanapą, przecięta na pół firanka i rozdarta pufka.
Kradzieże i szkody, ale jak tu ich nie kochać?! ;D ;D
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: adek »

Czytałam o łączeniu, jednak mam obawy, co do stanu psychicznego mojej szczury. Jedną śmierć dosyć dotkliwie przeżyła i nie wiem, czy dobrym pomysłem jest jej dołączenie do starszych szczurzyc, gdzie kolejne śmierci mogą nastąpić..
A z drugiej strony jest u mnie sama, więc to też nie za dobrze.
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: noovaa »

Najgorzej jeśli będzie sama. Wiadomo, lepiej z młodszymi, ale jeśli tak mogłaby mieć koleżanki szybciej .... ?
Możesz spróbować dać ogłoszenie, może akurat ktoś się znajdzie, ale nie czekałabym z decyzją zbyt długo.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: adek »

No jest miesiąc i jakieś 2 tygodnie bez szczura.
Spróbuję porozmawiać z koleżanką, jednak... będzie mi ciężko się z nią rozstać. :'(
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: noovaa »

Pamiętaj jedną ważną rzecz. To nie one są dla nas, a my dla nich. Biorąc zwierze, bierzemy za nie odpowiedzialność i powinniśmy robić wszystko, by miało jak najlepsze życie. Dlatego jeśli nie możesz dać jej stada, lepiej dla niej będzie jeśli ją oddasz... choć to jest straszne :(.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
adek
Posty: 88
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 4:43 pm

Re: Veni i Nesta, czyli co, gdzie, jak i kiedy?

Post autor: adek »

Ojojoj, zapomniałam napisać. Veni jest już 2 tygodnie w nowym domku(trochę zeszło z załatwieniem transportu, jednak dzięki p.Izabeli i chęci pomocy Agnieszki, szczurzyca teraz już bryka z 2 szczurasami) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”