Szczurzy Madagaskar :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Szczury chciałam mieć od dawna, ale uniemożliwiały mi to koty, które od zawsze gościły w domu moich rodziców. Koty, które na działce prześcigały się w umiejętnościach łowieckich, wobec czego wolałam nie ryzykować. Gdy wyszłam z domu, usamodzielniłam się i stanęłam już z mężem na nogi, postanowiłam, że zamieszkają z nami dwaj przyjaciele. Ze wszystkich gryzoni upodobałam sobie właśnie szczury, bo są inteligentne, dość duże i mają fantastyczny ogon, uważany przez innych ludzi za szkaradny, przeze mnie postrzegany jako największy szczurzy atut (dosłownie i w przenośni ;) ).

Marti (vel. Minio) i Nelmanek (imiona oczywiście po postaciach z ulubionej kreskówki, tak, wiem, że powiniem być Melman, a nie Nelman ;) ) nie są z jednego miotu (czego nie da się nie zauważyć), ale z jednej hodowli. Marti jest starszy od Nelmana o tydzień, wychowywali się razem. Sa z nami mniej więcej od połowy sierpnia i wprowadzili mnóstwo szczęścia i koloru w codzienną rutynę. Jest o kogo dbać, do kogo wracać (oczywiście poza ukochanym mężem :P ). Pozwólcie, że przedstawię Wam moich chłopaków:

Kiedy tu przyszedłem byłem jeszcze malutki i mieściłem się do rolki po papierze :) . Nelmanek

Obrazek

Ja byłem trochę większy, ale i tak gó***. Wciąż lubię chować się pod bluzką. Marti/Minio

Obrazek

Ups, trochę podrosłem od tamtego czasu i nie mieszczę się już do kieszeni!

Obrazek

Wciąż jestem za to szalenie uroczy ;D .

Obrazek

Takie to właśnie moje chłopaczki :-* .

Obrazek
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: akzi »

słodkie Kluski :)
wymiziaj !!
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Jestem bardzo wdzięczna temu forum za ogrom niezwykle przydatnych informacji. Nawet, gdy nie dawałam tego poznać w postach - niesamowicie mi wszyscy pomogliście, bo już przed ugoszczeniem chłopaków wczytywałam się głęboko w niektóre wątki.

Za Waszą radą wywaliłam też drewniany domek, który widać na pierwszym zdjęciu - chłopcy oczywiście dali mi już powód, żeby go wywalić... Teraz hasają sobie po polarkowych hamaczkach. Dziś jeszcze usunę im wiórki i powkładam papierowe ręczniki, bo i jednemu i drugiemu zdarzy się kichnąć, zwłaszcza kiedy się nabiegają. Zobaczymy, czy to coś da. Jednocześnie podaję im Echinaceae.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Minio mocno kicha, kiedy zaczyna biegać i pociera wtedy nosek łapkami. Wyjęłam już wiórki, a zamiast nich powkładałam chłopakom ręczniki papierowe, ale martwi mnie ta sytuacja. Jeżeli przez weekend nic się nie zmieni, przy jednoczesnym podawaniu echinaceae, pójdę w poniedziałek do weterynarza.
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: Eve »

Możesz spróbować podawać do poidełka vibovit junior albo beta glukan na wzmocnienie, bo po ostatnich wahaniach temperatury mógł się trochę podziębić.
A w ogóle to świetni Ci chłopcy :)
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
alinak
Posty: 524
Rejestracja: śr kwie 25, 2012 8:38 pm

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: alinak »

Co za cudni mężczyźni :D a możesz im nie dawać wiórek, tylko w kuwetach żwirek bentoninowy )o ile nie będą chciały go zjeść), lub drewniany (takie kołeczki) i powinno być lepiej, a to z reguły nie uczula i zapach neutralizuje ;)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: Arau »

Większość z nas na forum nie ma nic na dnie, albo szmatki, czy ręczniki papierowe, które można wyrzucić, albo prać, a żwirek (taki jak koci, dreniany albo bentonitowy) tylko w kuwetkach. Szczury, tak jak koty, można łatwo nauczyć kuwetowania, często same wybierają sobie kąt na WC :) Na kichanie, jeśli to nie alergia, jak Eve mówiła niżej - do poidła Vibovit (jak mi tu radzili - 1/8 saszetki na 100 ml) i do tego betaglukan, lub tran (ja użyłam tranu, szczury go uwielbiają i natychmiast pomógł na kichadło)
A szczury z Madagaskaru już tutaj mamy, trzy pingwiny u Bondziornoo :)

PS: Patrz, ja chciałam mieć koty, a mąż na nie uczulony i dlatego mam szczury ^^
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Z kuwetą próbowałam, ale gdy postawiłam kuwetę w miejscu, w którym chłopcy się załatwiali, postanowili omijać ją szerokim łukiem (choć uparcie przekładałam tam kupki i siuśki). No, trudno, trzeba żyć dalej ;).

Zupełnie wymieniłam podłoże na niepylące, wyszorowałam klatkę i uprałam hamaczki, żeby nic nie zostało z tych pylących wiór. Przestali kichać w klatce, białemu jeszcze zdarza się kichać w trakcie biegania. Vibovit i echinacea podaję na wszelki wypadek już czwarty dzień. Jest coraz lepiej, ale jeżeli kichanie nie ustanie zupełnie, to pobiegnę do weta z moimi urwisami :).

Madagaskar jest boski, nie dziwię się, że bohaterowie mają wielu imienników :).
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: Wikunia »

Ale oni przepiękni ;)
A Marti to co on ma za kolorek sierści?? Mega mi się spodobał :P
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Nie wiem, jak to się profesjonalnie nazywa, pani, od której go brałam twierdziła, że to jakiś unikat, ale w sprawach umaszczenia, etc., dopiero się rozeznaję ;). Futerko ma, można powiedzieć, ecru ;). Do tego o wiele dłuższe włoski, niż ten grafitowy i zawsze sprawiają wrażenie poczochranych O0 . Też, w przeciwieństwie do Nelmana, sierść Martiego nie jest gładka i błyszcząca, ale dość szorstka i matowa. Totalnie różni :).
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: Eve »

Ja mam kołeczki drewniane na całej powierzchni dolnej kuwety a w miseczkach robiących za kuwetę właściwą Pucka - taki piasek, ale nauka kuwetowania nie zawsze od razu zadziała. U mnie nauczyła się Zima i to "pokoleniowo" idzie bo szczury najlepiej uczą się od siebie.
Jeśli Marti ma sierść matową to być może brakuje mu jakiś witaminek, obserwuj czy po vibovicie coś się zmieni. Trzeba pamiętać że jeden z pierwszych symptomów "że coś się dzieje złego" to właśnie zmiany na futrze. Szczurki bardzo dbają o nią a jeśli tego nie robią to znaczy że lepiej być czujnym.
Można dawać vibovit jako wspomagająco ale jeśli nic się nie zmieni to lepiej tran lub beta glukan choć miałam ogona który kichał całe swoje życie bo w młodości przeszedł nie leczone zapalenie płuc i tak już jej zostało. Dlatego warto przejść się do weta i poprosić o skierowanie na prześwietlenie płuc bo u szczurów bardzo szybko się ono rozwija i może być bezobjawowe.

Liczę jednak na super wieści po wizycie u weta i wycałuj chłopów po nochalach :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Chłopaki wariują jak szalone, odkryłam im nowe miejsce do wybiegu :). Marti nadal pokichuje na zewnątrz. Co do jego futerka - miał szorskie i matowe od maleńkości, takim go już wzięłam. Jest zupełnie inne od futerka Nelmana. Nelman ma krótkie, gładziudkie włoski, błyszczą się jak tafla jeziora. Marti jest wiecznie potargany, ma bardzo długie futro i wąsy, wydaje mi się, że taka już jego uroda :). Nie było żadnych zmian, tak jak piszę, od urodzenia taki jest. Tak samo z zachowaniem - piją, jedzą, bawią się, obrażają się na siebie i godzą, myją i iskają, wszystko gra. Tylko to kichanie w czasie biegania... Vibovit cały czas w poidełku, echinacea 2xdziennie w kulkach chlebowych.
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Moje chłopaczki kochane, są trochę niezadowolone, bo ich ulubiony hamak właśnie się suszy i dostały umeblowanie "zastępcze", ale wieczorem znów zasną na swoim ulubionym polarku :). Może zaraz wrzucę jakieś zdjęcia z dzisiejszych wycieczek krajoznawczych.
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: akzi »

prosimy i czekamy :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
marryjuana
Posty: 179
Rejestracja: wt sie 21, 2012 6:20 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szczurzy Madagaskar :)

Post autor: marryjuana »

Tu nas jeszcze nie było!

Obrazek

Ciemno, cicho i przyjemnie, tylko... czy dam radę wrócić? Ojejkuuu...

Obrazek

Hej, mógłbyś się nie pchać?

Obrazek

Przyłapany na wieczornej toalecie.

Obrazek

Nasze mieszkanko :). I ulubiony hamak w panterkę, w którym mamy najpiękniejsze sny!

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”