Dzielny Remiś

Miejsce dla tych, których już z nami nie ma...

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Dzielny Remiś

Post autor: noovaa »

Remiś trafił do mnie już jako półtora roczny kawaler. Była właścicielka sama przyznała bez wstydu, że oddaje go bo jej się znudził.

Nie rozumiałam, jak tak cudowne stworzenie jak on, może się komukolwiek znudzić :/ .
Obrazek

Miał mieć u mnie DT, ale pomimo jego cudownego charakteru, nikt nie chciał starego szczura który i tak niedługo będzie umierał.

W lipcu Remuś skończył 3 latka! Postanowił zawstydzić wszystkich, którzy twierdzili że nie chcą szczura z którym niedługo będą się żegnać.

Remi to szczur którego często przytaczałam na forum jako idealny przykład stadności .. jako dowód na to, że szczury się przyjaźnią i potrzebują siebie nawzajem. Po 1,5 roku życia w samotności połączyłam go z Adasiem. Miał z nim mieszkać do czasu kastracji, na którą nie miałam pieniędzy. Remi pilnował się Adasia, jak małe dziecko swojej mamy w tłumie. Jakby się bał, że go zgubi i znów będzie musiał mieszkać sam. Na wybiegach kursował tylko od Adasia do mnie i s powrotem. Remi kochał Adasia jak nikogo innego. Po jego kastracji i dołączeniu do dziewczyn, dalej z Adasiem byli najlepszymi kumplami. Dziewczyny były fajne, ale nie rozumiały go tak jak Adaś.

Obrazek

Niestety czas płynął a Remi nie młodniał. W końcu wiek sprawił, że zaczęły mu siadać tylne łapki. Żeby łatwiej mu się żyło, przeniosłam go z Adasiem do mniejszej klatki. Jakiś czas później, Adaś, mimo że o wiele młodszy, pochorował się. Siadło mu serduszko. Nie chciałam go dawać do klatki, ale pomyślałam, że może będzie mu łatwiej z przyjacielem. Sama i tak zrobiłam co mogłam. Dzielny Remi, mimo problemów ze wspinaczką, obszedł calutką klatkę, poucinał wszystkie szmatki, owiną przyjaciela jak mumię .. a na końcu przytulił się i całą noc dogrzewał własnym ciałkiem. Musiało to być dla niego straszne, on nie rozumiał co się dzieje. Ale dla mnie, to była największa oznaka przyjaźni .. opieka nad chorym przyjacielem - nawet niektórzy ludzie tak nie potrafią.


Większość reszty życia Remi spędził z wredną i zawsze obrażoną Yuki i ze złośliwą Jagódką. Z nim dogadywały się lepiej niż z młodziakami i ogólnie był spokój. Yuki to drugi młodszy od niego szczur w jego życiu jaki go opuścił. Remiś próbował chyba przeżyć wszystkich ::).

Jakiś czas temu, zabrałam od niego Jagódkę, która wykorzystywała postępującą niedołężność i nie pozwalała mu normalnie zjeść. Męczyła go, biła .. Remi został sam. Ale tym razem już nie tęsknił za szczurami ... cenił sobie spokój w swojej chorobówce. Nie był osowiały ani smutny, nie próbował dostać się do innych szczurów .. odpoczywał.
Przez problemy skórne mieszkał na ręcznikach papierowych i musiał być kąpany co 5 dni. Do tego codzienny masaż łapek, codzienne wyjście chociaż na łóżko. Codzienne pieszczochy i dokarmianie ... bo zaczął tracić na wadze...

Ostatni miesiąc już nie chciał wychodzić. Miewał lekkie napady duszności, które co prawda przechodziły, ale skutecznie uprzykrzały mu życie. Nie chętnie jadł i protestował przy próbie wyjęcia z klatki... ale żył.
Przed wczoraj jak wróciłam z pracy, znów się dusił, ale tym razem mocniej niż zwykle. Po za tym wisiał na drzwiach resztką sił prosząc żeby go wziąć.
Dostał dużą dawkę furosemidu, która w ogóle nie pomogła. Myślałam o uśpieniu go jeszcze przed 22:00 czyli póki mam gdzie jechać, ale był w takim stanie, że bałam się że umrze sam, w drodze, w transporterku. Nie chciałam tego. W środku nocy duszności się zmniejszyły pozwalając mu się odrobinę przespać. Spał z nami, nie dałam go do klatki, do której tak nie chciał wracać. Rano pojechał ze mną do pracy, gdzie czekałam do południa na auto lub na weta. Cały czas się biedny dusił, a ja nie wiedziałam co z nim zrobić. Do weta dojechaliśmy koło południa.

Usłyszał płyn w płucach i powiedział że możemy spróbować pakować w niego domięśniowo duże dawki furosemidu co 4-6 godzin, ale skoro wczoraj nie pomogło, to mam nie liczyć na cuda. Nie warto. Przedłużać jego i tak bolesne i nieprzyjemne już życie o "może tydzień" kując go kilka razy na dobę w mięśnie, których i tak od dawna już w łapkach nie ma ( postępujący zanik ). Pomogłam mu odejść.

Remi miał 3 lata i 2 miesiące. Przeżył swoje. Jego życie było lepsze, było gorsze .. jak u każdego miewał piękne i straszne chwile. Nic go nie ominęło, niczego nie stracił. Teraz odszedł za zasłużony odpoczynek.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Obrazek

Słoneczko moje, o zawsze cudnym, młodzieńczym spojrzeniu - będzie mi Ciebie brakowało :(
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Dzielny Remiś

Post autor: ol. »

piękne pożegnanie Wielkiego Szczurka

śpij spokojnie, Remi [^]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dzielny Remiś

Post autor: madziastan »

Leć aniołku [*]
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
zocha
Posty: 2191
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 11:09 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dzielny Remiś

Post autor: zocha »

ol. pisze:piękne pożegnanie Wielkiego Szczurka
nic dodać, nic ująć

[*] dla Remisia
w sercu: Norman, PJ, Młody, Zenek, Adżi, Noname, Plastek, Biały

Moje kochane urwisy...
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dzielny Remiś

Post autor: Kluska123 »

[*]
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Dzielny Remiś

Post autor: alinak »

Mały szczurzy bohater [*]
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dzielny Remiś

Post autor: kulek »

Wzruszyłam się czytając...

Śpij, Remisiu [*]
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dzielny Remiś

Post autor: klimejszyn »

[*] :(
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dzielny Remiś

Post autor: Paul_Julian »

Spij, Remisiu. Opiekuj sie tam maluchami. Wreszcie jesteś razem z Adasiem, pewnie sie niecierpliwiliscie obydwaj...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dzielny Remiś

Post autor: Wikunia »

Tak mi przykro :( Dożył pięknego wieku...niech śpi teraz sobie spokojnie [*][*][*]
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Dzielny Remiś

Post autor: Venice »

[*]
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Dzielny Remiś

Post autor: akzi »

:( tak mi przykro :(

{*} dla Remisia aniłeczka :(
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Dzielny Remiś

Post autor: Eve »

Myślałam że Remi, tak jak Niebieściak u Uni ..jest wieczny..
Ciężko mi z myślą że jednak nie. Był Gigantem w swej przyjaźni. trudno mi teraz będzie zaglądać do tematu bez niego.
Są zwierzęta, które pozostawiają po sobie wielką historię o wdzięczności, przyjaźni i miłości. Tego się nie da zamienić na nic ale można pamiętać.


Biegnij Kochaniutki i głowę zawsze trzymaj wysoko, bo masz prawo być dumny z tego, czym nas obdarzyłeś.
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Dzielny Remiś

Post autor: IHime »

Remi - jeden z tych Wielkich, Nieśmiertelnych. Dowód szczurzej inteligencji, woli życia, a przede wszystkim wielkiego serca. Remusiu, już nic nie męczy, a łapki niosą za Adasiem, jak dawniej.

[*]

:'(
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Dzielny Remiś

Post autor: BlackRat »

:( [*]
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Odeszły...”