Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Dona »

nie lubię jak się biją, albo brutalnie gwałcą... :roll:
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sachma »

a ja nie lubie jak biore Bandiego na kolana i odrazu mam cale kolana zalane :?
jeszcze kiedys wierzylam ze mu to przejdzie... ale on juz prawie rok ma i chyba to juz nie przejdzie :-( a mysle ze na kastracje juz za pozno :|
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Mycha »

A ja dzisiaj przestałam lubić kradnięcia jedzenia z talerza... :?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Livonia
Posty: 650
Rejestracja: sob maja 15, 2004 6:57 pm
Lokalizacja: Poznań

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Livonia »

a ja nie lubie jak Tika wlazi mi na glowe i gryzie dready:P przez to musze spinac je wyspoko i wygladam jak chinka (albo japonka?:P) ale juz i z tym sobie poradzila....:)wlazi wyzej wrrrr:)
sarenka24
Posty: 310
Rejestracja: czw paź 14, 2004 10:59 pm
Lokalizacja: Katowice

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sarenka24 »

A ja nienawidze miec całych rąk podrapanych od szczurzych pazurków (wyglądam wtedy jak jakis menel), a robią to wówczas jak otwieram im klatke, obie się pchają na zewnątrz i zaczynają wyłazić po mocih rękach :evil: czasem jednak zdąże uciec z rękoma znim je zaatakują pazurskami 8) Nie znoszę też jak wysypują na zewnatrz klatki większość swojej wysciółki, jak już sobie chcą robić bałagan w klatce - to trudno, ale żeby mi jeszcze robić śmieciarnie w pokoju - tego już za dużo.... no ale co zrobić, jak one potem tak słodko patrzą tymi swoimi ślicznymi i niewinnymi ślepkami :lol:
Nosek ['] forever in my heart
Kinia i Frida ['] ['] :(za teczowym mostem, tak szybko odchodzicie :(
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: czarny mag »

Ja powiem czego nienawidze i się spytam jak tego oduczy ć szczurów.

Nie lubie jak moje szczury śpią na górze i z tamtąd sikają. conajmniej 4 razy podczas jednego dnia musze czyścić mebel.

Jak ich tego oduczyć?
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
_Jamaica
Posty: 63
Rejestracja: sob mar 19, 2005 2:07 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: _Jamaica »

->czarny mag mam ten sam problem:( i nie mam pojecia jak wytłumaczyc jej gdzie jest ubikacja :lol:
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Fam »

wątpie ze da sie tego oduczyc, jak to splywa na mebel to zrob plastikowa podstawke pod klatke, albo przyluz do boku pleksiglas, moze tez pomudz zmiana wystroju w klatce, poprzestawiaj pięterka i chamak, moze zmienią miejsce zalatwiania potrzeb
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sachma »

to przykre ale prawdziwe => nic na to nie poradzicie....

Bandyta lubi spac na zasikanych chustkach... i nie wazne jak czesto bym je wymienialam po kilku sekundach znow sa mokre :? takie szczurze dziwactwa :?
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nisia »

Skąd ja to znam z tymi chustkami. Ja się zastanawiam, jak małą oduczyc od sikania w gnieździe wysłanym ligniną. Pocieszam się, że jak dostanie koleżankę, to może nauczy się dobrych manier :lol: , ale czytając Wasze posty wyzbywam się tych nadziei... A na razie codziennie zmieniam ligninę.
A poza tym: nie znoszę sikania byle gdzie. Na razie chyba przestała, albo ja nie zauważam. Ano, i te bobki, acz bobki wolę, bo po tych nie ma śladu, nie to co siuśki.
A czego nie lubi Henia? Nie znosi jak ją kąpię (ostatnio było to konieczne - ach to żółte futerko od sikania w gnieździe) i nie lubi być trzymana siłą, kiedy chce biegać (z tego umyśliłam broń po sikaniu :D - jak ona robi to czego nie lubię, to ja jej zrobię to czego ona nie lubi).
A poza tym zmusza mnie do wysiłku umysłowego nt. co zrobić, żeby małpa się nie pchała do kabli z tyłu komputera.
Jakby nie było - bestia jest koffana.
czarny mag
Posty: 371
Rejestracja: pt mar 04, 2005 10:35 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: czarny mag »

[quote="Fam"]wątpie ze da sie tego oduczyc,[/quote]

To mnie dobiłas

Ma podłozoną podkładke pod jedzenie ale jak w pore tego niezauważe to to zasycha i jedzie jak 150.
Próbowałem papier ale to jeszcze gorzej.
Będe okropnym właścicielem i włoże je do pudełka. :twisted: :twisted:
(żart jAK BY CO)
Buddyzm w powszechnym uważaniu jest religią opierającą się na...... A kogo to obchodzi,co?
sWeeT
Posty: 12
Rejestracja: pt lut 04, 2005 12:04 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: sWeeT »

:) Ja nie lubie jak biore go na rece....a on szybciutko schodzi by pobiegac po pokoju:)....Szkoda, że nie lubi siedziec na ramieniu:(
Nie lubie tez jak gryzie moja posciel....i zniża pojemnik z woda tak by nie mogl sie pozniej napic:P(dziwne cio?:))
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Fam »

sprobujcie gruntownego, calkowitego przemeblowania i wyszorujcie calusienką kltke, niech nie czują gdzie mialy toalete, wrzystkie pienterka itp sru do kosza i zrobic nowe, jak poczują sie jak w nowej kladce to moga zmienic nawyki (gniazdo i toaleta w innych miejscach ) nie gwarantuje powodzenia ale warto sprobowac.

A ja nie lubie jak moja karolca chce sie bawic jak ja ide do szkoly albo jestem bardzo spiaca, bo przykro mi wybierac midzy nią a wyspaniem sie przed kolem czy wazmymi zajęciami
za tęczowym mostem: Karolcia
Mortycja
Posty: 39
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 10:46 am

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Mortycja »

Nie znoszę lania gdzie popadnie, w przypadku Placka najlepiej pod siebie w gniazdo i z góry na dół klatki (zwłaszcza, że jest wysoka i rozbryzg ma niezły :? ), w szczególności lania na myszkę i klawiaturę; kiedy ja biorę szczura na ręce, a on patrzy, jakby tu zwiać pod szafę; drapania - moje ręce wyglądają strasznie, chyba przez całe lato będę chodzić z długim rękawem i w rękawiczkach ; obgryzania włosów - w końcu wszyscy wiedzą, że włosy są najlepszym budulcem na gniazdo :); wywalania misek z mokrym żarciem (np jogurtem, Gerberkiem, serkiem białym; tłuczenia się miskami i pojnikami w nocy - w dzień się france nie tłuką, dopiero w nocy, jak zgaszę światło!!!
I jeszcze wielu innych rzeczy. W sumie nie wiem, po co je trzymam :P :D
Zu, LiLo, Ro - ze mną <:3 )~~ ['] Zołza, Bu, Cycek,Szprotka
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

Czego nie lubicie u Waszych szczurasków?

Post autor: Nisia »

[quote="Mortycja"]kiedy ja biorę szczura na ręce, a on patrzy, jakby tu zwiać pod szafę; [/quote]
Mam to samo... Ale po 15 minutach pod szafą przychodzi do mnie na rączki (i pod bluzkę spać :lol: )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”